şükela:  tümü | bugün
  • 1999'dan itibaren tarih olan bir avrupa kupası. ülkesinde, ligden sonraki en büyük -belki en büyük olmayabilir; kral kupası, lig kupası vb.- turnuvayı kazanan takım ya da ,o takım aynı zamanda lig şampiyonu da olmuşsa, ikinci olan takım katılırdı.
    nerde o eski günler!
  • bu tarihe kadar yazılmamasına şaşırdığım kupa...

galatasaray'ın paris saint germain', hayrettinin yediği iki süper gole rağmen**** 4-2 yendiği maçın, ertesi haftasında da fransa'da 4-0 yenilip elendiği kupa..
  • 1999 - 2000 sezonundan itibaren uefa kupası'nın içine sıkıştırılmış kupa
  • sadece kupa galipleri katıldığı için gayet az sayıda takım katılması sebebiyle 2 tur geçtikten sonra çeyrek finale kalınabilen kanımca kazanılması en kolay olan avrupa kupasıydı. artık mazide kaldı.
  • 1983-84 sezonunda turkiyeyi mersin idman yurdu nun temsil ettigi avrupa kupasi. fenerbahce hem lig hem kupa sampiyonu oldugu icin finali oynadigi mersin kupaya gitmisti ama ikinci lige de dusmustu ayni sene.
  • bir film repligi;

martinisini karistiran smokinli adam rulet masasina yaklasir ve barona elini uzatir:

- merhaba ben bond james bond.

baron cup da eli hararetle sikarken gulumser

- memnun oldum. ben de cup winners cup
  • sampiyonlar ligi'nin genislemesi sonucu kupa kazanan takimlarin bu lige katilmasi sonucu kalitesinin dusmesi uefa kupasi'nin kalitesinin artmasi nedenleriyle ortadan kaldirilan kupa.
  • bu kupanın son golünü atan kişi pavel nedved'dir. ss lazio formasıyla real mallorca'ya karşı kaydetmiştir golü ve kupayı almışlardır sonrasında.
  • perşembe günleri oynanırdı pek de güzel olurdu. haftaboyu futbol.