şükela:  tümü | bugün
  • çocukluk zamanlarımızda yaz tatili başlar başlamaz en yakın camiye gönderilirdik.belli başlı dualar okutulup,ezberlendikten sonra başörtü cebe,haydi şimdi sek sek oynamaya nidalarımızı atmak için sabırsızlıkla bitmesini beklediğimiz kurslar.
  • bir keresinde yaz vakti yollamışlardı imama kendimi beğendiremedim ne yapsam bir kusur buluyordu ilk basta dua ezberledim okudum adam okuyusumu beğenmedi bana zırt pırt 'gırtlaktan oku'diye bağırıyodu kafamı bozdu birdaha gitmedim
  • birara buyuk bir patlama yapan fakat devlet oha lam şuna bir önlem almak gerek dediginde,çok büyük bir kısmının imha edildigi,ve buyuk cezaların yürürlüğe konuldugu illegal müesseler.
  • tarikatlarin eleman yetistirmesi veya yeterince bilgili olmayan insanlarin batil inanclarini cocuklara asilamasi icin ideal mekan, saglikli dini egitim olmasi da sans isi.
  • bazı imamların yeni ergenliğe girecek veya giren çocuklara aman kıçınız açıkta sıçmayın cinler görür çarpar(?) yada sağ elle 31 çekerseniz annenizle zina yapmış olursunuz veya sol elle 31 çekerseniz ablanızla vs. vs. gibi cinselliği bir günah olarak öğrettikleri yerlerdir.
  • halen daha camilerin %70'inde bulunan küçük çocukların beynini yıkayan yerler..
  • kurandan çok arapça okuma öğretilen yerlerdir. ayrıca tespihle nasıl adam dövüldüğünü bana öğreten ilim irfan yuvası. tuvalete sol ayakla girin, kıçınızı sol elle yıkayın gibi abuk sabuk bilgiler de buradan çıkmadır.
  • hala kökü kurutulamamış, türk gençliği'nin kanını emen, binbir çeşit siyasi oyunların döndüğü, yasaklanması gereken kurslar.
  • kuran derslerinin yani sira pratik bilgiler de vermeye calisan bir yerdi zamaninda.
    bir kez gittigim ve acik elektrik kablolarina basan ineklerin 300 metre havaya sicradiklarini kafama kaziyan hadise.
  • (bkz: kurant kursu)