şükela:  tümü | bugün
  • sayısı, nükleer santral açmak için gerekli belgeler den daha az olan belgeler.
  • benim babam eski adamdır. topragı sever, hayatta en sevdiği şeydir hatta..bir bahcemiz vardı istanbulda..önce etrafını perde beton yaptık içinde meyva agacları dikecektik baska hiç bir isteğimiz yoktu...adam emeklı canı sıkılıyor orda kendine ugrassın..yegenler var dalından meyva yesin ayakları toprağa bassın diye..

bahcenin perde betonlarını yapan agabeyler bahcedeki topragı perde beton etrafına tasıdı. bahce hem egiminden dolayı hemde topragın bahce içinden tasınmasından dolayı topraksız kaldı...topraga ihtiyac var ama öyle böyle değil..bahceye kamyon yanassa zabıta dibimizde bitiyor..toprak dökülmesine izin verilmiyor..en son zabıtalarda usandı yol gösterdi bize..merterde bulunan belediye ek hizmet binasına gitmemi isöylediler.. neyse büyükcekmeceden oraya gittim..adam bahceye toprak gelmesi için bir liste verdi sanki uranyum zenginleştirmesi yapacağım..adama dedim yok abi daha neler...

o da sag olsun gelen topu gögsünde yumusatıp beni bagdat caddesinde il tarıma gönderdi..4-5 kişiye derdimi anlattıktan sonra elime yeni bir liste verdiler..listede topragın bilmem ne arastırması yapılması gerektiğinden..içindekilere kadar türlü türlü testlere kadar bir sürü sey istediler..

(bkz: pardon) dedim

iki tane kiraz ekeceğiz belki dut erik ve birer tane seftali mevsime göre de sebze yetiştircez biz..isteğimiz biraz toprak..

bak dedi delikanlı şimdi yan kapı müdürün odası git istersen ona derdini anlat ama işin zor..bahcene bir ekip gelecek inceleme yapacak, izinsiz toprakda hareketlenme olduğu için muhtemelen sana ceza kesecek bos ver gitmemen senin için daha iyi olur..

ben de gitmedim..

şimdi bizim bahcede çok güzel kavun karpuz hıyar oluyor.. kismet olursa bu baharda meyva agaçlarını ekeceğiz.

neden anlattım zor yani..bu memlekette çalmak istesen kolay..adam vursan kolay..ama agac eksen hayvan beslesen zor..