şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edirne tv tarım saati adlı internete yüklenmiş videoda adı sıkça geçer...

  - aloğğğ, alouuğğ, fatme abla, alouğğ
 • süloğlu-havsa yolu üzerinde bulunan tuhaf isimli köy. ismini osmanlı döneminde kiler olarak kullanılmasından dolayı kikiler olarak aldığı, zamanla küküler'e dönüştüğü rivayet edilmekteymiş. isminin tuhaflığı dışında yol üzerinden de bir kısmını görebileceğiniz gölet ve bungalov evlerin bulunduğu doğal yaşam alanları mevcut. dinlenmek isteyenler için ideal bir yer.
 • edirne organize sanayi'ye giderken gördüğüm muhteşem yer. küküler göleti etrafına kurulmuş bungalov evleri ve etrafta başka bir şeyin olmadığı, alabildiğine tarlaların etrafını sardığı kendinizi büyük bir huzurun içine doğru çekildiğinizi hissettiğiniz yer.

  küküler köyüne giden daracık yolda ilerlerken ağaçların ardına saklanmış evlere gözünüz takılıyor baştan, biraz dikkat kesilince alanın tam ortasında rengi muhteşem mavilikte olan göleti fark ediyorsunuz. gittiğimiz yolda bağlantı yolu var mı diye ağır ağır ilerlerken tarlanın birinden önüme çıkan biçerdöverin altında kalmadığım için çok şanslıyım. yol çok dar ve etrafa aval aval bakmak için tarlalarını biçen biçerdövercilere karşı korumasız kalabilirsiniz. köy yolunda ilerlerken en azından şu dönem için dikkat biçerdöver çıkabilir uyarımı yaparak o muhteşem köyün tadını çıkarın derim.

  edit: fotoğrafın çekildiği yer büyük ihtimalle alanın içinde bulunan kuş gözlem kulesinden.
  https://i.hizliresim.com/pnjgkq.jpg