• ekrem abi haklıdır, ganyotçu durumu iyi atlatmıştır
  • haklıyı bilmem ama hüseyin haksızdır.

sabri:içerisi şampiyonlar ligi gibi. pırlantacılar, galericiler az önce ekrem abi yukarı çıktı.
    hüseyin: ekrem mi? gene paranın üzerine yatıcak.

bu diyalog gösteriyor ki ekrem paranın üzerine önceden de yatmış, masayı kazandığı gibi terk etmiştir. kaldı ki geçen ay kardeşi sırrı da hapisten çıkmış olup, kendisi taksiyi dümen tutup göze batmadan uzuyordur.

sonuç olarak, ekrem'in "kumarın ayıbı olmaz" diyerek masadan kalkması, artık sırrı'nın da varlığı ile gayet olasıdır.

ekrem, sabri kardeşini kırmamış. bu saatte güzellik yapmıştır. hüseyin ise mekana ekrem'den sonra gelmiştir. hiç yukarı çıkmadan, sabri'nin güzel kurpiyer alıp almadığını kontrol için slota, rulete gitse problem olmayacaktır. böylece eskisi gibi jurassic park olup olmadığı merakını da dindirebilecektir.

hüseyin, bile bile lades demiştir ve haksızdır. ölüm allahın emridir.
  • her ikiside haksızdır. misafirliğe gittikleri evde altın kapıları kan yapmak racona uymaz.
  • olayın öncesine bakacak olursak ekrem abi haklıdır.
    hayırsız hüseyin, kumar masasına oturmadan önce ekrem'e karşı kurmuştur kendisini.
    ekrem abi parayı götürmüş.
    benim kumarım biter diyerek olayı sonlandırmıştır.
    ekrem abi tam parayı çantayı koyarken hüseyin koca dili ve ter kokan bedeniyle bıdı bıdı konuşup ekrem abi'sini sinirlendirmiş ve sonunda bir cigara uğruna ekrem abi ve yanındaki, ölüsü teneke peyniri gibi kokan adamı öbür tarafı boylamıştır...

özetle hüseyin iblisin tekidir. ayrıca ter kokusuna bakmadan kurpiyerlere yürümektedir.
  • kumar ve içki bütün kötülüklerin babasıdır der geçerim.ıcki ve kumar diye başlar genelde bu cümle ama ben konu ile alakalı olarak böyle başlamak istedim.
  • her işte bir keramet vardır. sabri abiyi imana getirmişlerdir.
  • burada analiz yapan arkadaşlar gerçekten harcanıyor. bu olaydan habersiz bir çok vatandaş ne diyor lan bunlar diyebilir. konuya gelecek olursak tamam o ter pis kokulu hüseyin i hiç sevmem ama bu sahneyi 4-5 kez izleyince hak verdim. kumarın ayıbı yoktur ama nevali bulur bulmaz hemen ben kalkıyorum demek ayıp kaçar. kaldı ki masa da dayısı sağlam başka kimse olmadığı için hüseyin kardeş bu duruma itiraz etmiştir.
  • haksiz olan sabri abidir, kumara gelen adamlarin silahlarini almasi gerekirdi. nerde gorulmus belde silahla kumar oynandigi! * *
  • burada haklıyken, haksız durumuna düşen kolpaçino özgür'dür, çünkü hem ebini vermiştir hem de üzerine fırça yemiştir. evet hem ebini.
  • vatandaşa ananı da al git mi dedi
hesabın var mı? giriş yap