şükela:  tümü | bugün
 • bir cok onemli markanin servis elemanlarinin sayikladigi cumle. aldiginiz alet elinizde patlasada bunu soylerler, hard disk yansada bunu soylerler, cdromdan cikan lazer isinlari "vuuuuvovov" efekleriyle arkadaslarinizi ikiye bolsede bunu soylerler.
 • (bkz: user fault)
 • bu isi allahin isi diye gecistirip, bunu bir de garanti belgesine koyanlarda vardir.

  buyrun: (bkz: warranty/#3641661)
 • aldığım pahalı bot ilk karda kışta su alıp ayaklarımın donmasına sebep olduktan sonra geri götürdüğüm mağazada duyduğum cümle... benim zaten ayaklarım özürlüdür, arada bir normal boyutunun iki katına çıkar botu patlatırlar, hata bende...
 • bilgisayar firmalarının teknik servis bölümlerinin söylemekten zevk aldığına inandığım cümle. siz efendi efendi gidip bilgisayarınızdaki arızayı bildirdiğinizde, doğrudan "salaklığınızdan bozulmuş" demek isteyip de diyemedikleri için bu cümleyi kullandıkları kanaatındayım. daha kötüsü hatanızın ne olduğuna dair bir açıklama da yapmazlar, "peki ama ne yaptım da bozuldu?" dersiniz tekrar aynı hatayı yapmamak için, gelen cevap koskocaman bir boşluktur veya elektronik eşya olduğundan olsa gerek bilgisayarın kullanıldığı yerde voltaj sorunu olduğunu söylerler, sizde kocaman güç kaynağım var dersiniz, tabi altta kalmamak için bir çok olasılık sayıklanır ama hepsinin safsata olduğunu bildiğinizi farkettirdiğiniz an hatalı olanın kullanıcı değil parçanın hatalı olduğunu kabullenilir.
 • firmalarin en genis kacis koridorunun ismidir. butun firma binalarinda bulunur acil durumda bu kisim kullanilir.
 • garanti kapsamı dışına şutlanmanın diğer adı.
 • gelmeyin üstüme!
 • şu dünyada en nefret ettiğim üçkağıtın adı. ilk kez siktiriboktan converse ayakkabıdan dolayı duydum bunu. ayakkabıyı 3 ay ya giydim, ya giymedim her ikisinin de ön yanlarda açılma oldu. ne topa vurdum bunlarla, ne spor yaptım ne de zorlayacak bir eylem. sadece gündelik olarak kullandım. garantiye verdim, 1 ay beklettiler. sonra ayaklarına kadar gittik kullanıcı hatası olduğunu öğrenmek için. dedim özür dilerim, gerizekalı gibi gelip sizin sattığınız boktan ayakkabıyı almak benim hatamdı, siz haklısınız.

  sonrasında htc one'daki ısınma problemine teleservice'den aldığım cevap da oldu bu "kullanıcı hatası". gerekçeleri, telefonun tozlu ortamda kullanılması imiş. toz mu ne dolmuş o yüzden ısınıyormuş. iyi dedim ben bu telefonu çerçeveletip duvara asayım bari madem kullanamıycaz istediğimiz yerde. gören de der yol yapım şantiyesinde çalışıyorum.

  velhasılı, yüzsüz şirketlerin favori sözcükleridir bunlar.