şükela:  tümü | bugün
 • kalbin üst bölmelerine verilen isim.. toplardamarlardan gelen kan buraya geçer, burdan da karıncıklara.. ayrıca (bkz: atrium)
 • margarin promosyonlarına açılan kapı.

  (bkz: çok kulakçık yollayın şansınızı arttırın)
 • zamanında 4, 6, 10 gibi sayılarla biriktirilip zarflanarak p.k. bilmemkaç mecidiyeköy istanbul, şişli istanbul gibi adreslere yollanırlardı. bir tanım yapmak gerekirse, paket margarinlerin kağıt ambalajlarının kapatılırken en son katlanıp açılırken de ilk önce ayrılan, genellikle son iki tanesi katlamadan dolayı üçgen şekilde kalan kısımları. margarinlerin ambalajlarında, katlandığında tam buralara denk gelecek logolar basılı olurdu.

  yine karton kutuların (bilhassa ilaçların dış kutuları) kapağının altında kalan, araba kapısı camına benzeyen karşılıklı iki parçaya da kulakçık denir. bu kulakçıklar kapağın içeri çökmesini engelledikleri gibi kapaktaki çentiklere geçerek kapağın kendiliğinden açılmasını da önler.
 • devlet dairesinde kurum içinden birileri dosya takibi yaparken dosyayı kimin takip ettiğini belli etmek için üst tarafına iğnelenen küçük kağıt parçası.. (bkz: emekli sandığı)
  üzerinde takip eden kişinin kurum telefonu ve gerekliyse başka ufak bilgiler yazar.. halledilince haber verilir sahibine bu numara vasıtasıyla..

  kulak da denir..
 • işyerindeki bi arkadaşça kullanıcı arayüzündeki sekme karşılığı
 • aracın motorunu tutan parça. 3 tane olur motorun sağında solunda ve alt arka tarafında. bu parçalardan başka motoru araca tutturan parça yoktur. biraz esneme payı vardır motora süspansiyon görevi görür ve az da olsa motorun sağa sola oynamasına ve kendi ekseni etrafında dönmesine(çok az) müsade eder. bu parçalar iyice eskidiğinde motorun düşme riski bile vardır. eskiyip eskimediğini gözle kontrol ederek ya da motru çalıştırırken ve istop ederken gelen takır tukur seslerinden anlayabilirsiniz. bu parçaların değişmesi orta sınıf bir arabada hemen hemen 400-500 tl civarındadır. değiştirilmediği taktirde senkromeçleri de bitirir. çok ekstrem durumlarda motor düşer ve düşmesiyle beraber 500 tlye kurtaracağınız halde 2000 3000 tl gibi bir meblağ cebinizden çıkar.