şükela:  tümü | bugün
 • yıkılmadan önce amiral tandred proudmoore tarafından yönetilmekte olan insan krallığı, yıkımdan kurtulan bir grup kul tiras insanı durotar'da tiragarde keep'de bulunmaktadır.

  (bkz: warcraft)
  (bkz: seven kingdoms)
 • nihayet battle for azeroth expansion'ıyla birlikte wow'a dahil olan krallık. mekan tasarımları ve atmosferi harika görünüyor; epey screenshot aldırıp, müziği ve ambiyansıyla gece uyku getirsin diye bilgisayarı açık bıraktıracak gibi...
 • doğu krallıklarının batısında , büyük deniz'de bulunan bir ada zinciridir . adalar, başlangıçta doğu krallıkları'ndan gilnean denizcileri tarafından keşfedilmiş ve kolonize edilmiş aynı adı taşıyan insan ulusuna ev sahipliği yapmaktadır .

  kul tiras, insanlar tarafından ilk yerleşmesinden bu yana güçlü bir deniz geleneğine ev sahipliği yapmıştır . ikinci savaş sırasında, azeroth'daki en büyük deniz kuvveti ve ork ordağı'na karşı savaş çabası için büyük bir merkezdi . o zamandan beri ve lordaeron ittifakının nihai olarak dağılmasıyla birlikte kul tiras, dünya sahnesinde önemli ölçüde daha izole ve daha az dahil oldu.

  kul tiras kez daha anındaki öne dönecekti kan savaşı sırasında, ittifak karşı yeni savaşta güçlü kul tiran donanma yardımı askere adaya cesaret horde .

  tarih
  2.700 yıl bdp , sonra troll savaşları , insanlar arasında arathor çeşitli bölgelerine gitti. bazı insan denizciler gilneas'tan ayrıldı ve metal cevherleri ve diğer kaynaklarla dolu büyük bir ada buldu. kul tiras'a geldikten sonra, insan sömürgecileri yerli drust tarafından saldırıya uğradı . ortaya çıkan savaş, drustvar'da yaşayan büyük ve dayanıklı ırkın yok olmasına yol açtı.

  denizciler daha sonra kul tiras adında güçlü bir deniz karakolu kurdu ve zamanla balıkçılık ve ihracata dayalı gelişen bir ekonomi geliştiren bir şehir devleti haline geldi. yıllar boyunca, ticari gemilerin güçlü filoları inşa edildi ve ticaret ve satış için egzotik mallar aramak için denizlere yelken açtılar.

  burning legion üçüncü istilası ittifak güçlü arayan adaya geldi donanma arasında kul tiras kendi içinde yardımına yeni savaş horde karşı.

  ittifak, güce aç korsanlarla , ölüm büyüsü taşıyan cadılar , mistik tidesajlar ve daha fazlasıyla karşılaştıklarında ihanet ve kara büyü ağını çözdü . leydi jaina proudmoore , kul tiras'ın lord amiral oldu ve kul tiras ittifaka yeniden katıldı. kul tiras, hor ti ile hizip savaşına katıldı; horde, kul tiras ve horde'nin ihtilaf saldırılarına maruz kalan kul tiras'ı karakollar kurdu .

  coğrafya
  kul tiras soğuk, dağlık ve metal cevherleri ve diğer değerli doğal kaynaklarla zengindir.

  yer
  kul tiras, baradin körfezi ve dun morogh'un batısında , kırık adaların biraz güneydoğusunda yer almaktadır .

  önceki haritalarda kul tiras, baradin körfezi'nin içinde ya da bitişiğinde , adanın yakınındaki zul'dare ve crestfall ile birlikte bulunuyordu . cataclysm'deki yokluğunu açıklamak için , adanın cataclysm tarafından denize itildiği belirtildi . ancak kronik cilt 3 geriye dönük olarak yakın kül tiras yerleştirilmiş broken adaları onun içinde, savaş azeroth için daha cataclysm'de önce, yer.

  bölgeler
  kul tiras dört bölgeye ayrılmıştır, bunların üçü oyuncunun seviyesine 110-120 arasında ölçeklendirilir.

  azeroth savaşı drustvar ( 110-120 )
  azeroth savaşı stormsong vadisi ( 110-120 )
  azeroth savaşı tiragarde sesi ( 110-120 )
  azeroth savaşı mechagon adası (120)

  kaynak : https://wow.gamepedia.com/kul_tiras
  çeviri : google traslate