şükela:  tümü | bugün
  • genelde dj kulaklığı olarak bilinir. 20 tl ile 2000 tl arasında bir fiyat yelpazesine sahip olan ürün çeşidi.
  • bir adet sony mdr-v55 sahibi olarak söylemeliyim ki metal müziği iliğinize kadar hissetmek isterseniz bence sizde kullanmalısınız.
  • müzik diyorsanız ve çakılı bir hayatınız yoksa bu orospu çocuklarından iyi bir tane bulundurmalısınız.
    ekşi sözlük'ün audiophile'larına güveniyorum. yardım gerek.

bundan sonrası için çocukları pistten alalım;

- bütçe: kulaklık için ayırdığım 200$'lık bir bütçem var.

- amfi ve dac hakkındaki durum: amfim ve dac’ım maalesef yok ancak kulaklığa ayırdığım 200$’lık bütçeden hariç amfi ve dac için de bir 70$ ayırabilirim. taşınabilir olursa iyi olur.

- sıfır veya ikinci el tercihi: sıfır.

- yurtiçi veya yurtdışı alım durumu: tercihen yurtdışı.

- müzik türleri: genellikle rock, rock'n'roll, funk, jazz, blues ve ucundan dubstep dinliyorum.

- beklenti: benim için arkasının kapalı olması çok önemli değil genelde evimde ya da diğer izole ortamlarda kullanmayı düşünüyorum. yani arkası açık da olabilir. beklediğim en önemli şey bir konser kaydı dinlerken beni olduğum yerden alıp konserin verildiği o stada götürebilmesi ve dinlediğim müzik türlerine tezat olacak ama bass'ları.

hüzme hüzme ışık olsun buralar, lütfen aydınlatın beni.
  • arada derede bir kulaklıktır. kulak üstü kulaklık on ear denen tarzdır. kulağı kaplamaz dolayısı ile pek çoğunun ses yalıtımı iyi değildir. ve arkası açık olması kapalı olması da büyük fark yaratmaz.

örnek bakınız

dj kulaklığı veya gerçek anlamda odyofil bir cihaz aranıyorsa over ear denen kulağı komple içine alan tarz seçilmeli.

eğer besleme ile ilgili sıkıntı yoksa akg k701 ve benzerleri alınır. sennheiser momentum , sony mdr1 serisi veya v6 gibi kulaklıklar hafif renklendirerek çalsa da keyiflidir.

hayırlı forumlar.
  • panasonic rp-djs400 modelinin fiyat performans oranı epey başarılıdır. panasonic bulmak biraz zor olsa da artık piyasada, denenebilir.
  • biraz kaba dursa da philips a5pro