şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yavuz sultan selimin türk modasında öncülüğünü yaptığı bu akımdan etkilenerek küpeyle dolaşan erkekler. klipsli küpe kullanmayı şiddetle reddettiklerinden kulakları deliktir. küpenin sağ ya da sol kulakta olmasının yanı sıra küpenin hal ve gidişi (şekil ve endamı) yoluyla mesaj vermeye çalışanları mevcuttur.
 • beyaz tenli erkeklere eğer iki kulağa da takılmı$sa oldukça yakı$abilen, aksesuar olarak değil bir simge olarak kullanılmasının oldukça eskidiği bir eğlemdir erkeğin küpe takması. küpe takan erkeklere ibne muamelesi yada ibnelikle alakalı $akalar yapılması ise yapan ki$inin medeniyet sevyesini gösterir.
 • küpe takmak, uzun saç, ispanyol paça pantalon, ve benzeri dişi karakter taşıdığı ve ancak bu özellikteki bireylerin kullanımına uygun olarak düşünülen her ne varsa, erkeklere dişilerden çok daha fazla yakışmaktadır. hayvanlar alemi içinde erkeklerin her daim dişilerden daha süslü oldukları unutulmuş, son derece medeni olmak pahasına erkekler sadeleştirilmeye çalışılmışlardır. bunun sonucu olarak tek tip erkek dediğimiz saçları kısa ve jöleli*, spor ayakkabılı ve fakat dar kot pantalonlu, veya takım elbiseli ve cilalı ayakkabılı, mutlaka gözlüklü*, marka giyinen, giymekle kalmayıp bunu teşhir eden, bazen yüzünde, yanaklarında bir kaç parça tüy bırakıp asi olduğunu da belirten* garip bir insan tipi ortaya çıkmıştır.
  evrim teorisinde geriye dönüş hareketini başlatan bu tipleri bir kenara koyacak olursak, 70'li yıllardan itibaren başlayan özgürlük hareketinin uzantısı olarak erkekler de küpe takmaya, saçlarını uzatmaya, rahat giyinmeye başlamışlardır. böylelikle asi(l) bir tarzın ilk örnekleri ortaya çıkar. 80'lerde yaşanan biseksüel hareketlerin etkisiyle kıyafet ve takılar başka anlamlar kazanmaya ve toplumun reddettiği bireylerin iletişim yolu olmaya başlar.
  90'larda grunge hareketi ile kalmış olan bir iki kalıp da yıkılarak, özgürleşme hareketi devam eder.
  herhangi bir işte çalışmak zorunda olan insanlar ise toplum önyargıları uğruna kendilerinden taviz vermek, veya işsiz kalmak arasında seçim yapmak zorunda kalabilirler.*
  küpe takmak bir erkeğe veya bir kıza ancak ve sadece yakışan bir eylemdir (80'lerde moda olan klipsli, garip, sallantılı, büyük, sahte altın kaplama sarı, boncuklu olanları hariç). bunun hala sorgulanıyor olması şaşırtıcıdır. cinsiyet ve cinsellik hakkında sorunları olan, muhtemelen bunları bilmeyen, hiç yaşamamış insanlar tarafından hakir görülen eylemlerden olması, bunu yapanlar için daha da gurur vericidir*.
 • kulağı emilirken* daha haz alanlar*.
 • cogu is mulakatina girerken kupesini cikarmak zorunda olusuna kufreden erkektir.

  edit: sadece is hayatinda degil, hayatini kaliplara** gore yasayan insanlarla her biraraya gelisinde kupesine endeksli yapilan onermelere gogus germek zorunda kalan, ve bu yondeki sabri asla takdir edilmeyecek erkektir.
 • lisedeyken kulağını deldirmiş olanları okul yönetimiyle problemler yaşar.
 • ailesi onaylamıyorsa, sürekli aile baskısıyla yüzleşmeyi kabullenmiş ve bu baskıya direnmekte olan erkektir.