• kumral ve mavi karışımı bir insan. ama korkarım maviliği daha ağır basıyor.
  • icine girdigim roman...
    yolda yururken birden kendinizi ada sanip arasi ozluyorsunuz, sonra ukala ukala konusup sair dayiya benziyorsunuz. sonra tuna oluyor aci cekiyorsunuz cektiginiz bu acidan keyif aliyorsunuz. meric olmak istemiyor aras gibi bir denize ucsuz bucaksizliga atlamak istiyorsunuz. icine giriyor gununuzu gecenizi bu insanlarla geciriyorsunuz...

"ah mabelciiim benimm! sana nasıl hayır diyebilirim!"
  • "yorgun gulumsedi. o zaman huzun sacildi her yana. ustume bulasti. elledim. kumral renkteydi"
    s.282
  • zamanımız kalmadı ada
    tuna nehri sonsuza akarken
    kumral zamanların sonu yaklaştı
    ıssızlığına düşsem
    yanıma alacağım hiç şey..
    hissizliğine düşsem
    ellerin uzak bana.
    ada, güzel bir kadının güzel ismi
    deniz dediğin senin için var
    bu gökyüzü senin için
    kumrallığın tutuyor güneşin yerini
    gözlerin mavi
    mavi tuna kumral ada.

kumral ada mavi tuna.

kumral adam gibi adam için yazılmış şiirdir.
  • sayısız uzun, sonsuz uzun geçen günlerin ardından, tekrar eski içtenlik dolu sohbetlerini tatma olanağına eriştiğim güzel insan. yalnız bu aralar biraz yoğun galiba. eskisi kadar sık karşılaşamıyoruz. okulu nedeniyle olsa gerek diye düşünüyorum. ama olurda uygun bi zamanı yakalayabilirsem, hiç bırakmamacasına saatlerce sohbet edicem. "yeterrrrrr artıkkkk rahat bırak beniiii" diye atacağı çığlıklar bile bi işe yaramıcak...
    evet yapıcam bunu, kafama koydum...
  • ekşi sözlük'ün naim dilmener'i olan yazardır.
  • dün gece itibariyla, kadiköy, pastane, "benim öglesonrasi renkte kabanim yok ki" gibi cümleleriyle beni saat 3te aglatmayi basarmis kitaptir.
  • beyazin tedirginliginde, safliginda. ki ben korkarim. kormamaya calisiyorum. ipek ipliklerden dikecegim ona elbiseler. sut beyaz. uzanacagiz sert kayaliklara, hissetmeden tenimize batan sivri tas parcalarini. onlar degil midir ki kalbimize saplanip cikmazlar. ben onu sevdim. kim ne der ki. sussun herkes. o sarki soylesin bana.
  • zamanin eli degdi bize. ama o kadar guzel degdi ki, ayniyiz aslinda. herseyi tersten okumanin zamanidir belki. ayrilik sarkilarini bile. belki de beklenen gun gelmistir, lalelerin beyaz acma vaktidir artik!
  • olasılıklar, şanslar, lanetler arasında şıkıştığımda yüzüme gülücük doldurandır...
hesabın var mı? giriş yap