şükela:  tümü | bugün
 • tekirdag yöresinde tatil mekanı olan kasaba.
  rüzgarı fena olmadığı için sörfçüler sever. ismi kumsal ve üzüm bağlarının karışımından gelir, denizi marmaraya göre temiz, insanları sevecen, kışları ılık ve yağışlıdır, deniz, güneş ve turistlere rağmen yine de denyo biryerdir.
 • içinden geçip, tepeye tırmanmak, akabinde dag yolunu kullanarak sahil yolu aramak, hatta inatla bulunamayan sahil yolu sanrısıyla mürefte'ye ulasmaya çalısmak, saatlerce 1. ya da 2. viteste otomobili kullanmaya çalısmak, nihayetinde inilen sahilde kumlarla debelenip 3-5 metre ötedeki asfalt yola ulasabilmek üzere otomobili kayaların üzerinden zıplatmaya çalısmak gereksizdir, saçmalıktır, deliliktir.

  öyle garip seyler yaptırır insana bu kasaba..
 • cevriye isminde bir tiki diskosu da bulunan mekan.öyle meşhurdur ki burası tekirdağdan sadece kesiş için gelindiğine rastlanmıştır.bunun haricinde denizi marmara ortalamasından iyidir.ama biraz dalgalı olduğu söylenebilir.öğretmenler kampının plajı en kalabalık plajıdır.istanbula ortalama 2-2,5 saat uzaklıkta olduğundan istanbuldan gelenler de çoğunluktadır.sonra ormanı vardır.çok güzel manzarası vardır,alırsın mangalı karpuzu çıkarsın bisikletlerle ohhh..trakya yöresinde tatil yapılabilecek en iyi yerdir kumbağ.

  (bkz: sözlükte reklam)
 • disko bar ortamını seven adamın da, sessiz sakin denizmiş yakamozmuş işini seven adamın da zevk alacağı, biizm evden 2 minibüsle gidilen, jandarma bölgesi olduğu için babanızın arabayı vermediği hoş yer. tüm yaz 2 defa gitmiş olsam da evet, ok güzeldir kumbağ, herkese hitap eder.

  hatta ekşi sözlük kumbağ zirvesi yapılmalıdır. bu zirve de format olarak ilk (en azındsan daha önce görmediğim bir şekilde) yaplırsa çok iyi olur. şöyle ki ekşi sözlük kumbağ zirvesi a ve ekşi sözlük kumbağ zirvesi b şeklinde eşzamanlı iki zirve, birine teşrif edenler diskoda zıplarken diğerine teşrif edenler efendi efendi kuma oturup muhabbet eder kuruyemiş yer bişeyler içer sabaha kadar.
 • bir tarafı deniz bir tarafı tepelik dar bir arazi şeridinde bulunan bir ana cadde ve ona bağlı ara sokaklardan oluşan yerleşim yeri. bu ana cadde üstünde bir kaç disco hesabı bar, bir kaç piyanist-şantör hesabı göbek atılan mekan, bir kaç içki de sunan çay bahçesi, bir kaç dondurmacı-kumpirci vs ve bir kaç en kazığından yemek yenilebilecek yer mevcuttur. kalma problemi hiç bir zaman olmaz; her ne kadar adam akıllı bi otel olmasa da. denizi kuzey marmara koşullarına göre temizdir (arada sırada rastlanan pedler/prezervatifler ve bol bol erimiş-yuvarlaklaşmış kiremit-tuğla parçası dışında), hatta fazla rüzgar olmadığında bayağı berraktır su, deniz tabanı da ege-akdenizdeki pek çok tatil mekanının tersine incecik kumdur. tatilden tek isteği gündüz bütün gün kum üzerinde güneşlenip denize girmek, gece de yerine göre barda deliler gibi içmek veya lüks arabayla gereksiz turlar atıp komple kesişmek olan insanlar için biçilmiş kaftandır. ilk bakışta huzur arayan, birazcık doğayla birlikte olmak isteyenler için pek iç açıcı görünmemesine rağmen bu tarz kişilere kumbağ'ın asıl merkezi olan köyiçinin sahil kesimindeki köy kahveleri, dik bir yokuştan tırmanılan çamlığın piknik alanı olmayan kısımları, özellikle de o toprak yola yakın olmayan kısımları (ki o yol uçmakdere köyüne çıkar 20 km sonra) ve çamlık yokuşu üzerindeki mezarlığın arka tarafındaki küçük bir derenin oyduğu vadi kesimi önerilir; bahsi geçen son iki yer özellikle dolunay zamanında bu tarz mekanları seven blackçilere şiddetle tavsiye edilir.
 • kaldırım varken sokağın ortasından yürümeyi bana öğreten, benimseten* yöre.
 • denizi mukemmel olan sahilinde yaz sporlari da yapilan super otesi sevdigim yer...eglenceyi seviyorsaniz cevriye bar sizin icin bicilmis kaftan kumbag'da,ortami falan cok guzel...koylerine indiginizde ise koy kahvelerini,balikcilari gorup sahil kiyisindaki bir koydeymissiniz havasina iyice sokabilir sizi ama 24 saat yasayan,eglenceli olan merkeze tekrar donunce birden saskinliga ugrayabilirsiniz..kisacasi gidin gorun,mukemmel bir yer...
 • tatil koyu olarak nitelendirilemeyecek bir sahil kasabasi. guzel bir plaji vardir. deniz ogle saatlerinde bol dalgali olsa da sabah erken uyanmayi becerenlere carsaf gibi deniz vaadedilmistir.

  orta gelir eglence zevkini yansitan bol cistakli barlari olmazsa istanbul yakinlarindaki en sirin tatil kasabasi oldugu soylenebilir. ama o barlar sabaha kadar kafaniza atlar. deli eder. o ayri.
 • topağaç tarafında sessizlik ve alnızlığı sunan tekirdağın sonu larak nitelendirilen öğretmen evi ve milturun katkılarıyla gürültü şeklindeki eğlenceyi barındıran dolambaçlı yollarında insanı rallyc gibi hissetiren kşn yalızlığa geri gömülen ama gened gönlümde hep ayrı bir yeri olan küçük köy kılıklı kasaba
 • 15 senedir her yaz en az birkaç gün gidip kaldığım fakat her sene bir önceki yılı aratan tekirdağın şirin fakat bozulmaya başlamış tatil kasabası.