şükela:  tümü | bugün
 • telegram başlığına en detaylı şekilde hem bot hem kanal ve grup arşivi yaptım. ilgi duyanlar bakabilir. (bkz: #91182452)

  telegram kullanan arkadaşlar için değerli gördüğüm ve diğer kullanıcıların da yardımıyla oldukça hoş bir arşiv olacağına inandığım bot paylaşım başlığı. ivmesi artan bir uygulama olan telegram, botları ve diğer birçok özelliğiyle tüm rakiplerinden çok daha özel bir uygulama olduğunu gösteriyor.

  eventsaggregatorbot: bu bot twitter, instagram, reddit, youtube ve rss servislerinden eklediklerinizi size mesaj olarak atıyor. mesela ben twitter kullanmıyorum ama birkaç tane hesabı takip etmek istiyorum. bu bot sayesinde onları takibe alıyorum, paylaşım yaptıklarında bana mesaj geliyor. anlık mı atıyor şu an emin değilim çünkü takip ettiğim twitter hesabı kendi tweet'ini rt yaptığı için bilgisini göremedim.

  https://t.me/eventsaggregatorbot

  ınstagramhubbot: bu bot instagram hesabınıza ihtiyaç duyuyor. şifreleme tekniğiyle olduğu için sorun yok, güvenebilirsiniz. ne yapıyor peki bu bot? anlık olarak birisi size unfollow ettiğinde gösteriyor, tüm unfollow edenleri gösteriyor ya tek tek ya da hepsini birden unfollow edebiliyorsunuz. ayrıca bir kullanıcının tüm postlarını indirme özelliğine sahip. ve yine ek olarak bir instagram linki attığınızda indirme özelliğine sahip.

  https://t.me/instagramhubbot

  deezermusicbot: deezer altyapısını mı kullanıyor emin değilim. ama yine de oldukça hoş bir bot. herhangi bir isim, albüm ya da sanatçı ismini yazıyorsunuz. size müziği veriyor. ister indirin ister dinleyin. başka yerlerle uğraşana kadar buradan hızlıca istediğiniz şarkıları indirebilirsiniz.

  https://t.me/deezermusicbot

  ytranslatebot: yandex translate altyapısını kullanan çeviri botu. ayardan çevrilecek dil ve çevrilen dil ayarlarını yaptıktan sonra herhangi bir kelime, cümle yazın çevirsin. ayrıca başka bir sayfadan çevirmek istediğiniz bir cümle vs varsa ilet deyip bota atın. güzelce çevirip size servis eder.

  https://t.me/ytranslatebot

  lybot: yine bir müzik indirme botu. farklı olarak youtube altyapısını kullanıyor. ayrıca şarkı sözünü bile yazsanız size şarkıyı bulabiliyor. bu konuda diğer bottan daha gelişmiş. gerçi diğer botun hangi altyapıyı kullandığını anlamadım.

  https://t.me/lybot

  music: klasik müzik seven insanlar için muazzam bot. size güzel müzikler yolluyor. indir ya da dinle.

  https://t.me/music

  alertbot: herhangi bir zaman dilimini ayarlayıp size mesaj atan bot. hatta bir text isteyip onu da yollatabiliyorsunuz istediğiniz saatte.

  https://t.me/alertbot

  topdf_bot: herhangi bir dosyayı( doc, docx, odt, txt or jpg ) pdf formatına dönüştüren bot.

  https://t.me/topdf_bot

  getmediabot: herhangi bir medyayı (youtube, soundcloud, instagram, twitter vs) indirmeye yarayan bot. ayrıca şarkı sözünü de yollayabiliyor isterseniz. ve bir kullanıcının instagram hikayelerini de. seçeneği bol.

  https://t.me/getmediabot

  drwebbot: dr web antivirüsü bilen vardır illa ki. o servisi kullanıyor. herhangi bir dosyayı atın size virüs taraması sonucunu atsın.

  https://t.me/drwebbot

  thefeedreaderbot: rss okuyucu botu. rss kaynağınızı buraya atın. opml dosyasını da destekliyor. ek bir uygulama yerine telegram üzerinden haberleri alın.

  https://t.me/thefeedreaderbot

  vkmusic_bot: vk müzik alyapısını kullanarak müzik indirebilirsiniz.

  https://t.me/vkmusic_bot

  airtrack_bot: bu bot sayesinde desteklenen ülkeler için uçak fiyatlarını görebiliyorsunuz. türkiye de aktif. kalkış yerini, gideceğiniz yeri, ayı ve günü seçiyorsunuz. o size ne zaman uçuş var, hangi firma gösteriyor. bir ss atayım daha net gözüksün.

  https://eksiup.com/p/bo27582z8ibh

  resimden de anlaşılacağı üzere 3 farklı firmadan bilet fiyatını alabiliyorsunuz. şimdilik usd olarak gösteriyor. geliştiriciyle iletişime geçtim. haftaya tl olarak gösterecek bir güncelleme yayınlayacak.

  buy link deyince skyscanner'a yönlendiriyor. oradan da tüm uçuşlara bakabiliyorsunuz. oldukça pratik bir bot.

