şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ezoterizm, okültizm ve mistik konular ile ilgileniyorsanız, türk youtube kanalları arasında bulabileceğiniz en sağlam kanaldır. yine bu konularla ilgili içerik sağlayan bir çok kanal, kopyala-yapıştır içerik sunuyor olmasına karşı; kült tv hali hazırda çok sayıda araştırma yapan kişilere bile yeni içerikler sunabilmesiyle alanın en iyi örneklerinden birini teşkil etmektedir.
 • gizem sıçan bir başka çöp yutup kanalı.

  ezoterizm, okültizm ve mistizm gibi saçmalıklarla ilgileniyorsanız tam size göre. tencere kapak misali.

  dünya hakkındaki gizemleri açığa çıkarmaya soyunmadan önce okuma yazma öğrenelim lütfen bu arada. (bkz: bilimsel kanıtlara dayanıklı)

  internet çok güzel şey de işte sapla samanı ayırmayı bilmek lazım biraz.

  edit: itiraf ediyorum ben bir (bkz: reptilian)'ım ve gerçekleri öğrenmenizi istemiyorum.
 • "sizi kullanıyorlar, uyanın" temalı videosu ile çok şey söyleyip hiçbir çözüm üretmeyen, çözüm üretme amacı gütmeyen, "biraz daha izleyeyim" mantığı ile 15-22 yaş arası ergenlere hitap eden kanal.

  bizi kullanıyorlar evet de, eee?

  gece gece neden izleme gafletine düştüm ki?
 • sacmalik kanali.

  bu kanalda anlatilanlara inanmak icin ya mal ya da ergen olmak gerekir. yukaridaki yorumlarda bir arkadas bilimsel kelimesini kullanmis, kanalin bilimsellik ile uzaktan yakindan alakasi yok.
 • pseudoscience türkçe mealiyle sözde bilimin youtube'daki türkçe temsil heyetlerinden biri.
  kaba tabirle yazar arkadaşın da dediği gibi gizem sıçan bir kanalizasyon.

  yok okültizm, yok ezoterizm, yok gnostizm , yok illuminati , yok masonlar , yok reptilian, yok sihir , yok büyü v.s... gibi bilimselliği ve akılcılığı kendinden menkul ne var ne yok bunlarda video olarak arzı endam ediyor.
  kanalı yöneten ve videoları hazırlayıp seslendiren tıfıl eleman abartısız her videoda şunu sayıklıyor ve beni gülmekten altıma ettiriyor :
  "bu videodaki gizemli olaylarla ilgili olarak yurtdışındaki hatırlı tanıdıklarımıza sorduk ve onlardan şunu öğrendik !"
  yani kendisi çok derin bağlantılara sahip, adeta illuminatinin türkiye şubesi, bu kadar mühim (!) olayları onlar gizemli olarak bunlara anlatıyor. sosyal farkındalık projeleri (t.w.: bu laf kendilerine ait) çerçevesinde kült tv'nin araştıran insanlarına (t.w: bu laf da kendilerine ait. izleyicileri kastediyor. ) sağırlar bile anlasın diye alt yazılı videolarla anlatıyorlar.
  yani bir cins aytunç altındalcılık yapıyor ergen haliyle !
  gerçekten de rahmetlik aytunç altındal'ın bu ülkeye yaptığı belki de en büyük kötülük bu tip şeyler oldu işte.
  o da sürekli sallardı. ama istihbaratçı kökenli olduğu ve etkili bir ses tonuna sahip olduğu için bazen ciddiye alınabiliyordu. fakat dünkü yeni yetmelerin açtığı youtube kanalı ise tam bir komedi oluyor.

  bir kere dayanamadım ve ölüm sonrası deneylerle ilgili videolarına şu yorumu yaptım:
  "bu bahsettiğiniz araştırma ile ilgili akademik literatürü taradım ve somut bilimsel verilere dayanan hiçbir şey bulamadım. bu bir sözde bilim çalışması ve şarlatanlık. insanları aldatmayın !"

  admin'den gelen yanıt:
  "bu tip gizli çalışmalar her yerde yayınlanmaz. ancak "yurtdışındaki hatırlı tanıdıklardan" öğrenilir ! "

  çok ciddi söylüyorum aynen bu tip bir laf yumurtladı *

  bende akademisyen kimliğimle açtım ağzımı yumdum gözümü:
  "bilimsel olan bir çalışma gizemli istihbaratçılardan falan öğrenilmez ! hiç inandırıcı olmuyorsunuz. cern'deki çalışmalar isviçre ajanlarından öğrenilmiyor. konunun uzmanı bilim insanlarının yayınladığı akademik makalelerden öğreniliyor. biraz daha aklı başında ve gerçekçi videolar yayınlamanızı tavsiye ederim !"

  sonra bu çok "bilimsel" kanal benim yorumumu sildi !

  yani sonuç olarak:
  ciddiye bile alınmaya değer olmayan sallamasyon ve sözde bilimsel bir hede. gülmek için izlenebilir.
 • kibarca ve saygili bir dille gonderilen en kucuk bir elestiriye bile tahammul edemeyip saygisizca, "olm" vb. ukala ve kaba sekillerde cevap gonderen, hakli veya haksiz bir elestiriyi "yedigi kaba pislemek" seklinde yorumlayan, kesinlikle izlenmemesi gereken degersiz bir youtube kanali.

  henuz insanligi ve saygiyi bile ogrenememis terbiyesiz, kaba ve ukala birinin size bir seyler ogretebilecegini dusunuyorsaniz yaniliyorsunuz.

  izlemeyin, arkadaslarinizi uyarin izlettirmeyin, protesto edin.

  edit. ben de hakliyim
 • googlea yazıp ilk çıkan sonucu metni değiştirmeden okuyordu bir zamanlar şu an ne yapıyor bilmiyorum
 • metinleri okurken kafa sallamasından hiç bir konuya odaklanamadığım youtuber
 • ilginç bir youtube kanalı. ele aldığı konuları, önceleri, "zırvalık" kategorisinde dinliyordum. istanbul trafiğinde, leblebi şeker kıvamında, zaman geçirmek için... zombi istilası ile ilgili videosunu da aynı havada dinlerken, bir şey dikkatimi çekti: .clos uzantılı olarak paylaştığı bir link...

  deepworld adındaki bir blog'un deepweb linki olan bu 5. seviye alana ulaşabilmek o kadar da kolay değil. gerçekten de belli bir bilgi birikimi gerekiyor. bahse konu blog'dan haberdarım ve burada bahsedilen olayların çoğunun gerçekleştiği doğrudur. fema konusundaki videosunda da bu blog'a atıflarda bulunmuş... (bilen bilir; deepweb level 5, erişilmesi çok zor olan bir takım belgelerin yer aldığı bir katman).

  video içerikleri gittikçe ilginçleşiyor... bazı belgeleri de yayınlamaya başladı. benim gözümde "zırva"dan, "hmm ilginç"e dönüştü.
 • resmen komedi kanalı olmuş sanırım takipçileri 10-15 yaş arasında böyle sallamak olamaz, hani youtube da engelle ban tuşu olsa direk basacağım hele şu ağrı dağına düşen ufo olayı. çöp bir kanal daha.