• kuran okuyan kişinin dinden soğuyup, sonunda ateist olacağını düşünenlerin sözüdür.
    burada bahsedilen kuran, elbette kuran'ın türkçe meâlidir.

bunu düşünen kişi şöyle düşünür:

"kendisine anlatılan tanrı ile kendisini anlatan tanrının arasında gördüğü farklılık, yani tanrının gerçek yüzü onu dinden soğutur.
    bu yüzden kuran mümkün olduğunda okutulmaz. çünkü kuran okuyanlar kurandan ve dinden soğumakta ve uzaklaşmaktadır.
    %99u müslüman türkiye'de bedavaya incil sahibi olunabilirken, bedava kuran sahibi olunamıyor.
    en küçük kuran da, 10-15 ytlden başlıyor. adeta almasınlar diye fiyatlar yüksek."
  • ülkemizde bedava ols bile belki herkes alır ama hiçkimse okumayacağı için ne ateist sayısını ne dindar insan sayısını değiştirmeyecek uygulama. üste para verilse bile yurdum insanının alıpta kuran okuayacağını sanmıyorum. yanlış anlaşılmasın herhangi bir kitabı okumayız biz.
  • onu bile almayı beceremeyeceğim için (misal) benim dini inancımda bir değişiklik olmazdı. ulan evin önünden kamyon kamyon beleş kömür geçiyor, biri bile durup "pieta abla, bu 2 ton da senin olsun, feda olsun, tepe tepe yak !" demedi. tamam, yeni doldurulmuş hava gazı kartı da olur. o da yok. gökten ne yağsa bizim başımıza ne düşer.... söylemeyim daha iyi.
  • işte türkçe kuran diye düzeltme yapılması gereken bir cümle. bu aralar misyoner bolluğu var paso orda burda dağıtıyorlar gördüm. milletimiz de bedava mezar bulsa yatacak zira cumhuriyet teyzeleri bile tepeleme olmuş kuran alacağız diye. arapça ama. okuyan var mı? sanmam. anlayan var mı? ulan anlamak isteyeni bul önce de anlayan ara.
  • saçma bir teoridir. şimdi bir bakalım yazarlar: kaçımızın evinde kur'an var ve kaçımız okuyoruz. yani bedava da olsa durumu pek değiştirmeyecektir derim ben.
  • fazlasıyla açık ve doğru bir söz.
  • "diyanet işleri başkanlığı din işleri yüksek kurulu üyesi prof. dr. cağfer karadaş, "öğrenciler, kur’an mealini okumaya başlayınca ateizm ve deizme yöneliyor" dedi ve bunun gerekçesini açıkladı..."

https://www.internethaber.com/…neliyor-2106290h.htm
  • yani diyor ki gençler okuyup anlamıyorlar biz anlatalım.
  • herkes alıp bir köşeye atacağı için olmayacak durumdur, bu millet okumaz
hesabın var mı? giriş yap