şükela:  tümü | bugün
  • acıbadem'de açıldığını duyduğum, ilk fırsatta gideceğim, dün pastasını tatma imkanını bulup orgazmik anlar yaşamamı sağlamış mekan. umarım tutunurlar ve o bölgedeki ceviz ağacı'na biraz rakip olabilirler.
  • aslında isletmesi eski kuğu pastanesinin isletmesi ama kendilerini çok geliştirmiş pastane/kafe. garsonları çok düzgün insanlar ve ikramda sınır tanımıyorlar gerçekten. kahvaltısı çok fazla ve garsonlar sizi uyarıyorlar bir tane yeter diye ki oldukça mantıklı bir hareket. haftasonu sabahları yer bulmak çok zor.
  • ilgi, alaka, ürünler, ikramlar hepsi 10 numara. kahvaltı tabağı alabilirsiniz. bir sürü peynir çeşidi, tereyağlı bal, çokokrem, kiraz domates, salatalık, ceviz tatlısı, sucuklu yumurta, simit ve iki çeşit ekmek dahil bu tabağa. gidiniz efenim. kesinlikle memnun kalacaksınız.
  • varlığından yeni haberim oldu. ürün çeşitlerinin bolluğu, sunum güzelliği için bile kesinlikle gitmek lazım. evlere servis var mı diye sormak için aradım, maltepe taraflarına kadar varmış. şuradan menü'ye bakmak, mekanın güzelliğini görmek mümkün: http://www.kukis.com.tr/

ürünleri deneyince yorum yapacağım sözlük.

edit: bugün denedim birkaç ürününü. vişneli mekik, hindistancevizli limonlu altı beyaz çikolatalı kurabiye, mini pizzalar, incirli papatya kurabiye, tam buğdaylı ekmek. hepsi harikaydı. gidiniz, yiyiniz.
  • lezzeti tartışılamayacak fakat gün geçtikçe artan fiyatlarının kontrol altına alınması gerekli mekan.
  • acıbadem'de bulunan; dıştan bakınca hoş, kahvaltısı güzel, garsonlarının güler yüzle ve severek hizmet ediyormuşçasına takıldıkları mekan.

mekana ilk gidişimizde 6 kişi 3 kahvaltı tabağı söyledik (2 kişi için tek tabak ideal) 2 tabak geldi 1 tanesi yok. bizden sonra gelenlerin tabakları gelmeye başladı, bizimki hala yok. sorduk. "hazırlanıyor gelecek şimdi." dedi güler yüzlü severek hizmet eden garson. dediği gibi de oldu tam 45 dakika sonra geldi. tabiki de açlık ve beklemenin verdiği asabiyetle garsonla biraz tartıştık. çıkarken de özür dilercesine "kahve ısmarlayalım size." dedi. güler yüzle.

ikinci gidişimizde sadece 2 kişi gittik 1 poğaça, 2 çay, 1 de adını hatırlamadığım pasta söyledik. çaylar geldi, pasta yine yok. neyse gelir herhalde diye bekleyerek ikinci çayları da söyledik bu sefer çaylar da yok (içeride sadece biz ve başka bir masa daha var yani kalabalık da yok.) o sinirle kalktık kasaya doğru yürürken o güler yüzlü severek hizmet eden garson elinde tabakla pastaların olduğu kısma gidip hemen arkamdan pastayı aldı ve "ben de pastanızı getiriyordum kalkıyor musunuz ?" dedi ve hala güler yüzle. hesaba baktım gelmeyen çaylar ve pasta da hesabın içinde. "bunları içmedik, çünkü gelmedi."dedim. kalan hesabı ödeyip çıktım dışarı.

bir daha asla gitmeyeceğim acıbadem' deki süper mekan. param çok yok ben 1 çayla 2 saat otururum diyorsanız tam aradığınız yer, isteseniz de gelmiyor çünkü.
  • çay ikram edelim diye sizin önünüze istemediğiniz halde çay bırakan, sonra da bu 'ikramları' hesaba kitleyen garsonları var buranın.
    iki çayın derdinde değilim de, istemediğimizi söyledik ısrarla ikramımız olsun diye önümüze itelendi, ve sonra da çatır çatır geçirdiler. bu muameleden hiiiç hoşlanmadım.
  • ulasimi hakkinda bana bilgi vermek isteyen yazar arkadaslarin yesillendirmesini bekledigim pastane.

avrupa yakasindan toplu tasimayla gidilecektir.

edit: gerekli yesillendirmeyi aldim artik yemege hazirim.
  • yaklaşık 1.5 yıldır canımız güzel bir kahvaltı çektiğinde başka bir alternatif aramadan gittiğimiz efsane mekan. gelen ikramlar da bir harika. kahvaltıyı geçtim ekmek almaya gidiyoruz bir anda sahlep ya da limonata ikram ediyorlar. hafta sonları epey kalabalık oluyor ama çalışanlar o kadar güleryüzlü ve ilgili ki birazcık beklemek bile sinirlendirmiyor insanı. tam yanında yılların bağ pastanesi çoğu zaman boşken kukis'te sıra bekleyenlerin olması gidenlerin genelde mutlu ayrıldığının kanıtlarından da biridir. sonuçta kolay değil köklü bir pastanenin yanına yeni bir mekan açmak. cesaret ister. burda çalışan herkes işini çok severek yapıyor bence işin sırrı bu.
    umarım bu güzel yaklaşımlarından ve hizmet kalitesinden bir şey kaybetmeden yollarına devam ederler.
  • tatlıları çok lezzetli olan pastanedir. fiyat açısından ortalama ancak tatlıların lezzeti unutturuyor verdiğiniz parayı. daha büyük bir yer olmasını beklerken küçük şirin bir yer çıkmıştı. kalabalık olmadığımız için çikolata bombasından alamamıştık içimde kaldı o. bir dahaki sefere artık.