şükela:  tümü | bugün
  • "her şeyi biz biliriz" afra tafralarının, "inananlar cahil, biz aydınız" triplerinin, "en çok biz yazarız, biz okuruz" böbürlenmelerinin bir anda yerini derin bir sessizliğe bıraktığı an.

bu anı ölümsüzleştirin allahınız aşkına.

siz sağlam delillerle gelin ateiste, şöyle damardan girin. "yer, gök, muazzam denge" edebiyatları faide etmiyor artık bu muhteremlere. verecek cevapları hazır cepte.
    küçük bir parantez açmakta fayda var. içlerinde edepten, ahlaktan, terbiyeden yoksunları var. bunlarla muhatap olmaya dahi değmiyor çoğu zaman.
    lakin şöyle oturup iki çift lafın belini kıracak, kahvenize yoldaşlık edecek, kişiliği yerinde olanları da yok değil. işte bunlardan biriyle alışıldık muhabbetlerdeyiz . açtım sözlüğü, buldum malum enrtyi, okudu okudu, "böyle bir şey varsa söyleyecek söz yok artık" dedi. sustu.

--- spoiler ---

kuran'da atomlar;

rn (radon)element isimli surede(hadid:demir) "r" ve "n" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. ayetin başlangıcından buraya kadar 86 harf geçmektedir. aynı şekilde "rn" elementinin atom numarası da 86'dır.

zr (zirconium)
    »» element isimli surede(hadid:demir) "z" ve "r" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. ayetin başından buraya kadar 40 harf geçmektedir.aynı şekilde "zr" elementinin atom numarası da 40'dır.
    ta (tantalum)
    »» element isimli surede(hadid:demir) "t" ve "a" harfleri bitişik olarak ilk defa burada yan yana geliyor. ayetin başından buraya kadar 73 harf geçmektedir. aynı şekilde "ta" elementinin atom numarası da 73'tür.
    yb (ytterbium)
    »» element isimli surede(hadid:demir) "y" ve "b" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. ayetin başlangıcından buraya kadar 70 harf geçmektedir. aynı şekilde "yb" elementinin atom numarası da 70'tir.ayrıca yb harflerinin tersi olan by isminde herhangi bir element yoktur.
    f (fluorine)
    »» element isimli surede(hadid:demir) "f" harfi ilk defa burada geçiyor. ayetin başından buraya kadar 9 harf geçmektedir. aynı şekilde "f" elementinin atom numarası da 9'dur.
    ayrıca f harfinden hemen önceki harf yani 8.harf elif harfidir. atom numarası 8 olan 8.sıradaki element "o" arapça'da elif harfiyle gösterilmektedir. kısacası burada f elementiyle birlikte o(okijen) elementine de işaret edildiğini düşünüyoruz.
    sm (samarium)
    »» element isimli surede(hadid:demir) "s" ve "m" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. ayetin başından buraya kadar 62 harf geçmektedir. aynı şekilde "sm" elementinin atom numarası da 62'dir. ayrıca sm harflerinin dizilim olarak tersi olan ms isminde herhangi bir element yoktur.
    as (arsenic)
    »» element isimli surede(hadid:demir) "a" ve "s" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. ayetin başından buraya kadar 33 harf geçmektedir. aynı şekilde "as" elementinin atom numarası da 33'dür.
    te (tellurium)
    »» element isimli surede(hadid:demir) "t" ve "e" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. ayetin başlangıcından buraya kadar 127 harf geçmektedir. aynı şekilde "te" elementinin atom ağırlığı da 127'dir.
    k (potassium)
    »» element isimli surede(hadid:demir) "k" harfi ilk defa burada geçiyor. ayetin başından "k" harfinin olduğu yere kadar 39 harf geçmektedir. aynı şekilde "k" elementinin atom ağırlığı da 39'dur.
    ti (titanium)
    »» element isimli surede(hadid:demir) "t" ve "i" harfleri ilk defa burada yan yana geliyor. ayetin başından buraya kadar 47 harf geçmektedir. aynı şekilde "ti" elementinin atom ağırlığı da 47'dir.
    s (sulfur)
    »» element isimli surede(hadid:demir) "s" harfi ilk defa burada geçiyor. ayetin başlangıcından buraya kadar 32 harf yer almaktadır. aynı şekilde "s" elementinin atom ağırlığı da 32'dir.

--- spoiler ---

(bkz: #38664168)
  • (bkz: kuran ne la)
  • asaletindendir.
  • suskunluğunun sebebi;

(bkz: 123456)
  • benim soy adımda da (atik) "a" ve "t" harfleri yan yana gelerek "at" kelimesini oluşturuyorlar. at benim ikinci en sevdiğim hayvan ve soy adım da ikinci ismim gibi bir şey xdxd

tanım: pis ateistlerin beni derinden yaralayan suskunluğu.
  • kuran'ın neden latin alfabesiyle şifrelendiğini henüz çözemediklerinden kaynaklanan suskunluktur.
  • (bkz: kuranın içeriğini bilmeden inanan ve savunan insanın ateist karşısında susması)
    ben ateist değilim inanırım ama kimseyi de inandırmaya çalışmam çünkü kuranı tam bilmem ve benim gibi bilgisiz birine yanlış yönledirebilirim zira ateist dediğimiz kişiler de ddini bilmeyen dn adamları yüzünden ateist olurlar bence çünkü islama saldırırken(tabir biraz yanlış oldu ama aklıma bir şey gelmedi) genelde bu adamları ve sözlerini kullanırlar.
  • suskunluk değil facepalm'dır.

karşılık olarak suskunluklarını bozup bir soru sorarlar.

neden var olduğuna adınız gibi emin olduğunuz yaratıcınız size şifreli kitap gönderdi? açık açık yazaydı ya?

tanım: dünya üzerinde allah'ın açıklaması gereken milyonlarca şey varken onun yolladığı(!) kitabın içinde o açıklanması gereken şeyler yerine element şifreleri bulduğunu sanan tesadüf kumkumalarının suskunluk zannettiği olaydır. işin aslı başkası adına utanmaktır.
  • saçmalamanın gerçekten sınırları olmadığını fark etmenin getirdiği suskunluktur.

yeterince maymun yeterli klavyenin üzerinde zıplarsa shakespeare'in eserlerini de yazabilir düşüncesini göz ardı etmeyerek, yeterli sayıda insan baktığında, özellikle de objektif bakmıyorsa istediğini görür, ve görmek istediği sonuca ulaşmak için de her türlü kanıtı üretebilir, diğer her şeyi göz ardı ederek demek gerekir...

yukarıdaki satırların yazarı suskun kalamamıştır...