şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle trt'de reklamları dönen ve ramazan boyunca yayınlanacağı duyurlan, çeşitli hocaların genç yarışmacıların tilavetini puanladıkları fantastik yarışma. oh yeah.
    (bkz: sana puanım dokuz kankam)
  • o ses türkiye'nin dini versiyonu. ama koltuktaki düğmeye basıp dönme olsa daha iyi olabilirdi.
  • kazanan ne ödül alır onu merak ediyorum.
    (bkz: best imam)
  • fenerbahçe basketbol maçını izlerken, reklamı denk geldiğinde ne oluyo lan, kanallar mı karıştı deyip şaşırmama sebep olan yarışmadır.

ödül de hac, umre falan heralde?
  • yarışmaya bir tek erkekler katılabiliyormuş ne yazık ki.

herhalde kız öğrencilerin hafız kapışması videosu izlenmiş (bkz: kız öğrencilerin ibretlik hafızlık kapışması)

cumhuriyet'ten tayfun atay'ın konu ile ilgili yazısı
  • şaka sanmıştım ama, gerçekten gerçekmiş, şu an karşımda görünce anladım..

seyirciler puan veriyor falan.. jüri puan vermeden önce heyecan artırıcı bir fon müziği giriyor..

epey enteresan..

merak ettiğim, biz bu yarışmayı izleyebilmek için abdest falan alacak mıyız hocalarım? şortla izleyebilir miyim misal?
  • yetenek sizsiniz formatlı üç hocanın ve seyircilerin yarışmacıların tilavet performanslarını puanladıkları, trt 1'de yayınlanan yarışma.

şatafatlı bir prodüksiyon ve rekabetçi bir sistemin islam diniyle ne kadar bağdaştığını da düşünmek, tartışmak gerekir.

edit: hacı ali abiyi de unutmamak gerekir, programa renk katmakta kendisi.
  • bir süre izleyip hoşuma gidince "acaba ekşi'de başlığı açılmış mı?" diye merak edip geldim ama yazarlar beni şaşırtmadı. malesef böyle güzel bir uygulamayı bile beğenmemiş sevgili yazarlar. neyse efendim, değerlendirmeye geçelim.

program başlamadan önce yarışmacılar gelip kur'an okuyup puanlanıp gidecek sanmıştım ama olay bundan ibaret değilmiş. yarışmacılar jüri karşısına çıkmadan önce hacı ali konuk'un keyifli sohbetiyle karşımıza çıkıyor. (hacı ali konuk'un dini konularda da bilgili olması, zaman zaman ayet/ilahi okuması da programı zenginleştiriyor.) jürinin yarışmacılara karşı tavrı ve değerlendirmeleri de oldukça yerinde. kısacası olmuş programdır benim gözümde.

fakat bu yarışmada beğenmediğim bir kısım da var: yarışmacıların altınla ödüllendirilmesi. kur'an-ı kerim'i direkt olarak maddiyatla birleştirmenin yanlış olduğunu düşünüyorum. altın yerine umre ziyareti gibi ödüller verilmesi daha doğru olurdu.
  • ödül az(50bin lira etmiyor)(benzinli fiat egea bile vermiyorlar o paraya) ben olsam ümre+50 tam altın verirdim. ayrıca ikinci ve üçüncüyü de ümreye gönderirdim teselli babında.