• altın kalpli bir çiftçimiz. kümesteki tavukları hiç eden yavru çakalı kangal kopeğinin elinden kurtarmakla kalmamış,parazit aşısını yaparak doğaya geri salmıştır. ayrıca nasihat etmesi, `bunun bir suçu yok doğası gereği yapıyor" demesi de duygulandırmıştır.

ilgili video

edit: aksam aksam aklima geldi tekrar izlemek istedm link ucmus. arayip youtube linkini buldum ve ekledm. icim huzur doldu yine
  • (bkz: bodrum’da şahin ve yılanın kürekle öldürülmesi) videosundan sonra iyi insanlar da var dedirten, doğa sevgisi olan çiftçidir.
  • tek kelimeyle mükemmel. adam ayrı, çakal ayrı sevimli.
  • kamera kendisini göstermese, sadece oğlunun yüzündeki ifadeye ve tavırlarına bakarak bile hakkındaki ilk izlenimlerimizi küçük bir yanılma payıyla oluşturabileceğimiz genç bir adam..

yüreğindeki bu ferah iklimi bir ömür muhafaza edebilmesini dilerim..
  • abi sıra dışı güzellikte bir abidir. nesli tükenmekte olan, daha doğrusu zaten hiçbir zaman bol bulunan bir yaratık olmamış "güzel insan" cinsindendir. bu insanlar değil de caniler, manyaklar, ruhsuzlar azınlık olsaydı zaten dünya bambaşka bir yer olurdu. videoda çakalı tutan da oğlu sanırım, bu yalın sevgisi ve güzel ruhuyla kendisi gibi bir insan yetiştirsin.

helal olsun
  • açmayın aşırı merhamet ve insanlık içerir.
  • şirin ötesi bir çakal yavrusu ile aydın ve vicdanlı bir çiftçi barındıran videodur.

ben olsam o yavruyu bırakamazdım gerçi, aşırı sevimlilikten evimin çakalı olurdu. ama çiftçi "senin yerin doğa" diyecek kadar bilinçli. "annene, babana söyle..." kısmı ise yürek eritiyor.

keşke hayvana, çocuğa ve birbirine karşı bu şekilde davranan insanlarla dolu bir ülkede yaşasaydık, eminim terk etmek isteyenlerin sayısı çok azalırdı.
  • tüketim toplumunun kölesi olmuş, en önlerde bayrak sallayan malın biri de gelmiş video kalitesini eleştirmiş. lan adam belli ki çiftçi, ne işi olur videoyla şunla bunla. telefonla işini görüyor mu görüyor, yeter. arada böyle şeyler denk geliyor, elindeki imkanla çekmiş, paylaşmış.
  • maalesef ülkenin çok küçük bir kesiminin içinde bulunan abidir.
  • işte kültür budur. örnek alınacak bir davranış. bu vatandaşı kutlamak ve tebrik etmek gerekir. insanın vahşisi ne kadar iğrenç olmasına karşın; en vahşi hayvan bile ne kadar şirin olabiliyor. şu çakalın sevimliliğine bakar mısınız? aslında o da masum her hayvan gibi. masum olmayan bir tek bizler varız.
hesabın var mı? giriş yap