şükela:  tümü | bugün
 • buraya hede hödö yazanlar ve yazacak olanlar, bitcoin 2 haftada şurdan 15bin dolara fırlasa almak için sıraya girer.

  boş beleş muhabbetler her yerde.
 • kumarın sikeceği versus. sebepleri sıralı tam liste ise şöyle;

  1- 3 liraya da kumar oynayabilirsin (bkz: iddaa) ama 3 liraya kripto para borsasına yatırım yapamazsın.

  2- kumarın çoğu türünde belli mantığa göre ilerlersin. ancak kripto parada mcafee buna giriyormuş bak bu uçcak demekten öteye geçemezsin.

  3- kumarda kazandığın parayı zevk sefa için harcarsın, harcadığını umursamazsın havadan gelmiş hissi vardır. kripto paradan kazandığını rahatça harcayamazsın ulan o kadar uğraştım çar çur edemem dersin.

  4- eğer legal olarak kumar oynuyorsanız kazandığınız parayı alacağınızı bilirsiniz. kripto parada hep bir hesabı kapamasınlar, parayı iç etmesinler gerginliği vardır.

  5- kumarda çok cüzi miktarlara iyi para kazanabilirsiniz. kripto parada büyük abilerden değilseniz onların adımlarını biraz öncesinden tahmin edemezseniz bırak kazanmayı kaybedersiniz.
 • en çok bitcoin alımı yapılan ülkeler sırasıyla çin, nijerya, kolombiya, venezuela, peru türkiye. kumar gelişmiş ülkelerde de yaygın durumda.
 • kumar uzun vadede kesin olarak kaybettirir.

  bitcoinin uzun vadede kaybedip kaybettirmeyeceği yorumu size aittir.
 • blockchain'i bir yatırım değilde uluslararası para transfer aracı olarak görünce bir sıkıntı kalmıyor. torontodan, istanbul'a para göndermenin daha hızlı ve ucuz bir yolu var mı?