şükela:  tümü | bugün
 • az önce hasbel kader trt açıkken rast geldiğim, tanıtımını gördüğüm yarışmadır. bildiğiniz o ses türkiye tarzı yarışmaya benzetmişler kutsal kitabı okumayı, daha fazlası için tık tık

  not: başlık daha önce açıldıysa affola, açılmadıysa ilk başlığım hayrola.
 • keşke okumakla kalmasalar da içeriği yorumlasalardı, medeniyet çerçevesinde...
 • tutmaz.
  oruç sevişerek açılır mı diye soru sorsan hatipoğluna, bak o tutar.
 • ayıla bayıla izlediğim program. bazı yarışmacıların okumalarına ağlayarak ancak huşu içinde eşlik ediyorum. jürisi de çok muhabbet şinas insanlar, söylediklerini dinlemek keyif veriyor. ayrıca karizmatikler de. ramazana ne kadar uygun olmuş bu program. akıl edenlere bravo...
 • en başta formatından dolayı yadırgadığım fakat seyredince kaliteli ve başarılı bulduğum bir program. özellikle jürinin teknik yorumlarını dinledikçe hafızlık işinin öyle çok da kolay olmadığını anladım. türk musikisi yönüyle yapılan eleştiriler olsun, okumalara yapılan teknik yorumlar olsun hem öğretici hem de abartıya kaçmıyor. işin şov kısmı değil teknik kısmı üzerinde durulmuş.
 • devlet televizyonunda böyle bir program olmasını kabul edemiyorum. baya prodüksiyon ama. maaşlar kaç para acaba, biz ödüyoruz ya?
 • gözlerin cübbeli ahmet hoca'yı aradığı şov programı. dinin böylesine şova dönüştürüldüğü bir başka bir ülke yoktur herhalde. ayıptır be.

  hristiyan dünyasına protestan ahlakı ve kapitalizmin ruhu eserini hediyen eden max weber gibi bir adam da bu ülkeye lazım; ki o da geridekilere islamı reforme edebilmeleri için islam ahlakı ve küreselleşmenin ruhu gibi bir eser bıraksın.
 • hayatımda gördüğüm en saçma yarışma şeysi. trt1'de yayınlanıyor.

  belki de çağdaşlaşmaya çalışıyorlardır karışmıyorum.

  ama bu ne amk uahauahauahauahaua.
 • mehmet görmez'in bile "kur'ân, ses yarışmalarının güftesi olarak kullanılacak bir kitap değildir" diyerek eleştirdiği yarışma. devlet elinden dinin nasıl oyuncak hâle getirildiğinin küçücük bir göstergesi.
 • bu yarışmanın ortaya çıkması tek bir muhabbetin sonucudur.

  yazayım:
  ortamda bir tane fırlama, genç, yalaka dindar görünümlü piç var. bir de yaşça büyük, kısmen yetkili sayılabilecek, kafası pek çalışmayan, tek amacı devlet büyüklerimize(!) yaranmak olan saftirik amca var.

  bunların bulunduğu ortamda televizyonda bir ses yarışması devam ederken genç ve yavşak olan tip sırf geyik olsun, sessizlik bozulsun diye "ya abi şu saçma yarışmalar yerine kur-an okuma yarışması olsa ne hayırlı olur değil mi?" diyor.

  yaşlı olanın ise hoşuna gidiyor. o amcaları bilirsiniz televizyon karşısında her daim uyur gibidirler. 3 çay içince gece uykuları kaçar. o an sadece gülümsüyor. başını öne sallıyor evet manasında. genç olan esprisi beğenildi sanıyor. ama yaşlı olanın algısı çok daha farklı. ona göre bu, harika bir fikir. bu bir bingo! bu bir çinko!

  o gece gözüne uyku girmiyor ama bu sefer çaydan değil. aklında müthiş(!) bir fikir var.

  ertesi gün, bir hayali var diye, erkenden uyanıyor ve tüm çalışanlarını seferber ediyor. bazılarını, akıllarına böyle bir fikir gelmediği için fırçalıyor. tüm gün çalışıp hiç yorulmuyor. çünkü o böyle hayırlı bir iş yaparken cenab-ı hak kendisine güç veriyor.

  işte böyle bir günde bu yarışma planlandı, organize edildi. başka bir ihtimal yok yani, olamaz.*