şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam olarak "kur ve faiz atağı yaşamamız türk ekonomisine haksızlıktır" olan ancak baslik sinirina takilan nihat zeybekci beyani...

  adaletin batsin dunya diyoruz biz de kendisine gecmis olsun dileklerimizi yolluyoruz..

  kaynak

  bu arada daha 2 onceki beyaninda da "kur ve faiz atagi gecici" demisti

  kaynak

  hicbirsey yapamasa da turkcemize iki yeni terim kazandirdigi icin kendisini tebrik edip 10 puan 10 puan 10 puanla yerine ugurluyoruz.

  finansal bir terim olarak

  (bkz: kur atağı)
  (bkz: faiz atağı)
  (bkz: sağlı sollu ataklarla kaleyi zorlamak)
 • --- spoiler ---
  mayıs’ta beklentilerin üzerinde gelen enflasyon verisinin ardından gözler yarınki ppk toplantısına çevrilirken yetkililerden de enflasyona dair açıklamalar geliyor.

  ekonomi bakanı nihat zeybekçi, hafta başında kurda yaşanan oynaklık ve enflasyon hakkında açıklamalarda bulunmuş, ’her şeyi ile pozitif olan, dünyanın yakından takip ettiği bir ülkede böyle bir kur, faiz atağını yaşamamız türk ekonomisine haksızlıktır. bunun geçici olduğunu söylememe gerek yok. makro ekonomik sonuçlarımıza baktığımızda bunların hepsi tam anlamıyla gelip geçicidir. hükümetimiz bununla ilgili gerekli her türlü adımı atacaktır, ilgili kurumlarımız gereken her tür adımı atacaktır. enflasyonla mücadeleyi asla bırakmıyoruz, vazgeçmiyoruz ve bununla ilgili yapılması gereken her şeye karar verilmiş durumda. ekonomi bakanlığı olarak gıda fiyatlarının enflasyona katkısını minimize etmek için arzı artırıcı tedbirlerle ilgili teşvik ve desteklerimiz hazır. bir kısmını bakanlar kurulu kararı olarak sevk ettik ve devam ediyor bütün bunlar. `ne yaptığımızı ve ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz`.’ açıklamasını yapmıştı.

  bugün de açıklamalarda bulunan zeybekçi, enflasyonla mücadelenin devam edeceğini belirtti ve ‘açıklanan enflasyon rakamları tabii ki bizim istediğimiz, orta vadeli programda yılın ilk yarısı için öngördüğümüz rakamlar değil ama öngördüğümüz neydi? 2018 yılında ilk çeyrekte tek haneli rakamlara inmekti ama tek haneli rakamlara inmek konusundaki kararlılığımızdan da asla vazgeçmiyoruz. enflasyonla mücadele bizim için birinci öncelik taşıyor. yani 'büyüme mi enflasyon mu' gibi tercihler içine ekonomi yönetimi olarak asla girmiyoruz. her ikisi de bizim için kesinlikle ve kesinlikle vazgeçilmezdir’ dedi.

  maliye bakanı naci ağbal ise son enflasyon rakamlarını değerlendirdi ve önümüzdeki aylarda da enflasyonun yüksek gelebileceğini belirtti
  --- spoiler ---

  tanım: mahalle yanarken "banane banane inanmıyorum" diyen adamın son vecizesi.
 • tayip erdoğan yorulduğunu göstermektedir. artık yönetemiyor ve emekli olması gerektiğine işarettir. inceye şans vereceğim. birazda ince dış mihraplarla uğraşsın.