şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
  • diyanet işleri başkanı ali erbaş vecizesi.
    karanlık kalp kriterini de bulduk çok şükür.
  • bunu savunacak olanlar da kuran'ı okumayan veya arapça okuyup anlamayan insanlar olacak ha.
    sokak hayvanlarına elimden geldiğince bakarak, durumu olmayan insanlara yardım ederek karanlık bir kalbe sahip olduğumun farkına vardıran açıklama.
    ama kuran okuyup 10 yaşındaki kızlara sulananların tertemiz bir kalbi var, evet.
    dininiz vicdanınız olsun.

gelen eleştirilere ve nefret söylemlerine toplu cevap editi: kuran'ı okuyan herkes 10 yaşındaki kızlara sulanan sübyancı karaktersizdir demiyorum. namazında kuranında olup da kötü olan insanların olabileceğinden, insanın kalbinin aydın olup olmadığının din inancından bağımsız olduğundan bahsediyorum.
    islama göre evlenilebilecek kadının yaşı ayrı bir konu, lütfen gerçek islam bu değil demeden önce inandığınız kitabı sorgulayarak zaman harcayarak okuyun. emin olun inandığınız tanrının sizden istediği ilk şey okumak, sorgulamak.
    ayrıca inandığınız din, başlıktaki gibi toplumu ayrıştırıcı söylemleri, nefret söylemlerini yasaklamıştır hatırlatayım dedim. gerçi dininizi sizden iyi biliyoruz ama kime laf anlatıyorsak işte.
  • (bkz: dark souls)
  • gece karanlığını aydınlatan bombalarıyla orta doğuyu düşününce hak verdiğim beyandır.

--- spoiler ---
    allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köle ile, kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak allah yolunda harcayan kimseyi misal verir. bunlar hiç eşit olur mu? hamd allah’a mahsustur, fakat onların çoğu bilmezler. nahl 75 diyanet
    --- spoiler ---

ne zaman ezilmişler ezilmişliklerinden kurtulmak için hamle yapmaya kalksa din ilk önce onlara seslenir ve kaderlerine razı olmayı öğütler.

gelen mesajlar üzerine edit: kuranda köle azat etmek teşvik ediliyormuş. günahlara kefaret olarak. kim bir günah işlerse kölesini azat etsin. vah kadersiz köleler vah, bir suçun kefareti yapılan bahtsız köleler.
    arkadaşlar! kuranı nasıl okumamız gerektiğini bana söyleyecek yetkiyi hangi ilahi merciden aldınız? inanca göre siz de benim gibi sınavda olan birileri değil misiniz ? siz hangi ara sınavı geçtiniz de bana sınavda nasıl davranmam gerektiğini söylüyorsunuz? bol demogojili mesajlar atmamanız için size kurandan örnekle tek bir soru soracağım: bilmiyorum okudunuz mu, şöyle bir ayet var kuranda; içki ve kumar şeytan işi bir pisliktir, uzak durun ki kurtuluşa eresiniz! şimdi soruyorum; kurana göre içki ve kumar şeytan işi bir pislik ise kölecilik nedir ? bana içkiyi ve kumari net bir şekilde pislik olarak tarif edip uzak durun diyen yukardaki ayet gibi köleliği de aynı şekilde yasaklayan bir ayet gösterin sizin yolunuzda sizden daha ateşli yürüyeceğime söz veriyorum. mesaj atacaksanız laf salatasıyla karambole getireceğiniz birisi olmadığımı bilmenizi isterim.
  • bu açıklamaları yapması için bir diyanet işleri başkanına o kadar maaş ve bütçe ayırmaya gerek yok.
    pilota bağlamış olan bir adet kenar mahalle torbacısı da bu açıklamaları yapabilir.
  • ışidçilerin kalbine kuran'ın girip girmemiş olması sorunsalıyla birlikte düşünülmelidir.
  • kalbi ak!larin yolsuzluk ve hirsizliklarina bakarak kafa karistiran beyanattir.

de bakalim baskan bey, kur’an’i elinden,dilinden dusurmeyenler bu milletin parasini, topragini peskes cekerken, hirsizligin binbir yolunu icat ederken, coluk cocuga hallenirken ve dahi ulkeyi adim adim parcalarken niye iki kelam etmiyorsunuz?

dinin tek emri ibadet midir? yoksa siz mi rahatiniza pek duskunsunuz?
  • geçen akşam the last kingdom'un üçüncü sezon final bölümünü seyrettim.

ali erbaş'ı oraya koyun, kafa olarak sırıtmaz. sene olmuş 2018, kafa hala 9.yy kafası.
  • kur-an’ın türkçesini okuyarak ateist oldum. diyanet işleri başkanına katılıyorum.
  • yine işid ve sapık çocuk tacizcileri örnek verilmiş bi bitmediniz gerçekten. şunu bi öğrenemediniz müslümanım deyip islama aykırı davranışta bulunanlardan din öğrenilmez .
    istediğiniz kadar akpden nefret edin sevmeyin ama onların yaptıklarından dolayı dinden çıktım derseniz güler insan size.