şükela:  tümü | bugün
  • evet. ülkemiz topraklarında suriyelisinden eğitimsinize, gericisinden teröristine kadar herkes beşer onar ürerken maalesef bu kültürlü kesim ya tek çocuk yapıyor, ya hiç evlenmiyor ya da çocuk yapmıyor.

ben bugün burada hepinizi üremeye davet ediyorum arkadaşlar. ülkenin geleceği için herkes sağlıklı genlerini geleceğe aktarsın. çocuğuna gerekli eğitimi ve ahlakı sağlasın lütfen.

gidin ve çılgınlar gibi çoğalın. başka seçenek kalmadı!

edit: üreyecek olanlar lütfen kaç tane üreyeceğini belirtsin, hesabımızı bilelim.
  • şuan 2'ye bölündüm ve 4'e doğru gidiyorum.
  • kültürü bol olan birey fazla ürediğinde kültürünü yavrularına yeterince aktaramayacağı için, hatta kültürlü birey zaten ailesi az üreyip üzerine düştüğüden dolayı kültürlü olduğu için desteklemediğim teklif.
  • salakça bir davet.

bir insanın kültürlü olması için gereken yıllık para = x

kişinin yıllık kazancı = 2x

iki çocuğun olsa çocuk başına x düşüyor sıkıntı yok. bu denklemi bozacak kadar çocuk yaptığın anda artık o çocuk kültürlü olamayacağı için noldu?

nolcak amk sistem çöktü.

bu iş üremeyle olmuyor hacı, üreyenleri eğitip durdurman lazım.
  • kültürlü kesimi kültür mantarı sananların acil isteği..

ulan, mantarı geç, kıçı kırık bir spor bile üremek için uygun şartlara, efendim musilaja, hiflere falan ihtiyaç duyuyor, kültürlü kesim nasıl üreyip çoğalacak pat diye?

neyse, hesabı sabote etmek adına bildiriyorum, iki kültürlü, bir yarı cahil, dört zırcahil benden yazın..
  • ülkenin geleceğine, hükümetlerine, devletine güvenip 5+ çocuk yapmaktansa ülkeyi terk edebilecek imkana sahip olmak için çalışmak daha mantıklıyken yapılması abestir. ortadoğu denen bok çukuru demokrasiyle kurtarılmaz. bunlar gider, yenileri gelir. cahil kesim her zaman çoğunluk olur, olmadı araplar ülkeye sokulur seçmen yapılır. muhalif siyasetçiler de bir bok yapamaz yıllardır olduğu gibi. parayı bulup kurtulun burdan, sonra güvenle ürersiniz.