şükela:  tümü | bugün
 • cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer'in onayından geçerek, kültür bakanlığı ve turizm bakanlığının fesh edilip birleştirilmiş hali. başına kültür eski bakanı, daha eski milli eğitim bakanı erkan mumcu getirilmiştir. turizm eski bakanı güldal akşit de kadından sorumlu devlet bakanı görevine getirilmiştir.
 • internet sitesinde geleneksel müziğimizden örneklerin isimlerini ingilizceye çevirmek adına utanç verici bir tabloya imza atmış bakanlık:

  faytonlu (the person with a phaeton)

  hicazkar oyun havası (hicazkar dance air)!!!!!!!!!!!

  ey zabit şaraba eyle ihtiram (evet! zahit değil, zabit yazmışlar!!!!) (officer, stand the attention for the wine)

  hey onbeşli onbeşli (hey fifteen fifteen)

  dersim dört dağ içinde (my lesson in 4 mountains)

  evet. yılların türküsünde, dersim güzide bir yerleşim yeri olmaktan çıkmış, ders olmuş kültür bakanlığının elinde.

  geleneksel ya da klasik eserlerimizin isimlerini ingilizceye çevirme budalalığını göstermekten vazgeçsinler artık.
 • kendilerine yollanan e-postaları dikkate almış ve sitelerinde yer alan türkü ve şarkıların ingilizce tercümelerini ortadan kaldırmışlardır. teşekkür ederiz.
 • cocuklar icin hazirladiklari sitede akp'nin buzdaginin altinda kalan kismini gorebiliriz.

  http://www.kulturturizm.gov.tr/…turcocuk/index.html

  (bkz: turkiye cocuk)
 • banu alkanin ilerki yillarda basina gecmek istedigini belirttigi olusum.
 • hangi kulturun ne bakanligi oldugunu bilmeyen bakanlik. kendi dilini de bilmeyen bakanlik (bkz: destinasyon) iyi seyler yapan, ama yaptigi on tane iyi seyi iki tane acccaaayip kotu sey yaparak batiran bakanlik. kardesim, bir isi ya adam gibi yapin, ya hic yapmayin dedirtirler kendilerine zorla. bunyesinde calisanlarin once turkce, sonra turk ve anadolu uygarliklari sonra sanat tarihi sonra da sosyal bilimler sinavlarindan gecerek ise alinmalarinin sart olmasi gereken bakanlik. simdilerde sacma sapan seylere para harcamakla ama asil yapmalari gereken islere para harcamamakla mesguller.
  .devlet tiyatrolari
  .saraylar ve yalilar
  .arkeolojik sit alanlari
  .kultur miraslarimiz sizi bekliyor, siz hala nerelerdesiniz.
 • formüla 1 yarışına katılacak arabaların arkasından bir maşrapa su dökmeye hazırlanan bakanın bakanlığı.
 • tüm eksikliklerine ragmen türkiye ve türk kültürü hakkinda derli toplu bilgi veren
  internet sitesine sahip bakanlik.
 • kültür bakanlığı çerçevesinde sanattan anlamak, sanatçıların sorunlarına yaklaşabilmek lazımdır. bunun için kadronun bir nebze olsun sanatın hamurunda yoğrulmuş olması gerekir. salt politikacı bir kadro ile sanatçının maruzatına cevap verilemez. oysa ki turizm bakanlığı (hadi müzeler ve antik kentlerle ilgili konuları da hariç tutalım) genel olarak turizmin gelişmesi ile ilgili, iş dünyası (yani kar dünyası) bünyesinde alınan kararlarla yürütülen (örneğin bölgenin imar ve iskanı hakkındaki araştırmalar, gelir potansiyeli, üretilecek turistik bir ürünün getireceği kar marjı...) bir kurumdur. işte bu başlık da bir bok yiyip, bunları birleştirenin suçudur. bakın ne güzel kültürümüz var diye tatil köylerinde türk gecesi yapmaktan ileri gidemez bu bakış açısı.
 • (bkz: #9548603)