  https://t.me/airtrack_bot

  kaliteli başka botlar varsa burada paylaşırsanız çok memnun olurum.
 • gigolo jc denton

  türlü türlü muziplikler yapabileceğiniz bot.

  help komutu verirseniz size yardımı sesli mesaj olarak gönderiyor bu sebeple şurada oldukça eski de olsa yazılı hali mevcut: link
 • w_e_a_t_h_e_r_bot: o gün, yarın, haftalık olarak hava durumunu alabilirsiniz. ayrıca isterseniz sabah ve akşam belirlediğiniz saatlerde hava durumu bildirimi alabilirsiniz.

  https://t.me/w_e_a_t_h_e_r_bot

  ifttt: 360'dan fazla servisi birbirine bağlayan bot/servis. ben rss feedlerimi telegram'da görmek için kullanıyorum.
  https://eksiup.com/p/7a29387w45zm

  yukarıdaki linkte de görüldüğü gibi rss hesaplarını ifttt sitesinden telegram için etkinleştiriyorum. biraz zahmetli bir iş. feedly ve inoreader servisleri var ama bunların pro sürümü istiyor. o yüzden tek tek kaynakları eklemek gerek. diğer yönden birçok servisinizi bağlayabilirsiniz. gmail, reddit, twitter, instagram, trello vs gibi aklınıza gelen her servisi bağlayarak ifttt botu sayesinde bildirim alabilirsiniz. ayrıca botu bir kanal veya gruba atayarak ve sitesinden gerekli ayarlamalar yaparak da grup ya da kanalda da bildirim alabilirsiniz. netten araştırma yapın. olmadı ben buradayım.

  https://t.me/ifttt

  feedmanbot: telegram subredditinde yazdığımda birisi sınırsız rss ekleneceğini söyledi bot için. denemedim aktif olarak ama işe yarar gibi duruyor.

  https://t.me/feedmanbot

  zenplayerbot: müzik dinleme ve indirme botu. oldukça stabil çalışıyor. önceki entryimdekiler yerine bu da kullanılabilir.

  https://t.me/zenplayerbot

  hangbot: adam asmaca oyunu. ingilizce olduğunu belirteyim.

  https://t.me/hangbot

  pokerbot: efsane ötesi bir bot. diğer telegram kullanıcılarıyla online poker oynayabiliyorsunuz. günlük belirli saatlerde bonus alabiliyorsunuz. denemedim ama belirli bir grupta da oynanabilir diye düşünüyorum.

  https://t.me/pokerbot

  blackjackbot: bu poker gibi online oynanmıyor, sadece botla oynuyorsunuz ama yine de zaman geçirecek bir bot. meşhur 21.

  https://t.me/blackjackbot

  instasave_bot: instagram'da foto ve video indirme botu. ayrıca youtube'daki videoları da indiriyormuş. denemedim. instagram için gizli hesapları kabul etmiyor bilginize.

  https://t.me/instasave_bot

  photosetterbot: bana göre en güzel botlardan biri. bir resmi atın. yazısını size mesaj olarak yollasın. bazı zamanlar çok işe yarar bu bot. denedim ve aktif şekilde kullanıyorum.

  https://t.me/photosetterbot

  torrentleech_bot: denedim ama detaylı bakmadığım için anlamadım. ancak mantığı şu. bir torrent dosyasını bota yüklüyorsunuz o size kısıtlı süre (bende 3 saat süre verdi, belki değişiyordur) aktif olacak bir zipli dosya olarak o dosyayı indirmenizi sağlıyor. yani torrent uygulamasına ihtiyacınız kalmıyor bot işi görüyor.

  https://t.me/torrentleech_bot

  nowtrendingbot: bu bot günlük olarak size google, vimeo, youtube, twitter'da seçtiğiniz ülke gündemini atıyor. hatta twitter için denedim. mesela bir hashtag'e tıklayınca o hashtagten birkaç tweet de gösteriyor. gündemi takip etmek için hoş. dilerseniz manuel de bakabilirsiniz. ya da seçtiğiniz servislerden günlük bildirim alırsınız.

  https://t.me/nowtrendingbot

  goals247bot: yine öpülesi botlardan biri. istediğiniz bir takım, oyuncu ya da ligi takibe alıyorsunuz. onunla ilgili size bildirim yolluyor. şu şekilde türkiye- fransa maçından bana maç sonucunu attı. maçın sonlarına doğru bildirimi aktif ettiğim için ilk yarı sonucu ya da gollerde göremedim. büyük ihtimalle onları da yolluyor.

  https://eksiup.com/p/gn29396yrzt2

  https://t.me/goals247bot

  todolisterbot: listeleme uygulaması.

  https://t.me/todolisterbot

  pronunciationbot: benim kullanma amacım şu. bot için ingilizceyi ayarladım. herhangi bir kelimeyi yazdığımda bana ses dosyasını yolluyor nasıl okunuyor diye.

  https://t.me/pronunciationbot

  fakemailbot: bir kere gireceğiniz bir yer için kendi emailinizi yazmanıza gerek yok. o size fake bir email atsın. kullanın.

