şükela:  tümü | bugün
  • uyurken omuzların sıcak tutulması ve gündüz de özellikle enseden hava girmeyecek şekilde şal/atkı kullanımı ile görece azaltılabilecek ömür törpüsü.
    sıcak duştan sonra da aynı şekilde dikkatli olmak üşütmemek de çok önemli, aksi halde daha beter oluyor ağrısı.
    doktor olanlar daha doğrusunu yazar umarım, çünkü fena cidden, ama ben bu şekilde kurtuldum.
  • çok enteresandır, sabahtan beri yaşadığım durum. sözlükte başlığı görünce bir an gözlerime inanamadım. soğuklardan dolayı olduğunu düşünmekteyim. nefes aldığımda kemiklerim sızlıyor resmen.
  • (bkz: yaran yanlış okumalar)

kulun çağrısı diye okuyup din temelli bir entry açtığımı düşünüp, omuz sırt birleşme gibi ifadelerle karşılaşıp şok olduğumdur.
  • çözümünü kağıt havluyla bulduğum ağrı. sabah evden çıkarken atlet altından -kulunçlu bir insansanız atletsiz gezemezsiniz- 3-5 yaprak kağıt havluyu sıkıştırıyoruz. akşama kadar biraz haşır huşur ama sıcacık geziyoruz.

nihai çözüm ise düzenli spor yapmak oldu benim için. spora başladığımdan beri kağıt havluya da veda ettim.
  • bu merete çaresi olan sevabına üstüme atsın,omuzlarım oynamıyor nerdeyse artık.bir de kronik oldu geldi mi gitmiyor ama gitti mi pek çabuk geliyor kendisi,çare bilen duyan aranıyor efendim !!
  • insanın nefesini kesecek şekilde boyundan başlayıp sırtın ortasına kadar devam eden ağrıya halk arasında verilen isim.