şükela:  tümü | bugün
  • tommiksin konyakçı'dan önceki kankası. zırt pırt etrafı yaktığı için tommiks bunu şutlayıp konyakçıyla değiştirmiştir...
  • (bkz: kundaklamak) (bkz: pyromaniac)
  • (bkz: arsonist)
  • (bkz: kıbritçi)
  • (bkz: incendiary)
  • itfaiyecilerden nefret eden tipleri barındırır. haklılar tabii. o kadar yak sonra biri gelsin söndürsün. lan git sen kendi cehennemindeki yangınları söndür önce.
  • muharrem özcan yönetmenliğinde izleyeceğimiz oyun atölyesi'nin yeni sezon oyunu.

http://www.oyunatolyesi.com/…esi/kundakci-2016-2017
  • grigory gorin'in yazdığı haluk bilginer'in çevirdiği, orijinal adı forget herostratus! olan, oyun atölyesi'nin yeni sezondaki yeni oyunu.

izledikten sonra edit: efendim 15 ekim akşamı izlediğim bu oyun için aklımda kaldığı kadarıyla yorumda bulunacağım.

ilk olarak aklıma gelen kadın oyuncuların tuğba çom ve gözde kırgız'ın gereksiz çığırtkanlıkları. bu yönetmenin isteği mi yoksa oyuncuların kendi sesini ayarlayamaması mı bilemiyorum. bağırmalarını gerektiren durumlarda dahi o kadar çığırtkanlık fazlasıyla rahatsız edici.

seyirciyle bu kadar içli dışlı olunan oyunlardan haz etmeyen biri olarak en hareketli karakter olan kralın sürekli seyirciyle bir iletişim haline geçmesi de hoşuma gitmedi. tabi muharrem özcan'ın üstün performansı benim haz etmediğim bu konudan bir miktar zevk almamı sağladı ne yalan söyleyeyim.

herostratus evet, en öne çıkan karakter. tuna kırlı gayet güzel kotarmış diyebilirim lakin, kendinin müdahil olduğu sahneler olmadığında arka plandaki o umarsız tavrı biraz daha abartılı olabilirdi. roberto zucco'da inan ulaş torun'un tavrında olduğu gibi mesela daha karizmatik, daha egoist olabilirdi. biraz sevimli kaçmış, biraz yumuşak. yine de güzel.

ve oyunun en güzel yanı müzikler. oyuncuların müzikleri kendileri yapmaları bir yana bu kadar başarılı olmaları benim beklemediğim bir şeydi. sadece müzikleri için tekrar seyredilesi bir oyun olmuş.
  • prova notlarına bakıyorum ara sıra,

haluk abi: şahanesiniz...hepinizi öpüyorum yanağınızdan, kulağınızdan, her yerinizden...
    deniz abi: öyle mi yapılıyor burada ya? önceden bilseydim ben...
    haluk abi: tabi. biz burada öptük mü tam öperiz...
  • oyun atölyesi'nin 2 perde, 90 dakikalık yeni oyunu, çeviren haluk bilginer, yöneten muharrem özcan, konusu: artemis tapınağını yakan herostratos'un amacı nedir?
    çok güldüm, tüm oyuncular müthiş, emeklerine sağlık, mutlaka görün oyunu.