şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gemlik körfezi'nde bulunan bir belde, tatilci yeri. daha çok köy. kurşunlu ile gemsaz arasında yer almaktadır. son 2-3 seneye kadar pek bir şey yoktu. pazar günleri sağlam pazar kurulur.

  gazinolarıyla ünlüydü. bu gazinolarda her akşam kavga çıkardı. daha sonra'dan alkol yasaklandı bu mekanlara.

  esasında en temiz sahil ve denize sahip diye söylerler her sene bursa'nın. çok da öyle değil. uzun ve büyüktür sahili. son senelerde, hafta sonları apaçi akınına uğradığı gerçek. eski yerlisi pek kalmadı. her sene garanti biri boğulur. denizden öküz çıkmışlığı bile vardır.

  kumsaz'da yaşayanlar araba kullanmayı burada öğrenir. kavga etmeyi de burada öğrenir futbol oynamayı da. ilk defa burada aşık olurlar. ilk defa burada sarhoş olurlar.

  boklu deresi vardır. hemen askeriyenin yanında. denize dökülür. kumsazın pis işleri bu dere kenarına döner esasında. kavga, seks uyuşturucu.

  bilen bilir halil'i vardı. meydandaki manavın yeğeni. manav alkolikti öldü. halil kaldı. sonra o da gitti. mahallenin delisiydi halil. herkes çok severdi o ayrı. o da herkesi çok severdi..

  ataricisi efsanedir. langırt maçları öyle böyle geçmez. akşamları gençler orda buluşur. buluşma yeridir yani. sonra ne yaparlarsa yaparlar. sonra playstation filan getirdi tabi çağa ayak uydurdu.

  öyle bir yer işte.
 • yıl olmuş 2017 hala berbat durumda su.. gitmeyiniz.