şükela:  tümü | bugün
25 entry daha
  • sol ön lastiğimi yarınca aynı desenden bulamadığımdan ön ikiyi değiştirmek durumunda kaldım. lastik ararken kumho'ya denk geldim. fiyatı uygundu, desenleri de güzeldi. başta biraz çekinsem de risk budur dedim taktırdım. çok iyi oldu, çok da güzel oldu.*
  • impreza wrx aracımda 2.5 yıldır " yazlık ecsta spt 205/45zr17 88w xl" modelini kullanıyorum. bildiğin ince yanak lastik bu. fiyat/performans'ı en iyi olan markalardan biri kumho.

tecrübeyle sabit düşüncelerime gelince:

- araba sürekli 4 çeker olduğundan ben istemedikçe kayma deneyimi yaşamadım.

- düzgün satıh olduğunda yola vantuz gibi yapıştığını söyleyebilirim.

- 350+ hp olan arabamda yeri geldi koşulları zorladım ancak henüz bir yoldan çıkma, istemsiz kayma deneyimim yok.

- geçen yıl sol ön lastik'te balon oluştu. aynı spec tek lastik aradım bulamadım. o lastiği arka'ya taktım devam ediyorum. balon oluşma sebebi üretim hatası değil. belediye'nin ultra bilinçli yol ekipleri. asfaltı kesip akşam olunca da uyarısız, reflektörsüz bırakıp gitmişler. 70 km gibi bir hızla 10-13 cm derinliğindeki küt asfalt kesiğine girdim. süspansiyon'um son derece sert ve araba en alçak ayarda. içeriden duyduğum ses bana tekerleğin ya da salıncağın koptuğunu, hiç olmadı jant'ın yarıldığını düşündürdü. baktığımda ise sadece 3 cm çapındaki balon'u gördüm.

- yolda yuvarlanma sesi duymuyorum diyebilirim.

amma: sakın ola kış şartlarında "fırına kadar gideyim bi'şey olmaz" demeyin. buz üzerinde katarina witt ne ise yazlık kumho üzerindeki araba da o'dur. "bi'şey olmaz bu eğimden araba 4 çeker, her türlü yürürüm" deyip ne pozisyonlara düştüm anlatamam.

- desen olarak sportif bir yapısı var. soğukken fren mesafesi üzebilir. dikkatli kullanmakta fayda var.

genel olarak tavsiye ettiğim bir lastiktir. eyyorlamam bu kadar.