• antalya'nın kumluca sahilinde caretta carettaların üreme alanında alkollü bir şekilde araç kullanıp hem yuvalara zarar veren hem de kendilerini uyaran 75 yaşındaki bir kişiyi darp eden kişiye 60bin lira para cezası kesilmiş. işte tam beklediğim, aradığım caydırıcı ceza bu. beter olsunlar. kumsalda, caretta carettaların üreme alanında drift yapmak nedir lan?

link
  • iti öldürmeyeceksin süründüreceksin, eminim para cezası yerine hapis cezasını tercih ederdi. çok iyi olmuş
  • oh olsun
  • kumluca sahilinde bir düzenek ile bağlanıp, sonsuza kadar döndürülerek kaderine terk edilmesi gereken organizmanın 7ği ceza.
  • az bile o araçla oraya grip drift yapıyorsa emin olun paranın verdiği özgüvenle yapmıştır keşke miktar çok daha yüksek ve hapis cezası olsaydı
  • "rekor ceza" dense de işlenen suç için çok hafif bir ceza. hele de "daha önce ehliyetine el konulup bin 110 tl trafik cezası verilen sürücüye".

eoamt'nin uyarısıyla düzeltiyorum, daha önce ehliyetine el konulmuş derken, aynı suçtan bahsediliyor. cezalar şöyle:

“47/1-c trafik işaret levhaları, cihazları ve yer işaretlemeleri ile belirtilen veya gösterilen hususlara uymamak suçundan 108 tl, 48/5 alkollü içki alarak araç kullanmak” maddelerinden ise bin 2 tl olmak üzere toplam bin 110 tl para cezası kesildi. çevrenin korunması amacıyla doğal çevreyi oluşturan biyolojik çeşitlilik ile bu çeşitliliği barındıran ekosistemin korunması esastır’ maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle 60 bin 163 tl ceza verildi. sürücüye ayrıca 4 yuvayı bozdukları gerekçesiyle de 400 tl para cezası kesildi."

bunlara bakınca daha da üzüldüm. yuva başına 100 lira ceza, yazık. üstüne bir de uyaran kişilerin darp edildiği iddiaları var.
  • çok güzel, 60 değil 160 kessinler, süper ama avmde çocuğunu tekmeleyen adama da bi ceza gelsin artık ya. neyi olursa olsa kimse kafasına göre şiddet uygulayamasın. hele ki çocuğa.
  • bu dönemde ben cahilliği kabul etmiyorum ya. öküzlük bu.
  • cezayı yeterli bulmadım. araca el konulup, hazineye devredilmeli ve o adamlara en az 3 sezon boyunca yanlarında jandarmalar ile birlikte kaplumbağalar için koruma nöbeti tutturulmalıydı.
  • anasını sikmiş nesli tükenen bir türün üreme alanının aldığı cezaya bak hele. evini dozerle yıkıp çocuklarını elinden almadığın, bunu da 5 sene hücre hapsine çarptırmadığın sürece caydırıcı ceza değildir. orospunun evladı.
hesabın var mı? giriş yap