• iltihap nedeniyle oluşanı kulakta bateri çalıyolar hissi yaratan ağrı. oysa biz dışarda çalsınlar kulağımızla duyalım istiyoruz. ayrıca bugun gittiğim doktor 'eğer ağrın çok artarsa (bu noktada ben bu kişinin ilaç karşıtı bi doktor olduğunu unutmuş hangi kuvvetli ağrı kesiciyi söyliycek diye bekliyodum) zeytinyağı damlat, yumuşatır, gerginliği alır' dedi. tabi ki ben naaptım, türk insanı olduğumdan ve kulağımı kesmeye teşebbüs edesim geldiğinden doktoru dinlemek yerine ağrı kesicilere boğuldum. herkese de tavsiye ederim. bi de havuza girmemenizi tavsiye ederim, sonra benim gibi olursunuz. hem siz girmezseniz, onlar girmezse, ben temiz havuza girer mikrop kapmam, bu da var.
  • sebep kulakta kalan su ise, yağda kısa süre çevrilen bir diş sarımsak, ılık hale gelince, kulak deliğini kapatacak ve sivri ucu kulak içine bakacak şekilde kulağa yerleştirildiği takdirde kısa sürede geçecek olan ağrı.
  • 2012'ye girdiğimiz günlerde tanıştım kendisiyle. çok sevimli bir ağrı. başarılarının devamını diliyorum.

bir taraftan da düşünüyorum, şimdi biz 2012'ye girdik ve sakın dedim genlerim değişiyor olmasın. aslında olabilir. sonra kuzenimle konuştum, o da onaylayınca arkadaşlara haber verdim. sonra çiğ köfte yerken konuştuk filan. şimdilik beklemedeyiz.
  • zannedersem şu alemde bir ben, bir de amcalarımda ceviz yiyince ortaya çıkan ağrıdır.
    bir kişi daha bulursam manevi desteğimi esirgemeyeceğim. yazıktır, derdinden anlayan olmaz benden gayrı.
  • pek hayra alamet olmayan olay, kulagima bi tornavidayla vida monte ediliyomus gibi hissediyorum
  • adamın amına kor. bilen bilir... bu tanımı daha önce siyasal islam başlığında da yapmıştım. durumun vehametini anlayın.

(bkz: kulağımdan öp beni)
  • bir ihtimal daha önce çok daha şiddetli ağrıları gördünüz, büyük acılar çektiniz.
    bir ihtimal böbrek taşı düşürdünüz, bir ihtimal kendi dişinizi çektiniz.
    bir ihtimal ağrıyan kasıklarınız yüzünden vücudunuzun ortadan ikiye bölünmesini hayal ettiniz.

ağır bir kulak enfeksiyonu geçirmediyseniz; henüz acıları ve çaresizliği tam anlamıyla tatmamışsınız demektir.

kulak ağrısı ve çeşitli enfeksiyonlara benim kadar aşina hiç insan görmedim, zira akıllanmıyorum. 6 defa farklı sebeplerden kulak ağrısı çektim. ama son yaşadığım bana neredeyse hayatı sorgulattı.
    acının şiddeti mi delirtiyor, sürekliliği mi delirtiyor, kulak ve çevresi hassaslaştığından boyun hareketleri ve kasların kasılması yüzünden uyuyamamak mı delirtiyor emin değilim.

** özellikle uyarıyorum,
    -denize veya havuza girecekseniz
    -kulaklarınız hassassa,
    -yaz mevsiminde kulaklarınızda kaşıntı hissediyorsanız,
    -herhangi bir akıntı olduğunu düşünüyorsanız tatile gitmeden önce mutlaka koruyucu bir kulak damlası alın. havuza denize kulaklıkla girmeye çalışın. her seferinde önemsemiyorum her seferinde aynı acıyı çekiyorum. gerçi kulak ağrısını çekmemiş adamın bu başlıkta işi de yok ama ben yine de söyleyeyim.

bonus tanım: sizinle ilgilenecek biri yoksa ve acıya alışkınsanız yazın ortasında tüm gün ateşler içinde üstünüzde pikeyle yatmanıza sebebiyet verecek kadar sinsi, kaldırıldığınız acilde iğne ve serum yemiş olmanıza rağmen dinmeyen acısı yüzünden sizinle beraber acile kaldırılan hastanın ölmesini bile umursatmayacak kadar ağır, sürekli olarak kafanızın bir yarım küresini havaya uçurduğunuzu hayal ettirecek kadar ısrarlı ve midenize zarar verecek yoğunlukta antibiyotik almadan geçmeyen en pislik rahatsızlıklardan biridir.

aman diyorum. şimdiden geçmiş olsun!
  • 2 gündür basima musallat olan ağrı. asil vurucu darbeyi çene hareketi ile yaptigindan yemek yemek tam ızdırap oldu.
    (bkz: external otit)
  • 2 gündür ağzıma sıçan ağrı, ben böyle ağrının gelmişine geçmişine başlayacağım, yeminle öleceğim öyle bir ağrı, gece oldu başladı, sabah olmaz artık. doktor dayadı antibiyotik, ağrı kesiciyi ama bana mısın demiyor, bok vardı sanki dalıp yüzecek, olmayacak böyle koca karı ilaçlarına başladım, sarımsağı ısıtıp soktum, kulağa sarımsak mı sokulur ama çaresizlik sokturuyor, öyle bir kokuyor ki buna tabi vampir gelmez. eğer sarımsakta işe yaramazsa, idrar damlatın işe yarıyor yazanınız var, ben oraya işeyemem, gelsin biri benim kulağa işesin, canıma doydum ötanazi istemem yakındır.
  • iltihap geçsin diye playboy kızı gibi yatağa yan yatarak damlattığınız ilacın, siz kafanızı oynattıkça sallanması sebebiyle iltihaba etki etmesiyle ağrı şiddetinin level atlamasına sebep olan ağrıdır. ağrı başlamadan önce hiçbir etki göstermez, aniden çenenizi oynatmaya başladığınızda bir ağrı belirir ve ertesi gün tüm iç kulağa yayılır. ''uyurum belki geçer.'' diye düşünürsünüz, yatağa yatar yatmaz ağrı şiddeti iki katına çıkar. kelimenin tam anlamıyla elleri duvara yaslayarak ayakta uyumak gibi saçma ama etkili çözümler üretmenize sebep olur. inlemek, tıksırmak, böğürmek işe yarar gibi görünse de, hiçbir işe yaramaz.
hesabın var mı? giriş yap