şükela:  tümü | bugün
  • kulak kanalı içi kulaklıkta oluşan durum. kablolar plastik malzemeye örneğin laptop klavyesine sürtündükçe topladıkları elektrik kulağa bir çıt sesi ile çarpıyor, çok hafif bir acı hissediliyor.
  • daha önce yaşanmamışsa bünyede bir "hassiktir noluyo" etkisi yaratabiliyor. üstteki hırkayı çıkarırken olması olasıymış bugün gördüğüm üzere; yıllardır niye olmadı da bugün iki kere oldu anlamadım, kulaklıklıyken hırka çıkarmak nadir bir şey değil hayatımda.
  • laptopa takılı kulaklıktan çarpmasıyla demin korkudan ölmeme sebebiyet veren hadise. bi haberde görmüştüm çünkü bi kız kulaklıktan çarpan elektrikle ölmüştü. entry girebildiğime göre hala yaşıyorum ama sanırım.
  • yaklaşık yarım senedir kulağımda laptopa bağlı kulaklıkla sandalyeden kalkınca yüzde otuz falan ihtimalle başıma gelen olay. biraz acıtsa da alıştım artık, ama umarım içten içe o elektrikle kulaklarımın ebesi sikilmiyordur.

eskiden sony kulaklık kullanırdım, artık sennheiser kullanıyorum. galiba eskiden başıma gelmeyip şimdi gelmesi ondan. belki kulaklıklarla verdikleri süngersi şeyi takmak lazım kulaklıklara bunu önlemek için.
  • son 2-3 aydır sıkça başıma gelen durum. laptopta kulaklıkla eğilip kalktığımda veya başımı hızlıca hareket ettirdiğimde oluyor. önce kulaklığı çıkarıp sonra hareket etmem lazım ama bunu çarpıldıktan sonra hatırlıyorum hep.
  • sadece laptopta değil telefona takılı kulaklıkta da meydana gelen durum. üstelik 1-2 defa değil bir çok kez olabiliyor sonra kendi kendine geçiyor daha sonra tekrar olabiliyor.
  • varyak'la oynarken bir anda sol kulağımda çıt sesi gelmesiyle beni acıdan inleten durum.
  • yaşar yaşamaz "kesin ekşide vardır bu" diyerek arama yapmama sebep olmuş hadisedir. burda da yok yok arkadaş.

sarındığım polar battaniyeyi üzerimden atarken yaşadım, kesin dandik kulaklık yüzündendir dedim ama sennheiserde oluyosa rahat rahat çarpılabilirim artık.
  • asus zenfone 5 cihazımla ve orijinal kulaklığıyla yaşadığım olay. şarjda falan da değildi. yolda dinlerken defalarca başıma geldi. çok sinir bozucu. kulaklığı değiştirirsem işe yarar umarım. şu kocaman olanlardan almayı düşünüyorum.
  • yaklasik yarim saat once metroda basima gelen olay. aslinda sadece muzik dinliyordum, ne oldugunu anlayamadan bi elektrik akimi gecti kafamdan. bikac gun once ms olabilir miyim diye konusurken ustune denk gelmesi muthis oldu, beynimden kendiliginden elektrik kacagi filan oldu sandim. korkunc, cok korkunc.