şükela:  tümü | bugün
 • çakralar üzerine yoğunlaşır ve daha iyi, dingin, sağlıklı vs. bir hayat vaad eder. amaç, uyuyan enerjimizi uyandırmak; sonuç, farkında,kabullenici,yaratıcı bir kişiliğe bürünmek.
 • en kral yoga turlerinden birisi. dogru yapildiginda ozellikle ic organlarin sagligina faydalari anlatmakla bitirilemez. fakat yanlis yapildiginda kafayi gozu yarmak muhtemeldir.
 • bugün basladigim yoga cesidi. diger yoga cesitlerinden farkini bilmiyorum. seans boyunca daha fazla kol egzersizi yapmaya dayanamazdim sanirim, ama esneme acisindan iyi oldu. beraber sarki söyleme kismina sinir olurum gibi geliyordu, ama aslinda eglenceli buldum.

  edit: sanirim hayatim boyunca yoga yapmaya devam etmek istiyorum. ilk derste gülesim geliyordu, ama ne kadar rahatladigima inanamadim. ücüncü derste meditasyon sirasinda gözlerimden yaslar süzülmeye basladi. bunun normal hatta olmasi gereken bir sey oldugunu bilmiyordum. kesinlikle tavsiye ediyorum. elimde olsa herkese zorunlu yaparim. böyle bir tecrübeye herkesin ihtiyac var.
 • (bkz: üzerlik tohumu/@ozlmun)
  on ayrı bedenimizin varlığını ve frekansını kontrol edebilen omurgada saklı bilge. bir sen var senden içeri.
 • kundalini yoga ; meditasyon ve yoganın birleştiği bir tekniktir . diğer yoga çeşitlerinde belirli bir fiziksel yeterliliğinizin olması gerekebilir . örneğin benim gibi belinizden ameliyat geçirdiyseniz diğer yoga çeşitlerindeki bir çok asanada zorlanabilirsiniz .

  iyi haber şudur ki ; kundalini yoga harikadır ve neredeyse herkes tarafından zorlanmadan uygulanabilir .

  temelde meridyenler ve organlar üzerindeki bloke olmuş enerjilerin serbest kalmasını sağlar . aynı zamanda bilinçaltı kalıplarını dönüştürmeye katkıda bulunur .

  birbirini izleyen setler kriyaları oluşturur .

  ‘’ shakti ‘’ enerjisiyle kundalini enerjisi birleşerek yeni bir bilinç halinin ve farkındalığın ortaya çıkmasını yardımcıdır .

  özetle ; farkındalık , şifa ve dönüşüm yogası olarak bilinir .

  son olarak ; yayılmasına öncülük eden yogi bhajan ‘ a teşekkürlerimi bildirirken , ilgilenen herkese de deneyimlemeyi tavsiye ederim .
 • hocanın önemine katılıyorum ama bu her şey için geçerli.
  ben kundaliniye başlamaya karar verince üç dört seçenek çıktı karşıma. bunların ortak özellikleri, sürekli ama sürekli gülümsüyor olmaları, ki son derece plastik duruyor, ve hep beyaz giymeleri.
  bunların arasından ders programı en cazip olanı seçip seanslara katılmaya başladım. böylelikle uzun zamandır katıldığım zeynep aksoy'un canlı derslerinde de zaman zaman kundalini çalışmaları yaptığımızı fark etmiş oldum. bu isimde bir ders olmuyor ancak nefes ve çakra çalışmaları orada da aynı şekilde yapılıyor.
  dolayısıyla bir kıyaslama şansım oldu.
  şimdiki beyaz giysili hatunun sürekli beyaz ışıklardan, şefkat alıp vermekten, koruma kalkanı oluşturmaktan, kötü enerji savuşturmaktan falan bahsetmesi beni çok itiyor.
  zeynep'in bizi, aşırı spritüellik sosuna bulamaya çalışmadan, doğal ve daha samimi bir şekilde çalıştırdığına kanaat getirdim.
  her yoga hocası olanın da kendini terapist zannetmesinden yıldım. şu hareketi yapınca şu hisleriniz çözülecek, dünyaya şefkat verirseniz böyle olacak bilmemne.
  lan bi dur ben kendim faydalanırım eğer bir şey alacaksam o pratikten.
  iki seansta hayatlarının değiştiğini zanneden yogacı teyzelerden çok etkilenip gerçekten kendilerini uçuk bir şey yapıyor zannetmelerinden kaynaklanıyor sanırım. hemen dudak uçuklatıcı deneyimler yaşatma kaygısı var, ya da böyle konuşunca insanları öyle bir atmosferde öyle bir düzlemde olduklarına inandırmış oluyorlar, insanlar da gerçekten bir şey hissetmese bile öyleymiş gibi yaparak bir şeylere ulaşmaya çalışıyor.
  ben ilk kundalini meditasyonumda ağladım mesela, çözülme yaşadım bir konuda. ama öyle bir beklentim olmadan, buna kendimi hazırlamadan oturdum, kendiliğinden beni oraya sürükledi. bir yönlendiricinin bana vay içimizdeki ışığı sevgiyle dışarı aktarıyoruz vay frekansımızı yükseltiyoruz demesiyle olmaz hatta olumsuz etki yapar.
  kundalini yoga hocalarını daha rahat olmaya, çabasızlığa davet ediyorum.
 • enteresan deneyimler yaşatan yoga ekolü. bir seansta yanımdaki kadın çok fazla yükselip orgazm olmuştu. bense ağzımdan burnumdan duygu fışkıracak kıvama gelmiştim. beklenti oluşturup insanları şartlandırmak istemem ama bu açıdan diğer ekollerden net şekilde ayrılıyor. evde yaptığım zamanlarda son kısımda hep psytrance müzik dinlerim, çok faydalı oluyor.
 • kurucusu yogi bhajan ve kundalini yogaya gore distaki enerjiyi yansitmak icin beyaz giymek esastir. ajna cakra ve ozellikle tac cakra olarak bilinen sahasrara cakra 'nin sarilarak ortulmesi kisinin sahip oldugu enerjiyi kaybetmesini, enerji kacisini engelleyecek ve kendi icinde dongusunde kullanmasini saglayacaktir. bu sebeple kundalini yoga yapanlar baslarindaki beyaz sarikla cok kolay ayirt edilebilir.
  islam'daki beyaz takkenin buradan geldiginde dair dusunceler de mevcuttur. tipki surya namaskara - namaz ikilisinde oldugu gibi.
 • "yeşil somakilerin arasında yılan isa'ydı. kişilik yenilenmesi olarak yılan sembolizminin en önemli gelişimi muhtemelen kundalini yogasında görülebilir." carl gustav jung - rüyalar

  "küre, tüm içindekileri kucaklayan bir bütündür; faydasız çabalarla duraklama noktasına getirilen yaşam, tekrar mümkün olur. kundalini yogasında "yeşil rahim" saklı yerinden çıkan işvara'nın (şiva) bir ismidir." carl gustav jung - rüyalar

  (ilk giri tarihi: 15.8.2018)
 • farkındalık yogası olarak bilinir. yoğun nefes çalışmasının pozlar ile beraber uygulandığı yoga stilidir.