• uydurulan din ve kuran'daki din kitabi ile kuran hic tukenmeyen mucize kitabinin yazarlari. ogrendigim kadariyla bir grup akademisyenden olusuyorlar. uydurulan din kitaplari hurafelerden arindirilmis islam'in anlasilmasi icin piyasadaki en iyi kaynak. beni daha cok etkileyen ise kuran hic tukenmeyen mucize kitaplari. bu kitapta din-bilim iliskisi cok sofistike bir tarzda isleniyor: astronomiden matematige, biyolojiden felsefeye kadar kuran'la ilgili -bircok baslik var. kitaplarini dortyuzer sayfa yazmayi birakip yuz ikiyuz sayfa yazmayi ogrenseler daha iyi olacak.
 • "uydurulan din ve kuran'daki din" kitabıyla beni dinimizin içine doğru çekmişlerdir. okudukça dinimizin ne demek istediğini çok daha iyi anlamış ve dinimize olan bağlılığım öncesine oranla çok daha fazla olmuştur. fakat bu kitap hiç bir kitapçıda kolay kolay bulunmaz. ben internetten sipariş vererek getirttim. zaten kitaba da ihtiyaç yoktur çünkü internet sitelerinde kitabın hem .pdf formatı bilgisayara indirilebilir bir şekilde bulunmaktadır hem de her konu başlığına tıklanarakda site üzerinden okunabilmektedir.
 • islam'ın mükemmel bir din olduğunu yeniden gün ışığına çıkarmayı başarabilmiş şahane insanlar topluluğu. dine, allah'a, peygambere yapılmış iftiraları, pislikleri silip temizlemekle geçiyor ömürleri. hayırlı iş diye ben bunların yaptıklarına derim. kuran diyor, başka bir şey demiyorlar. kuran ne diyorsa bunlar da onu diyor. kuran kılavuz olarak yeter diyorlar, peygamberimizi ve dinimizi iftiralardan kurtaralım diyorlar, gerçek din akılla, bilimle çelişmez diyorlar. özellikle uydurulan din ve kurandaki din kitabını okuyanlar görecekler ki, kendilerine yapılan tüm eleştirilerin cevabını kitapta çoktan vermişler bile. allah razı olsun onlardan. uydurulmuş din ile gerçek islam arasındaki farkı öğrettiler bana. gerçek islam meğer pırıl pırılmış, eleştirilecek bir tarafı olmayan, çelişkisiz bir dinmiş. haklarını ödeyemeyiz. bunlar gibi gerçek islam için çalışan, zeki, çıkarsız, sadece allah rızasını gözeten insanlarla aynı çağa denk gelmek bile bir şükür sebebi.
 • allah'ını, peygamberlerini ve dinini seven herkesin destek olması ve teşekkür etmesi gereken grup. uydurulan din ve kurandaki din ve kuran hiç tükenmeyen mucize kitaplarının yazarları.

  kitaplarını şuradan http://www.kurandakidin.net/ ve şuradan http://www.mucizeler.com/ ücretsiz dağıtıyorlar. kitapları, kitapçılardaki benzeri hacimdeki kitaplara göre çok daha ucuza satılıyor. ayrıca http://www.diniyazilar.com/ sitesindeki yayınlanan yazılar benzer sitelerdeki dini yazılara göre çok kalitelidir. kitaplarını önyargısız okursanız, yobazlara, dinsizlere, kendini dindar zannedenlere, hadisçilere, mezhepçilere, körü körüne atalarının dinine bağlı olanlara, aklını ve gönlünü çalıştırmayanlara, islam'ı yanlış anlamış herkese, çok güzel bir dille, zekice ve kanıtlı bir şekilde gerçek islam'ı anlatmış olduklarını ve tüm eleştirilerin cevaplarını vermiş olduklarını görebilirsiniz. gerçek islam anlayışının açığa çıkmasında emeklerinin çok büyük olduğunu düşünüyorum. kuran hiç tükenmeyen mucize kitabında, kur'an-ı kerim'in insan sözü olmadığını, hz.muhammed'in yazamayacağını ve tamamen allah sözü olduğunu, kuran'daki bilimsel mucizelerle kanıtlamış ve kuran'ın değiştirildiğini iddia eden kişilere gereken cevabı vermişlerdir.

