şükela:  tümü | bugün
 • genelde dj kulaklığı olarak bilinir. 20 tl ile 2000 tl arasında bir fiyat yelpazesine sahip olan ürün çeşidi.
 • müzik diyorsanız ve çakılı bir hayatınız yoksa bu orospu çocuklarından iyi bir tane bulundurmalısınız.
  ekşi sözlük'ün audiophile'larına güveniyorum. yardım gerek.

  bundan sonrası için çocukları pistten alalım;

  - bütçe: kulaklık için ayırdığım 200$'lık bir bütçem var.

  - amfi ve dac hakkındaki durum: amfim ve dac’ım maalesef yok ancak kulaklığa ayırdığım 200$’lık bütçeden hariç amfi ve dac için de bir 70$ ayırabilirim. taşınabilir olursa iyi olur.

  - sıfır veya ikinci el tercihi: sıfır.

  - yurtiçi veya yurtdışı alım durumu: tercihen yurtdışı.

  - müzik türleri: genellikle rock, rock'n'roll, funk, jazz, blues ve ucundan dubstep dinliyorum.

  - beklenti: benim için arkasının kapalı olması çok önemli değil genelde evimde ya da diğer izole ortamlarda kullanmayı düşünüyorum. yani arkası açık da olabilir. beklediğim en önemli şey bir konser kaydı dinlerken beni olduğum yerden alıp konserin verildiği o stada götürebilmesi ve dinlediğim müzik türlerine tezat olacak ama bass'ları.

  hüzme hüzme ışık olsun buralar, lütfen aydınlatın beni.
 • arada derede bir kulaklıktır. kulak üstü kulaklık on ear denen tarzdır. kulağı kaplamaz dolayısı ile pek çoğunun ses yalıtımı iyi değildir. ve arkası açık olması kapalı olması da büyük fark yaratmaz.

  örnek bakınız

  dj kulaklığı veya gerçek anlamda odyofil bir cihaz aranıyorsa over ear denen kulağı komple içine alan tarz seçilmeli.

  eğer besleme ile ilgili sıkıntı yoksa akg k701 ve benzerleri alınır. sennheiser momentum , sony mdr1 serisi veya v6 gibi kulaklıklar hafif renklendirerek çalsa da keyiflidir.

  hayırlı forumlar.
 • panasonic rp-djs400 modelinin fiyat performans oranı epey başarılıdır. panasonic bulmak biraz zor olsa da artık piyasada, denenebilir.
 • kulak içi kulaklıkların ağrı yapmasından dolayı almayı düşündüğüm ürün, fiyat performans acısından önerisi olan yeşillendirebilir mi?

  not: fiyatı makul olması önemli, 500 tl maksimum verebileceğim fiyat.
 • henüz kulağımı acıtmayanı yapılmamıştır... yarım saatten fazla kalınca kulak kıkırdağımın ağzına ediyor. çıkarınca bir bakıyorum, utanmış gibi kulaklarım kıpkırmızı(utanınca kulaklarım kızarır).

  kulağa takınca kulağın şeklini alan bir şey yapın artık... uzaya gitmeyi biliyorsunuz şunu da yapın.
 • yok mu şöyle 500 tl civarı, çoklu bağlantı yapılabilen, kablosuz ve sağlam ses verebileni tavsiye edebilecek biri. bir yeşil kadar yakınım.

  buldumcuk: plantronics 500 şiddetle tavsiye edilir. f/p ürünü. 8 cihaz bağlanabiliyor.
 • tanım : portatif müzik dinleme aleti.

  son dönemlerde oldukça popüler olmasının sebebini anlayamadığım alet (bu akıma kapılmış birisi olarak savunmamı şu şekilde yapayım. kulaküstü kulaklık dışarıdaki sesi daha iyi kesiyor ve kulakiçi kulaklıkların kulak pisliğini deşifre etmesi vs)

  büyük şirketler bırakın kablo olayını ortadan kaldırmayı küçülttükçe kulakta görülmeyen kulaklıklar üretmeye başladılar ancak teknoloji o kadar hızlı gidiyor ki sanırım (bkz: zaman makinasi) teorisine maruz kaldık, gün geçtikçe geriye doğru gidiyoruz.

  buna örnek olarak telefonların büyümesi de gösterilebilir.

  bir diğer örnekse sıfır beden modasının geçip 90 ların j lopez poposu yeniden moda olması olarak gösterilebilir.
 • bugün itibarıyla beyerdynamic dt100 ile kullanmaya başladığım, orta vadede kulak içi kulaklığın yerine geçireceğim kulaklık türü.
 • spor yaparken, bilhassa ip atlarken kullanmak istediğim kulaklık türüdür. aşırı büyük kaba durmayan bir şey arıyorum. önerilere açığım.