• sabah işe gelirken gördüğüm manzara karşısında ne diyeceğimi ne yazacağımı bilemedim. içim yandı resmen.

hemen kuğulu park'la ilgili haberlere baktım. karşıma ilk çıkan haber bu oldu:

http://ilerihaber.org/…kta-agac-katliami-79666.html]

48 ağaç budanmış! bu nasıl bir budamaktır. belediyede hiç mi peyzajdan sorumlu birisi yok? hiç mi bu değerleri koruyan, sahip çıkan birisi yok? gerçekten tek gecede, kimsenin haberi olamadan böyle bir şey yapılabiliyor mu? kabullenmek istemiyorum.

fotoğrafı çeken arkadaş keşke bir de üst yoldan fotoğraf alsaydı. gerçekten durum çok daha vahim.

haberde, kesilen ağaçların %70-80'inin yok olacağı yazılmış. umarım haber abartıdır.
  • ankara'da ve özellikle esat civarında son 30-35 yıldır ağaçlar her 5-10 senede bir böyle budanır. çankaya belediyesi'nin rutin uygulamasıdır ve şimdiye kadar kuruyanına rast gelinmemiştir. ancak bu sefer gövdeden biraz fazla almışlar gibi durduğu da bir gerçek.

(bkz: kel tavuğa çevirmek)
  • allah belanızı versin, içim yandı resmen.
    bunun ideoloji, siyasal görüş, eğitimle falan alakası yok...

ne farkınız kaldı oraya köprülü kavşak yapmaya çalışan melih gökçek’ten...

öyle ağaç mı budanır lan çıldırtmayın insanı sabah sabah...

ne desem ki, ne yazsam?

edit: pazar günü kuğulu parktaydım, çankaya belediyesi şu afişi asmış. umarım dedikleri gibidir.
  • ağaçların resmen anasını sikmişler.
  • o nasıl budama lan? dibinden kesmek yerine sadece 3 metre yukarıdan komple kesmişsiniz.
  • yok artık bu nasıl bir ağaç budamak? kökünden alsaydınız bari.
  • ne diyeceğimi bilemediğim, kendimi küfür etmemek için zor tuttuğum katliamdır.

yeşille ne alıp veremedikleri var, hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz sanırım.
  • bir hocamız köylüler şehirde ağaç görmeyi sevmez derdi. bizi de köylüler yönettiği için durum böyle demişti. haklı adam.

köylülerimiz diye duyar kasmayın kimse kötü bir şey söylemiyor köylülere.
  • şehirde oksijene hasret yaşayan bizlerin bir sevincinin daha elinden alınması olayıdır. içim acıdı görünce, uzun yıllardan beri oradaydı o ağaçlar ve kuğulu parkı kuğulu park yapan şeylerden biriydi. umarım yerine avm dikerler parkı komple kaldırıp. şaşırmam.
  • budama adı altında yapılan ağaç katliamı. bunu yapanlar bir ağaç başına bir insan öldürmüşçesine cezalandırılmalı ama nerde. bizim ülkede ancak binaya taşa değer verilir. ankara'da simge mekan kalmadı, kurtuluş parkı'nı dımdızlak ettiler orayı ha keza. o budanmış ağaçları görmek iğdiş edilmiş bir insanı oraya alıp dikmek kadar yürek yakıcı, iç kanartıcı. insanların kolay kolay kuğu parkı'na gitmesi bu saatten sonra zor.
hesabın var mı? giriş yap