  kitapları, siteleri, kimsenin aklına gelmeyen işleri yapmaları, kendilerinin zeka ve bilgi düzeyini gösteriyor. bu gruba teşekkür etmek yerine eleştirenlere bakarsak, bunların delilsiz bir şekilde bunu yaptıklarını görürüz. eleştirenlerin bu davranışı, grubun eserlerini objektif değerlendiremediklerini gösterir. aklın yolunu izlemek yerine geleneğin götürdüğü yere giden arkadaşlar için kitaplarından şöyle çok beğendiğim bir paragrafı paylaşayım:

  "gelenekleri ve kalabalıkların kelle sayısını putlaştıranların durumu çok gariptir. bu kitleler taklidi akla üstün tutup, geleneği ve kelle çoğunluğunu taklit ederler. sonra taklide kurban ettikleri akıllarıyla gelir size akıl hocalığı yaparlar. bunlar hem güdülen koyun olmanın erdemini savunurlar, hem de sizi gütmeye kalkarlar!.. "

  facebook gruplarına şuradan
  http://www.facebook.com/kuranarastirmalarigrubu
  ve youtube kanallarına şuradan
  http://www.youtube.com/user/kuranarastirmagrubu ulaşılabilir.
 • 19 cu tayfası, 20 sayfada 2 cümle soktular mı kafana hiç anlamazsın dinden ne zaman çıktığını.
  güzel güzel giderken en dipten bir tuğlayı çekiyorlar, sonra bina kendi yıkılıyor zaten.
 • kendilerini şöyle tanıtmışlar sitelerinde:

  "istanbul kuran araştırmaları grubu, kuran’ın; allah’ın insanlığa gönderdiği mesaj olduğunun ispatlanmasını, en iyi şekilde anlaşılmasını, anlatılmasını ve yaşanmasına katkıda bulunmayı hedeflemiş bir gruptur. bunu yaparken kuran ile ilgili ortaya atılmaya çalışılan şüphelere cevap vermeyi ve islam dinine sokulmuş kuran’a aykırı uydurmaları tespit etmeyi de vazifeleri kabul etmektedirler. bu grup ilahiyat, sosyoloji, felsefe ve mühendislik gibi farklı alanlarda çalışan akademisyenler ve entelektüellerden oluşmaktadır. hiçbir cemaat ve dini grupla bir bağlantıları bulunmamakta; mezhep ve grup ayrımı yapmadan tüm müslümanlar arasında barışın, hoşgörünün ve birliğin olmasını arzu etmektedirler. kitap ve makale çalışmaları, internet siteleri ve sosyal medya aracılığıyla görüşlerini yaymaya çalışmaktadırlar. tüm bu faaliyetlerde maddi ve manevi bir çıkar elde etmeme en temel prensiplerindendir."
 • dinde olanların ve olmayanların kuran'a dayalı 200'er maddelik listesini hazırlamış olan mükemmel grup.

  dinde olmayanların listesi:

  http://www.kurandakidin.com/…ne-ilavelerin-listesi/

  dinde olanların listesi:

  http://www.kurandakidin.com/…nde-olanlarin-listesi/
 • kuran'ın allah kelamı olduğunu ve islam dininin nasıl uydurma izahlarla dejenere edildiğini anlatan piyasadaki en iyi kitapları yazan grup. hepimizin kuran hakkındaki izahlarını dinlemeye ve islama sokulmuş uydurmalardan dinimizi korumaya ihtiyacımız var.

  http://www.mucizeler.com/ sitelerinde "arı bir matematik profesörü müdür?" başlıklı şahane bir bölüm var, elli kere okudum:

  http://www.mucizeler.com/…05/yuvayi-disi-ari-yapar/

  http://www.mucizeler.com/…nciklari-ve-balin-sifasi/

  "insan, en güzel biçimde, çok ince bir planla, birçok aşama arka arkaya getirilerek yaratılmıştır. allah’ın bu mükemmel yaratışını unutup, vücudunu kendi eseri zanneden, bedeninin yaratıcısını tanımayarak, isyana ve nankörlüğe kalkışan biri ise mükemmel yaratılışına rağmen aşağıların aşağısı olmaktan kurtulamaz." paragrafıyla biten "üç karanlıkta yaratılış" diye de bir bölüm yapmışlar:

  http://www.mucizeler.com/…/uc-karanlikta-yaratilis/

  bu paragraf öyle hoşuma gitmişti ki telefonuma bile kaydetmiştim. böyle iyi niyetli ve kaliteli çalışmalar yapan insanların kıymeti daha fazla bilinmeli diye düşünüyorum.
 • allah bütün müslümanları şerlerinden emin eylesin.. donanımlı müslümanlar ne mal olduklarını çok kolay anlayabilir. darısı iki arada bir derede kalmış sahipsiz müslümanların başına...

