• şahsım için 90'lı yıllara ait bir gizemdir. ismini belki yanlış hatırlıyor da olabilirim. böyle bir klip dönerdi, muhtemelen trt'de. birçok defa dönmüş olması lazım ki sözler aklımda kalmış. çirkin mi çirkin bir kukla vardı, tövbe estağfurullah cüzzamlı gibi bir şeydi. yapım tekniği ile alakalı olabilir. son derece karanlık ortamlarda öylece duran pozları vardı. arka planda da böyle ezginin günlüğü mü desem, grup yorum mu desem o havada bir abi şarkı söylüyor :

kukla kal kukla kal (x2)
    o bir kukla yalnızca
    hep aynı gülüş (x2)
    hep aynı bakış (x2)

devamını hatırlamıyorum. susam sokağından etkilenip kukla işine mi girmişlerdi bilmiyorum . kuklanın adı neden kal'dı, daha salak bir isim yok muydu? neden kel kafalı cüzzamlı bir adama benziyordu? o klibin amacı neydi? yani arkasından kukla kal'ın maceraları diye bir program falan da gelmedi. bunlar hep muamma. şimdi düşününce belki yanlış hatırlıyorum kal değil karl mıydı dedim, öyle arattım yok. acaba sol eğimli bir müzik grubunun mesaj amaçlı bir şarkısı mıydı dedim, kuklasın sen kukla kal gibi... ama öyle olsa internette olurdu. hem sözler sadece benim ezberimde var zaten, başka hiçbir yerde yok. o neydi ki acaba?
hesabın var mı? giriş yap