şükela:  tümü | bugün
 • bir şey anlatmaya çalışıyorsan sürtük, şuramla dinliyorum.
 • herkesin bildiği bir oyunu, ortamda tek bilmeyen kişinin söylediği.
 • noisart ve slong beati oluşturmuş yine trip'in diğer şarkıları gibi. beatin introsu güzel değil. bu kafanın ötesi'ni andırıyor. kesintili olması basit geliyor, keyif vermiyor. ama sonrasında coşuyor beat, fena olmamış genel olarak.

  şam bu parçanın dinlenebilmesinin sebebidir bence. adam sesini boğarak, kirleterek okuyor genel tarzı bu. "ğ" leri "g" gibi çıkarıyor ve mırıldanma (mumble) oynuyor yer yer. dolayısıyla da bu şarkı gibi trap türü parçalara çok iyi oturuyor. gruptaki diğer sanatçıların aksine kendisinin bu müzik türünü daha iyi kavradığını düşünüyorum. şam baya baya iyi. yine etkiledi beni şam. gerisini beğenmedim. heja ve xir'in sesleri örtüşmemiş altyapıyla. xir'de genel olarak bu sorunu hissediyorum. sesi çok temiz çıkıyor, şarkıların karanlık atmosferine uymuyor. şahsi fikrim kendisinin 808'lerin, zillerin olmadığı altyapılara söylemesi old school tarzına yakın. ashoo lirikal olarak iyi gibi. maestro verse'ün başından itibaren sonlarda çıktığı yüksek frekanslarda söylemeliydi bence. no.1'in lirikleri hiç olmamış. alsam elime kalemi 5 dk'da yazacağım kalitede.

  genel olarak şam + slong + noisart diyorum ben. bunun sebebi de diğerlerinin yıllardır yabancılardan duyduğumuz trap havasını verememeleri.
  tanım: nakaratı akılda kalıcı, klibi müziğe uyumlu, 6/10 parça. şam tek atsa 8/10 falan verilirdi.
 • ulan şu rapçileri baştan ilkokula göndermek lazım. bilmiiiğyoorum he kanka.
  prozodinin nasıl anası sikilir dersi gibi şarkı.