şükela:  tümü | bugün
  • bu kitabı okuduktan sonra hayatında rakı içmemi$ adam rakıya ba$lar vallahi..
    bi de acayip rüyama girdi, bütün gece çetecilerle mafyayla uğra$tım.
    (bkz: ahmet ümit)

ideefixe'deki sayfası için:
    http://www.ideefixe.com/…p?sid=gphm4ddij7jm67tjuicn
  • ömer hayyam siiri

biz gerçekten bir kukla sahnesindeyiz
    kuklaci felek usta, kuklalarda biz
    oyuna çikiyoruz birer, ikiser;
    bittimi oyun, sandiktayiz hepimiz
  • ahmet umit'in son siyasi polisiye romani kitap kapaginda bir erkek vucudu var fakat memeuclari cogaltilmis ve tum gogse yayilmis oldukca itici.
    kitap bir yasli bir gazetecinin basina gelenleri konu ediyor kendisine zaman olarak gunumuzde gecen roman istanbullularin yakindan bildigi mekanlarda yasaniyor. ülkemizin bu türün tek yazari olarak gosterilen ahmet umitin kitabi okunmaya deger ama kitapta konu edilen olaylar pek suya sabuna dokunmadan isleniyor.
  • kişiye özel yapılanları mevcuttu bir zamanlar. kukla atölyesi diye bir yer vardı kadıköy'de. yıllar önce bir arkadaşıma hediye olarak onun kuklasını yaptırmıştım. bir tane fotoğraf yardımıyla bire bir aynısını yapmışlardı. halen var mı bilinmez.
  • özgüvenini başkasının onayına emanet edendir.
  • yaşar kurtun göndermeler ve anne albümlerinde yer alan, sosyal içerikli mükemmel sözlerinin yanında çok da güzel bir müziğe sahip süper şarkısı. sözleri de şöyledir:

kuklayım ben kuklayım
    annem giydirdi beni
    babam boyadı yüzümü
    öğretmenler doldurdu içimi
    kuklayım ben kuklayım
    herşeyi onlar öğretti
    işe ne zaman gideceğimi
    işten kaçta cıkacağımı
    kaç paraya çalışacağımı
    çişimi nereye yapacağımı
    onlar öğretti
    kuklayım ben kuklayım
    ipimi çekerseniz
    oynamaya başlarım
    düğmeme basarsanız
    ağlatmayı becerirsiniz
    kuklayım ben kuklayım
    yalnız birşeyi unuttu bunlar
    ipler kimin elinde
  • filme çekilmeyi sis ve gece'den çok daha fazla hak eden ahmet ümit romanı/başyapıtı ama gerçekten çok ciddi bir prodüksiyon ister; nerdeee...
  • titiz bir araştırmanın ürünü olan roman. hikaye ve kişiler sis ve gece' deki kadar, biraz fazla dallanıp budaklanmasa da okuyucuyu kavim kadar ters köşeye yatırmıyor. bir nevi sonu başından belli. kahramanın "öyle miydi böyle miydi, ne yapsam, ne etsem?" iç hezeyanlarına fazlaca yer verilmiş. lakin cennet vatanın en bir netameli mevzuu epey soğukkanlı şekilde, orayı ya da burayı suçlamadan anlatılmış. susurluk'la ortaya saçılan malumat, bir nevi toparlanıp edebiyat olmuş. ellere sağlık olmuş, "sağlığına" olmuş.
  • ahmet umit tarzini cok seven ben kukla'da ciddi hayal kırıklığı yaşadım.
    susurluk benzeri bir olayı, ayrıntıya girmeden/giremeden, derinleştiremeden, eski kitaplarında ulaştığı heyecan düzeyini yakalayamadan ve belki de en önemlisi
    --- spoiler ---
    sonuyla hiç uğraşmadan
    --- spoiler ---
    yazmak kanımca takdir edilesi değil.
    ahmet ümit kitabı olduğu için okunuyor, sıkılmak pek mümkün değil vs... ama dediğim gibi, tarzı seviyorum ben, onun için de beklentilerim yüksek(ti)...
    bence ahmet ümit tekrar okusa son 50 sayfayi bastan yazmak bile isteyebilirdi, o derece yani...
  • yunanca bebek demek
hesabın var mı? giriş yap