  özellikle hadis_i şeriflere karşı takındıkları tavır ne kadar şark kurnazı ve gerçekte ne kadar şeytanın uşağı olduklarının delilidir. bu anlamda turan dursun ile aynı görevi ifa etmekteler...

  kur'an-ı kerim'de geçen hadis kelimesiyle ilgili cinliklerine dair;

  "sual: kur’anda (hadisler uydurmadır) diye bir âyet varmış. böyle bir şey var mı?
  cevap
  hadis, kadim [eski] kelimesinin zıddıdır, yani yeni demektir. ayrıca söz ve haber anlamına da gelir. kur’an-ı kerimde geçen bütün hadis kelimeleri, söz ve haber anlamındadır. deyim olarak, resulullahtan rivayet edilen haberlere hadis denir. hadis-i şerif, resulullah efendimizin şerefli, mübarek sözleridir.

  dini yıkmak isteyenler, önce âlimlerden, mezheplerden başladılar, sonra da hadis-i şeriflere saldırdılar. sahih de olsa hadis-i şerife düşmanlıklarını gizlemediler. ama her müslüman bilir ki, hadis-i şeriflere düşman olmak, (resulüm vahiyden başka söylemez) buyuran allahü teâlâya düşmanlıktır. bu allah düşmanları, (yalnız kur’an) yaftası altında, hadislerden başlayarak islamiyet’i yıkmaya çalışıyorlar.

  allahü teâlâ, resulüne uymayı, kendine uymak olarak bildirmekte ve resulün emri ile kendi emrini ayıranlara kâfir demektedir. işte âyet-i kerime mealleri:

  (resule itaat eden, allah’a itaat etmiş olur.) [nisa 80]

  (allah ve resulüne itaat eden, en büyük kurtuluşa ermiştir.) [ahzab 71]

  (peygamberin verdiğini alın, yasak ettiğinden sakının!) [haşr 7]

  (resulüm de ki: “bana uyun ki, allah da sizi sevsin!”) [al-i imran 31]

  (ona uyun ki, doğru yolu bulasınız!) [araf 158]

  bu âyetlere rağmen, hadislere savaş açıldı. mezhepsizler kasten, söz anlamındaki hadis kelimesini sanki hadis-i şerif gibi göstermeye çalışıyorlar. uygunsuz bir söz ifadesini, uygunsuz bir hadis diye tercüme ediyorlar. hadis kelimesini söz olarak tercüme etmeyip hadis olarak söylüyorlar, mesela (kur’andan sonra hangi söze inanacaklar?) âyetini, (hangi hadise inanacaklar) diye değiştiriyorlar.

  halbuki kur’anda, hadis kelimesi bazen, kur’an anlamında da kullanılıyor. o zaman hadis kelimesini, hadis-i şerif olarak göstermek, kendi aleyhlerine delildir. işte âyet mealleri:

  (bu hadise [söze yani kur’ana] inanmayanlar [helak olacakları için] arkalarından üzülerek neredeyse kendini harap edeceksin!) [kehf 6]

  (allah, hadislerin [sözlerin] en güzelini bir kitap halinde indirdi.) [zümer 23]

  (şimdi siz bu hadise mi [söze yani kur’ana mı] şaşıyorsunuz?) [necm 59]

  (âlemlerin rabbi tarafından indirilen bu kur’an-ı kerime ancak temiz olanlar dokunabilir. siz bu hadisi mi [sözü mü yani kur’anı mı] küçümsüyorsunuz?) [vakıa 77-81]

  kur’an-ı kerimde lehv-el hadis, boş laf demektir. bir âyet meali:

  (insanlardan öylesi var ki, herhangi bir ilmi delile dayanmadan allah yolundan saptırmak ve sonra da onunla alay etmek için boş lafı satın alır.) [lokman 6]

  hadis düşmanları, buradaki boş lafa, hadis eğlencesi veya uydurma hadis demişlerdir. bu hileye, bu oyuna gelmemelidir."

  http://www.dinimizislam.com/detay.asp?id=420
  http://www.dinimizislam.com/detay.asp?aid=430
 • youtube kanalları şu sıralar bir hayli aktif. kur'an hiç tükenmeyen mucize isimli kitabın bölümleri yine başarılı bir biçimde seslendirilmiş.

  kanalı takip etmek isteyenler:

  https://www.youtube.com/user/kuranarastirmagrubu
hesabın var mı? giriş yap