• kumpir yediğim gün karşıma çıkan başlık, bir an irkilmedim değil.

yalnız kimse size ayı gibi içini doldurun öyle yiyin demiyor, sevdiğin 3-4 çeşit mezeyi koy afiyetle sakince ye.

ayrıca sucuk konan kumpir görmedim, olsa olsa sosis olur. yanına zeytin, mısır, turşu bide ben tercih etmem ama sevenler rus veya italyan salatasıda ekler yeter işte. karışık pizza yerken miden bulanmıyor, karışık kumpir yerken mi miden bulanıyor?
  • ağzının tadını bilmeyenler için gayet doğru önermedir. kumpir dediğin şey fırınlanmış patatese tereyağı ve peynir eklenmesiyle oluşan bir yiyecektir. bunun içine sen antalya'daki otellerdeki açık büfe gibi ne bulursan eklediğinde tadı güzel değil aksine leş gibi oluyor. sevdiğin üç-dört malzemeyle - bana kalırsa et ihtiva etmeyen, içinde zaten patates olan amerikan salatası gibi garabetlere girmeden- harika lezzetler yakalayabilirsin. üzerine kaliteli soslar da gereklidir çünkü aksi takdirde boğucu bir yemek olabiliyor.
  • nimete kusmuk demek de iyimis hani
  • biraz önce kuzineden çıkardığımız patatese etrafa saça saça doldurduğunuz malzemelerle hazırlanmış yiyeceğe yapılan atar.

yerken gayet iyiydi keşke başlığı görmeseydim.
  • bunu humusa sorsana delikanlı.

tanım: yanlış tespit.
hesabın var mı? giriş yap