şükela:  tümü | bugün
  • yuksek irtifada kulak zarinin etkilenmesi.
  • doğuştan ve ya sonradan oluşan kulak zarı yırtıklarının halk arasındaki tabiri. yırtık sonrası akıntı başlar. acayip bir acısı vardır.
  • (bkz: bom)
  • sadece yüksek irtifada olmayan, suyun altında 15-20 metrelerde tüpsüz gezerken müren balığının taarruzu sonucunda yukarı kaçarken de oluşabilen rahatsızlık.

stereo sistemlere boşuna para ödemekten kurtuluyorsunuz.
  • şaka sonucu yanağa atılması planlanan bir tokatın kulağa isabet etmesi sonucunda da olabilir. bizzat test ettik, onayladık.

(bkz: timpanoplasti/@kapi orda serefsiz)
  • tüplü dalışta kulakları eşitlemeye çalışırken olabilen durum. ardından vertigonun yaşanması (bkz: vertigo)
  • grip sonrası doktor tarafından önemsenmeyen, boğaz ağrısı kulağa vuruyordur dediği ortakulak iltihabı sonucu başıma gelen durum. akıntı öyle birikmiş ki zarı deldi. şimdi de kendini yeniler su kaçırma yeter diye önemsemiyorlar. olmadı ameliyatı çok kolay diyorlar. ama yaşayanların yorumları farklı
  • bir ömür ağrısız sızısız yaşamanın da mümkün olduğu, şahsıma yaklaşık 50 desibellik bir işitme kaybıyla dönen, kireçlenmeyle birleşince ameliyatın yüzde yüz başarı sağlamadığı, adını hatırlamadığım ama acısını asla unutmadığım kulak damlalarının işe yaramadığı, kulağa asla su kaçırılmaması gereken, havuzlu denizli aktivitelerle aranıza mesafe koymanızın gerektiği, fısıltıyla anlatılan dedikoduların çoğunu duymadığınız için gıybetlerden gayri iradi yırttığınız rahatsızlık.
  • 1 haftadır kulağım ağrıyor ama pek de önemsemiyordum. dün kulağımı kurularken hafiften kan geldi. bense bir anlam veremedim. hani denizden çıktığınızda kulağınızda hışırtı olur ya tam onu yaşıyorum hissiyat olarak. bugün de üşengeçlik yaptım ve doktora gitmedim çünkü duyacaklarımdan korkuyorum. yüzmeyi çok seviyorum, müzik dinlemeyi de. insan sanırım sağlığının ve onun nimetlerini, kaybetmeye başladığında anlıyor.
    korkuyorum, korkuyorum, inşallah kötü bir sonuç çıkmaz.