şükela:  tümü | bugün
  • az önce hasbel kader trt açıkken rast geldiğim, tanıtımını gördüğüm yarışmadır. bildiğiniz o ses türkiye tarzı yarışmaya benzetmişler kutsal kitabı okumayı, daha fazlası için tık tık

not: başlık daha önce açıldıysa affola, açılmadıysa ilk başlığım hayrola.
  • keşke okumakla kalmasalar da içeriği yorumlasalardı, medeniyet çerçevesinde...
  • tutmaz.
    oruç sevişerek açılır mı diye soru sorsan hatipoğluna, bak o tutar.
  • ayıla bayıla izlediğim program. bazı yarışmacıların okumalarına ağlayarak ancak huşu içinde eşlik ediyorum. jürisi de çok muhabbet şinas insanlar, söylediklerini dinlemek keyif veriyor. ayrıca karizmatikler de. ramazana ne kadar uygun olmuş bu program. akıl edenlere bravo...
  • en başta formatından dolayı yadırgadığım fakat seyredince kaliteli ve başarılı bulduğum bir program. özellikle jürinin teknik yorumlarını dinledikçe hafızlık işinin öyle çok da kolay olmadığını anladım. türk musikisi yönüyle yapılan eleştiriler olsun, okumalara yapılan teknik yorumlar olsun hem öğretici hem de abartıya kaçmıyor. işin şov kısmı değil teknik kısmı üzerinde durulmuş.
  • devlet televizyonunda böyle bir program olmasını kabul edemiyorum. baya prodüksiyon ama. maaşlar kaç para acaba, biz ödüyoruz ya?
  • gözlerin cübbeli ahmet hoca'yı aradığı şov programı. dinin böylesine şova dönüştürüldüğü bir başka bir ülke yoktur herhalde. ayıptır be.

hristiyan dünyasına protestan ahlakı ve kapitalizmin ruhu eserini hediyen eden max weber gibi bir adam da bu ülkeye lazım; ki o da geridekilere islamı reforme edebilmeleri için islam ahlakı ve küreselleşmenin ruhu gibi bir eser bıraksın.
  • hayatımda gördüğüm en saçma yarışma şeysi. trt1'de yayınlanıyor.

belki de çağdaşlaşmaya çalışıyorlardır karışmıyorum.

ama bu ne amk uahauahauahauahaua.
  • mehmet görmez'in bile "kur'ân, ses yarışmalarının güftesi olarak kullanılacak bir kitap değildir" diyerek eleştirdiği yarışma. devlet elinden dinin nasıl oyuncak hâle getirildiğinin küçücük bir göstergesi.
  • bir ustteki entryde bahsedilen; gormezin elestirisi