şükela:  tümü | bugün
 • ekrem abi haksızdır. hüseyin bu tartışmada hep alttan alan taraf olmuş, meseleye en başından çözüm odaklı yaklaşmıştır. üstelik ekrem abi’nin “ne zaman kalkacağımı sana mı soracağım aslanım?”, “kumarın ayıbı olmaz”, “hayırdır senin bir sıkıntın mı var?” gibi tahrik girişimlerine de kapılmamıştır. *

  tüm bu yapıcı üsluba rağmen ekrem abi hem beş dakika daha oynamayı reddetmiş hem zardan düşmemiş hem de silahına ilk davranan olmuştur. * dolayısıyla ekrem abi suçludur.

  uzun yıllardır cevap bulamamış bu soruya salt kişiler üzerinden değil de varlık felsefesi üzerinden yaklaşırsak belki de tek suçlu ibnenin bel kemiğinden yapılan zardır. *
 • herkes kendi parasıyla oynuyor, ayrıca kumarın ayıbı olmaz. leş gibi ter kokan hüseyin ayısı haksızdır.
 • hüseyin haklıyken yanlış üslubun kurbanı olmuştur.

  sonuçta ekrem abiye iş koyuyor.
 • ekrem abi kesinlikle haksızdır.

  kumar aleminde illegal hiç bir mekanda kafanıza göre kalkamazsınız. “seans” denilen tabir vardır. 1 saat derler mesela seansa, oyuna oturduysanız 1 saatten önce kalkmazsınız, kalkacaksanız da bütün karınızı masaya bırakır öyle gidersiniz. ekrem abi tam bir şark kurnazıdır, şansı yaver gitmiş ve bir kaç dakikada topladığı 100.000 üstü doları kaybetmemek için alelacele kalkıp gitmeye karar vermiş, nezaketli insanların “bari zardan düşseydik” önerisine bile tenezzül etmemiştir.

  bilakis, bu alemde adamı böyle götünden harcarlar işte, hüseyin denen delikanlı ekremi vurmasa yarın öbürgün başka birisi başka bir mekanda ekremi bu alçakça,onursuz kumar kültürü yüzünden zaten vuracaktı. isabet olmuştur. ekrem haksızdır.
 • ter kokusunu bu satırları yazarken bile hissedebiliyor olsam da hüseyin haklıdır. zira oyunun bir raconu vardır. ekrem abi gibi değerli bir abimize racona ters hareket yapmak yakışmamıştır. diğerlerinin zar atmasına fırsat vermeden kardayken masadan kalkmıştır. hüseyin de haklı olarak "bizi mi koparıyorsun" diye sitem etmiştir. sonrasında yaşanan olayları hepimiz üzüntü ile hatırlıyoruz. nur içinde yat ekrem abi.
 • ekrem abi haklıdır.

  ayrıca; ne zaman kalkacağımı sana mı soracam aslanım! oğlum çantayı al gel..
 • ekrem abi haklıdır çünkü herkes kendi parasıyla oynamaktadır.
 • eskiden kumarda bilumum şans oyunlarında " delikanlılıkta ütüp ütüp kaçmak varmı?" gibi toplumsal değerlerimiz vardı. burda ekremi haklı bulan yazarlara soruyorum nerde bu değerler. birde delikanlı ekrem abimiz akıyor bu akşam diyor.
  akıyorsa kal..
  yok bu lafı kaybedenleri sinir etmek için söylediysen pamuğu hakketin. daha belden silahını çekemeyen mafya.
 • kesinlikle ekrem abi. ben ekrem abinin bokunu yerim, bokunu.
 • hüseyin iki zara yüzbin vermiştir. bence ekrem abi biraz daha kalıp zardan düşmeliydi. hüseyini mi koparıyor anlamadım.

  hüseyin haklı gibi.

hesabın var mı? giriş yap