  https://t.me/fakemailbot

  exchangeratesbot: malum ülkemizde döviz çok hareketli. ben dolar-tl, euro tl, bitcoin-tl için kullanıyorum. dilediğiniz gibi ayarlayın.

  https://t.me/exchangeratesbot

  triviabot: ingilizce bilgi yarışması. çok zevkli ya bu oyun. hem dili geliştirir hem de genel kültürü.

  https://t.me/triviabot
 • sözlükte bu konuda az şey yazıldığını gördüm ve birkaç zamandır telegram botları araştırıyordum ve işte sözlüğümüzü muassır medeniyetler seviyesine çıkartacak bazı botlar.

  https://t.me/wiki
  ülkemizde fazlaca kullanılası bot. herhangi bir konuşma esnasında @wiki yazıp wikilemek istediğiniz şeyi yazıyorsunuz ve mesajı gönderdiğiniz kişiye ilgili wiki maddesi otomatik olarak gönderilmiş oluyor.

  https://t.me/gmailbot
  bu bot ile gmail hesabınızı telegram bağlıyorsunuz ve gelen mailleriniz telegram bildirimi olarak saniyesinde geliyor, buradan mail de gönderebiliyorsunuz. güvenliği konusunda biraz şüphe ettim çünkü adınıza mail göndermeye izin veriyorsunuz, kimsenin başını yakmayayım da.

  https://t.me/getmediabot
  bu benim en çok kullandığım bot. youtube linki, instagram hikayesi ve sanırım googledan attığınız direkt linklerdeki dosyayı indirip size yolluyor. bu arada instagramda hesabı kilitli kişilerin hikayesini indiremiyor, hayır. bunun için playstore'da bir uygulama var. (bkz: story saver for instagram)

  https://t.me/utubebot
  youtube'dan atacağınız linkteki videoyu indirmeye yarıyor. ama az önce bahsettiğim getmediabot daha kullanışlı, çünkü videoları mp4 dosyasına dönüştürmek vs. bu botta mümkün değil.

  https://t.me/music
  klasik müzikle ilgili sanırım sadece, size keşif imkanı sunuyor. sağdan solda duyuyorsunuz diyelim 'tchaikovski' diye bi adam varmış diye bu bota tchaikovski yazınca size parça önerilerinde bulunuyor. ah tastekid vardı ki, harika bir bottu bilen bilir kesinlikle tırnağı bile olamaz.

  https://t.me/shorturlbot
  araştırmanıza kaynakça hazırlarken vs daha havalı görünmenizi sağlayacak bot. o uzun amele gibi 85 karakterli adresten size https://v.gd/02axtr minnoşluğunda boyutta linkler oluşturuyor.

  https://t.me/stickers
  sticker oluşturma botu. telegramda online indirdiğiniz sticker koleksiyonları gibi kendi koleksiyonunuzu yapabiliyorsunuz.

  https://t.me/bulo98_bot
  asıl ismi, random god. tamamen eğlence içerikli bi bot. gif, meme, joke, quote gibi alt başlıkları mevcut, siz bunlardan hangisini görmek istiyorsanız o an seciyorsunuz diyelim meme görmek istedim, o an internetten rastgele üzerime bir meme salıyor.

  https://t.me/tongroupsbot
  the one nation bot, dil öğrenmek isteyen kişileri dil gruplarında toplamayı hedefleyen bi bot. sadece ses kaydı ile konuşulan bir ingilizce grubu var, biraz denedim ve genel olarak çok ortalama gruplar.

  https://t.me/chatincognitobot
  chat botu, omegle gibi sizi anonim biriyle eşleştiriyor ve tamamen anonim bot içinde konuşuyorsunuz, sıkılınca değiş falan yapabiliyorsunuz. yalnız çok fazla erkek var biraz sıkıcı ve botu 10-15 kişi falan kullanıyor sanırım. kız yokluğundan konuşmaya direkt "m or f?" diye başlıyorlar. yanlışlıkla biriyle arkadaş oldum burda, kafa bulabiliyorsunuz insanlarla, isterseniz arkadaş falan da olabilirsiniz.

  tüm kıtaların a ile başlayıp a ile bittiğini veya normalde lisede öğretilen ses hızını hesaplamayı öğrenmek kadar ufkunuzu açmayabilir ama iyi bilgiler bence (çaylak burda öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler yazarlarına laf atıyor)

  not: yazarlardan okuyan olur mu bilmiyorum ama malumunuz çaylakım henüz, çaba harcadım ve gerçekten değerli bilgileri biraraya getirdim, başlıkta tekrar paylaşabilirse ben yazar olana kadar en azından yazar ve çaylak halklar faydalanabilir.

  edit: adresler düzenlenip tıklanabilir hale getirildi.
 • https://t.me/trello_bot

  trello panolarınız ile telegram grubunu bağlıyorsunuz, telegram kullanan ekibiniz ile şakır şakır iş yapıyorsunuz.
 • spam mesajları engellebilen ücretsiz bot tavsiyesi olan varsa yeşillendirebilir. combot var ama çok pahalı. tavsiyelere açığım.
 • bu işlerden anlayan bir arkadaştan acil mesaj bekliyorum.