şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
525 entry daha
  • gecenin bir yarısı yürüyorsun. nereye? mahallede bulunan en yakın bankamatiğe. peki neden?
    hesabında para kalmadı çünkü az önce hepsini kaybettin. şimdi bankadan para yükleyip gece oynanacak maçlarda şansını deneyeceksin değil mi? evet dostum bu sahneyi yaşadın değil mi? seni çok iyi anlıyorum.
    bu sahne, bir bağımlı için yaşanılan en boktan sahnelerden biri. bir çoğundan sadece biri.
    bütün algıların kapandığı, soluk bir şekilde tüm hissiyatının kaybolduğu acınası bir sekans.
    parayı yatırdın hemen eve doğru gidiyorsun tekrar, hatta daha eve gitmeden yolda başlıyorsun oynamaya, çünkü 5 dk bile sabredecek irade yok sende artık.
    eve geliyorsun oturuyorsun hemen tekrar maçları takip ediyorsun.
    heyecan, korku, umut. hepsini aynı anda yaşıyorsun. ve sonunda tekrar kaybediyorsun tekrar ve tekrar. ve sinirlenip kendine kızıyorsun.

insan ilişkilerin berbatlaşıyor gün geçtikçe, ailen seni tanımaz hale geliyor, bu çocuğa ne oldu böyle diyorlar, eşin sevgilin ile aran açılıyor, kavgalar başlıyor. yaptığın işe odaklanamıyorsun.
    çünkü sen bir bağımlısın ve bu bağımlılık hayatının her zerresini etkiliyor. anksiyetelerin artıyor ve gün geçtikçe psikolojik açıdan çökmeye başlıyorsun.
    ve hep kaybediyorsun dostum. kaybediyorsun ve daha çok hırs ile oynamaya devam ediyorsun biliyorum. bu da en boktan diğer hislerden biri.
    o parayı hiçbir zaman alamayacaksın. oynadıkça daha da batacaksın. hemen şu an bitir ve kaybettiğin parayı da siktiret gitsin. o para senin bu bağımlılıktan kurtulma bedelin dostum. eğer bırakmaz ve oynamaya devam edersen işler daha da sarpa saracak. yazıcağım çok şey var ama pek fazla uzatmak istemiyorum. yazının sonuna bir link bırakıcam. 7 videodan oluşan bu seri benim bırakmamda en kilit rolü oynamıştır. hayatını mahvetmek istemiyorsan bir yerden başlamalısın.

https://youtube.com/…wl_v-p9-ydyawurwwxuorcgb1feh3e
hesabın var mı? giriş yap