şükela:  tümü | bugün
 • trt'de reklam aralarında zart diye çıkıp ışid-tv gibi siyah bir ekranda arapça cümlelerle insanı geren, muhtemelen ramazana kadar daha sıklıkla tanıtımlarını göreceğimiz yarışmamsı.

  benim ödediğim vergilerimle yapılıyor bu ve eğer bunu yapanlar için önemliyse "hakkımı helal etmiyorum".
 • (bkz: o ses kuran)
 • ramazan ayında pis sakallı, tarikat suratlı cemaat abilerini ekranlara çıkarıp popüler kültüre yeni bir saçmalık katacak olan neoliberal islamın son meyvesidir. yazık yazık. o programa harcanacak parayla ramazan ayında islam dediğiniz o dinin felsefesiyle yoksul ve açlara yardım etseniz ne olur ki.
 • (bkz: kuranstar)
 • bir kaç yıla kalmaz diğer televizyon kanallarına da yayılması muhtemel olan dini yarışmalar furyasının birincisidir. kamu hizmeti vermesi gerekirken günümüz türkiyesinde siyasal islamın arka bahçesi haline gelen, bir zamanlar ise umut dolu çocukluğumuzun trtsinde yayınlanacaktır.
 • az önce denk geldim yaklaşık yarım saat izledim, olurmu olmaz mı tuhaf mı değil mi anlayamadım. bir yanda kuranı kerimimiz bir yanda bildiğin popstar, o ses türkiye vb. programlarda ki gibi düzenek, üç tane orta yaş ve üstü juri, yarışmacıyı belli uslüplar kullana kullana yadırgayıp, eleştirip yada erip değerlendiriyorlar. arkada ise kim bir milyon ister programında ki gibi seyirci oylaması felan var. valla dediğim gibi iyi mi kötü mü anlamıyorum ama tuhaf. birde juri puan verirken 72, 78, 83 gibi puanlar veriyor. nedir bu küsüratlar? 80 yerine 78 verdim çünkü bir harf atladın, boğazını titretmedin o yüzden 2 puan ordan gitti vs. ya tövbe yarabbim bizi günaha sokacaklar. neyse sustum.
 • din ticareti cemaatlerden trt eline geçmiştir.

  amk. çomarları.
 • osmanlı döneminde, müezzinler ve hafızlar titizlikle seçilirdi ki islam inancı insanlara korku empoze etmesin, terörizm ve korku endeksli nağmeler ile ayetlerin naifliği bozulmasın diye.
  müslüman alemi "camiide enstrüman olmaz" diyerek bu naifliği kaybetti.
  hristiyan alemi bu işi muazzam derecede yaptı ve yapmaya devam ediyor.
  islam'a hurafe karıştı ve akordu bozuk hatta akortsuz adamlar kuran hatmederken yahut ezan okurken insanları geren melodileri ile toplumun bilinçaltında "korku" oluşturdular.
  bu işi popüler kültürün esiri olmadan yapmak lazım.
  trt'de yayınlanan program da tamamen goygoy.
  şuradaki abi bence olması gerekeni yapmıştır.
  tabii bu abi'nin yorumunu herkes günah olarak algılayacağından ötürü, yürünmesi gereken çok yol var diye düşünüyorum.
  sırf yandaş diye meymenetsiz insanları müezzin yaparsanız bu tarz şarlatanlıklara maruz kalmaya devam edersiniz...
 • gördüğüm en gereksiz yarışmalardan biridir.

  keşke kuranı güzel okuma tarzında insanlara anlamadıkları şeyleri nameli olarak dinleteceklerine bu insanlara kuranı anlayabilecekleri bir dilden okumayı empoze etseler.

  seyircinin anladığı tek şeyin nameli bir ses olduğu programdır. nameye puan vermektedirler. esas gene piç oldu, aman usul yerini bulsun.

  yeri gelmişken trt yıllardır izlemediğim bir kanal. niye katkı payı veriyorum onu da anlamadım. böyle garip guraba programlar yapsınlar, izlenmeyen diziler çevirsinler diye mi?
 • yüce kur-an'ın mesajını anlamama yarışmasıdır.