şükela:  tümü | bugün soru sor
 • vakt-i zamanında arkadaşlar ile gidilirken çocuk gürültüsüne kıl olunup, kebabı beğenilen bir mekandı... ne zamanki çoluk çocuğa karışıldı, ankarada çocuk ile takılabilecek yer sıkıntısı çekildi, tekrar akla düştü... akla düştüğü için çok sevinildi, derhal gidildi... gidildi de ne oldu: diğer masalardaki büyüklü küçüklü çocuklar yemeklerini yiyip, kukla gösterisini izlerken ve ellerindeki balonları sallarken, bizim masadaki sıpa bar bar bağırdı, diğer masalardaki balonlara saldırdı, dağıtılan şekerlerini annesinin kafasına sürdü, balonu çözüp pırtttt diye havaya uçurdu, kapıda bekleyen ve taş çatlasın 45 yaşında olan adama "dede" dedi, kuklalara hiç ilgi göstermedi, kebabın içine balon soktu....
 • bakanlığa yakın olmasından ötürü ara sıra uğrayıp öğle yemeği yediğim kebapçıdır. yemekleri için ne iyi ne de kötü denebilir, normal lezzettedir. fakat garsonları çakaldır. örneğin; geçenlerde toplamda 23 lira tutarında bir yemek yedim ve 30 lira verdim. bir adet 5 liralık banknot ve 2 adet 1 liralık madeni para getirseler, madeni olanları almayacak, bahşiş olarak garsona bırakacaktım. gel gelelim aç gözlülüğün sınırı olmadığından mıdır bilinmez, adam şaka gibi 7 adet 1 liralık madeni para getirdi. "belki benim içim fesattır, 5 liralık banknot kalmamıştır belki" diye içimden geçirirken, yan masaya getirdiler. ben de ibneliğine 1 liralık madeni paraların alayını doldurdum cebime.
 • yakin tarihlerde once kukla kebap'tan ve sonra da orjinal iskender usta'dan iskender yemi$ biri olarak, kukla'nin iskender ustadan bile önde oldugunu gonul rahatligiyla soyleyebilirim. moral bozukken duzeltici amacli yapilan yemek $ovlarda gonul rahatligiyla eve sipari$ edilebilir kukla muhabbetini kaldirmayacak kadar kafa kazan olduysa..
 • eskiden iyi bir iskender kebap lokantası idi.
 • ankara'da bir dönemin patlayan mekanlarından biri. bunun gibi bir dönem 52 ciğer vardı yine, gittiğinde yer bulamazdın.

  aradan yıllar geçti, ikisi de popülerlikle beraber kendisi olmaktan uzaklaştı. son olarak yeni şubeler açmaya başlayan kokoreçci hacı'da da bu kokuyu almaya başladım. kazandığı kendisine yeten bi kebapçı emin usta kaldı galiba.

  kim ne kadar burun bükerse büksün, ankara kötü bir şehir değildi; son 25 yılda kendisinin olan her şeyi kaybetti sadece.
 • tercih edilmemesi gereken bir kebabcidir, kalite gercekten dusmustur, durumu sorguladigimizda et tedarikcilerinin degistigini mutfak ekibinde bazi problemler oldugunu, kayis gibi iskenderin, dandik kebaplarin bu yuzden oldugu izahatini almistik, eskiden iyiydi ama simdi cok cok daha iyi alternatifleri var, fiyat kalite dengesi bozuk isletme.
 • bir subesini de cayyolu park caddesi alimci villalarinda acan kebapci. ultra luks koltuklara, masalara, catal bicaklara, kibarliktan kirilan garsonlara ve burjuvazi ambiansina ragmen kis gunu icinde kocaman at sineklerinin ucustugu guzide as evi.
 • bugün bütün yemeksepeti üyelerine %50 indirimlidir. dalın mega iskenderlere.
 • iskender yerken arkada kolbastı müziği eşliğinde oynayan zıplayan kuklalar görmek isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yer ehehhe. ne bileyim tamam emeğe saygı falan ama tuhaf bir durum. yine de söylemeden edemeyeceğim künefesi ve meyhane pilavı gerçekten çok güzel.
 • bulgur pilavında kıl bulduğum kebapçı. balgat şubesinde efendim. saç da olabilir. iade de etmedim zira etsem aynı tencereden doldurulup yine gelirdi heralde. pilavı bırakıp kalanını yedim, o günden bu güne de gitmedim daha. ama giderim niye gitmeyim.