• sayisi kac olursa olsun; bir fasiliteyi kullanmayi beceremeyen, hadi yumusatalim ne oldugu hakkinda bir aciklamayi okumaya usenen, ogrenmeyi savsaklayan kullanicilar sebebi ile kullandigim bir ozellik olan "kullanici adi ile login olma" islevinin kaldirilacak olmasindan rahatsizim. ustelik bunun "guvenligim" pahasina yapiliyor olmasi isi daha da vahim kiliyor.

dusundum, dusundum fasiliteyi kullanmayi beceremeyenler sebebi ile elimden alinmasina mantikli bir gerekce bulamadim, ikna olmak isterim sahsen.
  • bir sure sonra kaldirilarak sozluk hesabina giriste sadece e-mail adresi kullanilacakmis.

kullanici adi nedir email nedir nick nedir bilmeyip de cemkiren insanlar yuzunden 4 karakter yazmak yerine 18 karakter mi yazacagim lan? kiririm bu sozlugu.
  • ekşi sözlük için belirlenmişse unutulmaması gereken şeydir. zira bir yere yazmamışsanız ve unuttuysanız ekşide bunu hatırlatan bir sistem yok. her gün mail atıp derdinizi anlatsanız da iyi yürekli birisinin sizi farkedip geri dönmesi günler alabilir. nitekim bende 3 hafta sürdü. bir daha asla yazamayacağıma kendimi inandırmış ve hazırlamıştım ki beklenen mail geldi. (bkz: eşeği önce kaybettirip sonra buldurmak).
  • rumuzu "kullanıcı adı" olduğuna göre şifresi de "$ifre"dir diye düşündüğüm kullanıcı..
  • sifre hatirlatma fasilitesi ile gonderilen emailde yer almaya baslamis. kullanici adini unutanlara sozlugun karanlik dehlizlerinden gun yuzune cikma firsati vermis.
  • sozlugun karanlik delhizlerinde kaybolmaya yarayan fasilite. hata affetmez*.
  • tek avantajı e-posta adresinden daha kolay yazılıyor olması değil. güvenlik açısından da avantajı var. e-posta adresi ile giriş yaptığınızda kimliğinizin deşifre olması ihtimali artıyor. bir şekilde e-posta adresi çevreden görülürse veya e-posta adresi kutusunda kayıtlı kaldıysa sıkıntı yaratabilir. biraz paranoyakça ama olsun.
  • çok sevdiğim bir kişi, dementia mona yerine demon/demona şeklinde hitap etmek istediğini söyledi. hoş değil mi?
  • çaylak modunda değişmeyen şey. mesela bir sabah yatağınızdan kalkıp ''ben artık nickimi sevmiyorum'' diyorsunuz ama değiştiremiyorsunuz! keşke değiştirmek mümkün olsa be ekşi. 45000 çaylağın sesini duyup duruma el atılmasını diliyorum.
  • süfer kolaylık bu sözlük için kaldırılması büyük hata olur. okuduğunu anlamayan millet için bin tane terane ile uğraşılmaz. ayrıca kullanıcı adı nick ve email adresinin korunması için gayet güzel bir uygulama iken.

olmaz.. yerinde kalsın değişmesin.
hesabın var mı? giriş yap