şükela:  tümü | bugün
 • kendilerini 4 büyükler olarak tanımlayan ve diğer kulüplerin sırtından onların kanını emerek geçinen kulüplerin son günlerde anadolu kulüplerinin havuzdan daha fazla pay istemesi nedeniyle "ben oynamıyorum" diyerek ayrılmak istedikleri oluşum,vakıf.
 • başkanlığa özhan canaydın'ı getirerek galatasaray'ı kurtarmak isteyen vakıf, plana göre özhan canaydın galatasaray'a daha az vakit ayırınca herşey yoluna girecek. anadolu kulüpleri kendi aralarında anlaşıp çözüm olarak bunu düşündüler sanırım.. kolay değil uefa ve süper kupa şampiyonu bir takımı bu halde görmek ciğerlerini dağlamış olsa gerek.
 • vizyonu ve misyonu kendi çıkarlarını korumak adına belli zamanlarda toplanıp üyelerin kazanacağı paraları görüşmekle sınırlı olan birlik. birbirlerini o kadar sever ve sayarlar, o denli birlik havası yakalamışlardır ki, sözü geçen üyelerden biri gene kendi çıkarları doğrultusunda ayrılma kararı aldığında neredeyse vatan haini ilan edilmiştir.
 • bugün yapılan seçimle özhan canaydın tekrar başkanlığa seçilmiştir.
 • bugün yapılan seçimle yeni başkanı aziz yıldırım olmuştur.
 • bugün yapılan seçimle aziz yıldırım 18 kulübün de oyunu alarak kulüpler birliği başkanı olmuştur.
 • balgattaki merkezinde yapılan secimde, ba$kanlıgına tüm kluplerin oyunu alan aziz yıldırımın secildigi birlik. aziz yıldırımın ki$isel nedeniyle daha fazla tartı$ma, daha fazla gürültü içerecek ve daha fazla göz önünde olacak bir birlik olacagı kesin. bundan olumlu kazanımları olacak olan ise turk futboludur.
 • asagidaki komplo teorisinin gectigi mekandir:

  simdi bu aziz baskan kulupler birligi baskani oldu ya, aslinda bunun arka plani cok daha detayli bir planin parcasiymis. aziz baskan secilmeden once anadolu kuluplerine gizliden havuzdan daha fazla pay alabilecekleri sozunu vermis. bu soze istinaden de daha onceden boyle bir birligi tanimayan fenerbahce cumhuriyeti cumhurbaskanini kendilerine baskan secmisler. yayin gelirlerinin havuz diye tabir edilen sistemde nasil dagitildigini zaten biliyoruz. iste bu noktada aziz baskan akilli planini devreye sokup fener dahil 3 buyuklerin aldigi paylari yari yariya indirip turk futbolunu ve ligini ileriye tasimak kisvesi altinda zaten darbogazda olan 2 buyuk rakibini dibe vurduracakmis. fenerbahce zaten stadini bitirdi, sportif basari sayesinde urun satislari tavan yapmis durumda, an itibariyle parayla pulla derdi olmadigindan 1. lig takimlarinin ve dolayisiyla ligin kalitesini arttirmak icin 3 buyuklerin aldigi paylari indirecegini oylayip anadolu takimlarini da arkasina alarak oy birligiyle bu plani uygulamaya koyacakmis.
  bana cok olasi geldi, kucuk takimlarin daha cok pay almasi gayet guzel birsey ama master plan'in bir parcasi olmalari uzucu. fenerbahce cumhuriyeti entrikaci tavriyla fenerbahce birlesik devletleri statusune terfi etmistir. hayirlara vesile olsun.

  edit: isbu entry tamamen duzmece olup, senaryo da anonimdir.
 • aziz yıldırım'ın başkan olmasından sonra etkinlik kazanan birlik.
  bu etkinliklerini devam ettirebilmeleri için, görevi bırakması beklenen aziz yıldırım kadar güçlü bir başkana ihtiyaç duyacakları muhakkak.