• fetö'yü akp kendi eliyle sızdırdı.bize maval okumayın.

ayrıca ''ay hadi inşallah''
  • fetö tekrar sızsın diye açılabilir demiş einstein.

fetö tekrar sızmasın diye devleti kapatıp gidelim o zaman ne dersin?
  • mesela ben de fetö sızar diye islamiyeti terk ettim.
    ne yani fetöcülerle aynı allaha mı tapaydım? aynı dine mi inanaydım?
    o zaman fetöcüden ne farkım kalırdı?

söz konusu vatansa gerisi teferruattır dedim ve fetöcülerin sızdığı bu ortadoğu dinini reddettim huzura erdim. vatanını seven herkese tavsiye ederim.
  • anası fetönün gönderdiği abilerin altından çıkmayan köpeklerin tekrar fetö sızar diye karşı çıktığı durum.
    oysa bu köpeklerin o liselere fetöcüleri kimin getirdiğini bilmemeleri mümkün mü ?
    fetöcülerin ordudan atılmasını kimin engellediğini bilmemeleri mümkün mü ?

değil tabiki şimdi bu köpekler akpli sahipleri gelsin bunlarıu badelesin diye buralarda çırpınıyorlar.
  • oraya otel dikmeyi planlayan yandaş müteahhitler ve onların siyasi beslemeleri bu açıklamayı sevmedi
  • akp haricinde tüm iktidar alternatiflerinin ileride yapacağı bence "doğru" hareket. şu anda dile getirmese de muharrem ince'nin de farklı davranacağını sanmıyorum.

bunun meral akşener'e ekstradan oy getireceğini ise sanmıyorum. seçim anlamında bence masaya sürülecek, vurgulanacak bir kart değil.

okula dönecek olursak;

fetö sızdı diye kapatıldı, yine sızacak açılmasın demek ise en hafif tabiri ile salaklıktır. aynı risk şu anda ihdas edilen milli savunma üniversitesi için de geçerlidir, herhangi bir sistem için de. herhangi bir eğitim kurumu veya herhangi bir devlet kurumu için bu default risktir. yargıya sızdılar diye mahkemeleri kapatmak gibi bir şeydir bu. neticede herhangi bir seviyede halkın içinde herhangi bir okula aday seçiyorsun. "sen" dikkatli olacak, "sen" sızılmasına izin vermeyeceksin. devlet olarak "sen" liyakati önceleyeceksin, "sen" adayları iyi soruşturacaksın, "sen" herhangi bir zümre veya aidiyeti olana öncelik vermeyeceksin, "sen" adil olacaksın, "sen" adil sınavlar yapacaksın, "sen" soruları çaldırmayacaksın, o zaman değil askeri lise, askeri anaokulu bile açılsa fetö sözkonusu olmaz.

burada tartışılması gereken, fetö bela olmadan önce bu lise iyi asker veya subay adayı yetiştiriyor muydu, harbiye için iyi bir kaynak yaratıyor muydu, bunun cevabını vermektir. buna cevabınız müspetse ama siz fetö sonrası okulu "kapatma" yoluna gidiyorsanız ya kendinize güvenmiyorsunuzdur ya da başka bir derdiniz vardır.

bir diğer soru da şudur. acaba kuleli veya başka bir lise, asker olma tercihi bu yaşlarda öğrenciler için sunulması doğru bir tercih midir? örneğin bu yanı ile ben askeri liseye karşıyım. lakin konunun bu boyutunu türkiye gibi bir ülke için lüks görmek mümkün. o yüzden doğru bulurum.
  • harbi salak bu "feto yeniden sızsın diye mi açacaksın" diyen mallar.

lan fetö genel kurmaya da sızdı, bir sürü kurmay subay fetöcü çıktı, o zaman genel kurmayı da mı kapatıcaz?

hatta fetö saray'da cumhurbaşkanının yaveri olarak da en büyük sızmayı gerçekleştirmişti. kapat o zaman sarayı külliyeyi ve yaverlik kurumunu.

allam cidden beyinden glikoz geçmiyor bunların
  • askeriye için itibar meselesidir kapatılan askeri okulların açılması. ve askeri eğitim liseden başlamalıdır.
    kuleli olsun diğer askeri okullar olsun bir kültürdür. maraz çıkınca kültürden vazgeçülmemeli, marazı yok etmek için çaba gösterilmelidir. cemaat yapılanmasına müsaade edilmeyecek şekilde dizayn edilip tekrar açılması önemli bir adım olur.
  • eğer gerçekleşirse sevindiren bir gelişme olur. askerliğini ışıklar askeri lisesinde yapmış biri olarak söylüyorum, bazen okulları kapatılmış liseli çocuklar gelirlerdi ve onların o üzgün hallerine içimiz parçalanırdı gerçekten. ki şu andaki düzende herhangi bir üniversite okuyan insanın 6 aylık, 1 senelik eğitimin ardından o tecrübesizlikle komutan olarak başlaması tsk için ne kadar verimli olur tartışılır.
  • yanlızca kuleli ve diğer askeri liseler değil, gata nın da acilen açılması gerekir.

askeri doktor bir ihtiyaçtır. kapatılmadan önce protez organ konusunda uzmanlaşmıştı ve ses getiren çalışmalar yapıyordu. savaş cerrahisi konusunda ciddi tecrübe sahibi doktorları vardı.
hesabın var mı? giriş yap