şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kulakligin kulaklar ile temas eden kisimlarini kaplayan, genellikle siyah renkteki süngerlerdir.
  ses kalitesine, özellikle asiri tiz seslerin dizginlenmesine ve bas seslerinin daha tok çikmasina sasirtici oranda katki saglar. bu katki bazi kulakliklarda o kadar belirgindir ki, alistiktan sonra süngerin çikartilmasi müzigi dinlenmez hale getirebilir.
  "kulakligimin süngeri kayboldu." diyerek ne yapacagini bilmez bir halde dolasan birine bu nedenle anlayisli davranmak gerekir.
  nitekim kulaklik süngerlerinin her ne kadar parasal degeri olmasa da, kösedeki bakkalda ya da bilinen herhangi bir dükkanda satilmamaktadir.
 • kulaklıktaki sesin dışarıya daha kaliteli çıkmasına yarayan süngerdir.
 • zaman içersinde esneklik kazandığından eninde sonunda kulaklıktan sinsice düşüp kayboluveren nesne. ilginçtir ki hiçbir yerde satılmamaktadır.

  edit: herhangi bir apple centera gidip ücretsiz olarak temin edebilmek mümkünmüş.
 • nedense sadece bir tanesi kaybolur ve tek kulaklıkta sünger, diğerinde hiç birşey olmadığında anlatılmaz bir rahatsızlık verir, akla zarar.
 • yoklugunda, kulakligin sert metal kisminin kulagi acittigi sungerdir..
 • necatibey caddesi'ndeki telefoncuların bazılarında ara sıra bulunabilen yüzyılın icadı, temel ihtiyaç (eğer pasaklı, düzensiz biriyseniz 2 günde bir kaybolur kendisi). stoklamak faydalı olabilir.
 • pislik barındıran süngerlerdir. kulağın içini tam olarak kapsaması ve yumuşak olması nedeniyle en çok mikrop kulaklığın bu süngerinde bulunur.
 • ikide bir kaybolan, insanı aramaktan bıktıran, olmayınca da kulaklığın resmen kulağı yarmasına sebep olan küçük sünger parçasıdır.
 • sadece ses kalitesine katkida bulunmakla kalmaz, kulakligin kulakta kalmasini da saglarlar. kayboldugunda kulakligi degistirme noktasina geldiydim ki "dur hele internetten bir bakayim belki ayri satiliyordur" bu kadar dis kapinin mandali bir yedek parcanin bile 3lu besli paketlerde satildigini gordum. sasirdim...

  hizmette sinir tanimayip en azindan bu taraflarda yasayanlar icin adresi de vereyim hatta: http://www.maplin.co.uk/…/headphone accessories.htm
 • çok dertliyim sözlük çok...

  bu lanet olası şeyler sürekli kayboluyor, bıktım artık yuvam dağıldı bunlar yüzünden. tek süngeri düşmüş kulaklıklar beni bitirdi artık. sürekli yeni kulaklık alıyorum "bu sefer çok iyi bakıcam lan size süngerler" diyorum. sonuç ? yok, olmuyor.

  farklı tür kulaklıklar almaya başladım. hani ucu sünger değilde böyle lastiğimsi kulağın içine iyice girenler var ya, heh onlardan işte. dedim tamam artık kurtardım sünger belasından ama nerdeee... onlarda sapır sapır düştü, kayboldu, gitti...

  geçenlerde yolda yürüyorum böyle kırmızılı siyahlı birşey gördüm yerde küçük bi saydam poşetin içinde. "kafayı mı yiyorum lan yoksa?" dedim, sokakta bile sünger görüyorum. geri döndüm tekrar bakmak için, yerde bir poşette 4 tane sünger duruyor. allahım dedim bu bana bir işaret olmalı. süngerleri attım cebe dünyalar benim olmuştu. etrafına neşe saçan bir insana dönüşmüştüm... sonunda ne oldu peki? süngerler poşetiyle birlikte kayboldular cebimden.

  o deli dolu neşe dolu kişi ben değilim sanki...