şükela:  tümü | bugün
 • kukuli: rize ve çevresinde "sivri külah, dağ doruğu, tepe" anlamına gelen bir kelime.
 • civil çocuk dünyasından maymun bi karakter. pipilinin can dostu.
 • iki küçük çocuk ve bir maymundan oluşan kadrosu, çılgın şarkılarıyla akıllara durgunluk veren yerli yapım bir çizgi film. televizyonda yayınlanıp yayınlanmadığını bilmiyorum. olaylar genellikle maymun kukuli'nin saçma sapan bir iş yapması, aşırı pasaklı olması vs. üzerine bu iki küçük çocuğun ona şarkı söyleyerek doğruyu öğretmesi üzerine gelişiyor.

  şarkılara ayrı bir paragraf açmak lazım zira minik dualar ilahi grubu ile çiftetelli arasında gidip gelen melodik yapısı, tamamen orgla çalınmış olmalarından doğan elektronik tınısı ile şarkılar kulağımızı muhakkak yakalıyor ve "allahım çocuğumu neye maruz bıraktım ben böyle!" dedirtiyor.
 • oğlumun bu günlerde akşama kadar ağzı açık dinlediği yaz geldi şarkısını söyleyen grubun maymunu.
  dilimize dolandı iyice.
  kış geldi şarkısı yapsalar bari bi de.
 • müziksiz mama yemeyen, altını değiştirtmeyen, uyumayan yeğenim sayesinde tanıdığım youtube kanalıdır. aslında, grubun şarkılarının animasyon kliplerindeki sevimli maymun olur kendisi.
  bilinen şarkıların müzikleri üstüne bilinmeyen hatta tahmin edilemez didaktiklikte yazılmış sözleri oldukça akılda kalıcıdır.
  öyle ki, dün yeğenim olacak maviş serseriyle geçirdiğim bir kaç saat bende nasıl bir bilinç bozulması yarattıysa bugün dersim sırasında beynimin ana ekranında siyaset felsefesinin temel kavramları varken arka planda "arkandan ağlar, arkandan ağlar, tabağında kalanlar" şarkısı çalıp durdu.

  (bkz: ailece severek izliyoruz)

  (bkz: teyze olmak)
 • şarkısında şöyle diyor: "hayat bir andır. tam da bu andır. sakın kaçırmaaa!"

  bah hele carpe diemci pice bah hele. hayat bir andır, tam da bu andır, he mi? ya ahret hayatı? gavur mu yapacan çocukları? he? emperyalist siyonist ateist ajanı kukuli. yetkililer nerdeee!!!???
 • yeğenlerimle şimdi izlediğim çizgi film :)
  çocuk olmak var televizyonda üçüncü kere dinliyoruz söz hakkım yok

  https://youtu.be/e2jplqvmrwm