• kuran'a vpn ile giriyoruz, nasıl bir döneme denk geldik arkadaş*.
    vpn ile girebilmekten ötürü bir şeye benzetirdim şimdi ama müslüman arkadaşlar bundan mağduriyet çıkarır konuyu saptırı diye benzetmiyorum.
    kuran'ın nesinden rahatsız oldular acaba?
    kelime kelime türkçesinin verilmesinden mi?
    tam da şu güzelim entry'im de o siteye link vermiştim.
    lan yoksa hedef ben miyim?**
  • çok ilginç bir olay. kuran'ın anlaşılmasını sağlayan bir siteydi.

wikipedia'nın yasaklanmasına benzettim bu hareketi.**
  • sebebini gerçekten merak ettiğim için "up"lamak istediğim engelleme.
  • ilk gördüğümde site çöktü sanmıştım, kapatıldığını yeni öğrendim. kaç gündür kuranımı okuyamıyorum tatil evim iblis, şeytan, cin min, haşere doldu. bilsem oyalanmaz alırdım bi' kuran.

sitede paylaşılan meallerin telif sahiplerinden birisinin şikayeti siteyi kapattırmaya yeter. tabii bunu yapan; amacı hak dinin gönül soğanlarını pembeleştiren mesajını insanlara ulaştırmak değli de para kazanmak olan utanmaz kimmiş merak ettim. henüz sitede mahkeme kararı çıkmıyor.

beni en çok bunu yapanın diyanet olması yaralar.
  • şunu başka bir hükümet yapsa müslümanlar ayaklanırdı.
    demek ki onlar için kutsal olan kuran değil akp hükümetiymiş.
  • türkçe tefsir kısmı mahkeme kararıyla engellenen site.
    muhalefet bu işi araştırmalı. işte size gollük bir pas. meydanlarda “bu halkın dinini öğrenmesini engelliyorlar” diye bağırdın mı iş tamamdır.
  • ben de troll gibi bi'şey oldum 2 haftadır ama, şuraya da bir çomak sokmadan rahat edemeyeceğim:
    başlığın ateist-deist paneline dönmüş olmasından da anlayacağımız gibi müslümanın ne işi olur la kuranla?
  • iskender evrenesoğlu isimli sahte peygamberin fatiha suresi 5. ayeti mealini gördüğümden beri dört gözle beklediğim gelişmeydi.

https://s2.eksiup.com/fc3359e1a219.png

şimdi sıra bu heriflerin yaptığından daha iyi bir meal sitesi yapmakta.
  • iskender ali mihr'in çevirisi, fatiha suresinde bir ayeti biraz çekiştirmesi dışında* eli yüzü düzgün bir çeviridir. zaten elde kuran çeşitli ayetlerin zorlama meallerini ağza dolayıp ben mesihim, ben mehdiyim, ben veliyim, ben mürşidim diye dolaşmak anadolu folkloru gibi bir şeydir.

o tek ayet yüzünden sitenin sansürlenmesini doğru bulan edip yüksel'den tevbe 128-129'u okusa telekom binasında kendisini patlatır.
    konuyla alakalı yorumum bir altta, konuyla alakasız yorumum iki altta. yakşamlar.

(bkz: #85517294)
    (bkz: #85369396)
hesabın var mı? giriş yap