şükela:  tümü | bugün soru sor
 • artık kuran da okuyamıyoruz ülkede.hayırlı uğurlu olsun.

  diyanet hergün ayet meallerini değiştirdiği ortamda geçmişe dönük meal incelemesi yapılabilecek tek site engellenmiştir.

  özellikle gençlerimizin bilgi edinmek için interneti kullandığı bu devirde böyle bir hareket alenen inancımıza bir saldırıdır.

  bu kararı alan hakimler kimlerdir,hangi güçlere hizmet etmektedir?

  günümüzde halen daha terör örgütlerinin,pornografik içerik yayıncılarının sitelerinin sağlıklı engellenmediği düşünülürse ankara 3. sulh ve ceza mahkemesi ne yapmak istemiştir?

  neden her şey bitmişte sıra kuran meallerine gelmiştir?

  yoksa ankara 3. sulh ve ceza hakimliğinde oturanların rahatsız olduğu şeyler mi değişmiştir?

  allah’ın kelamı rahatsızlık mı vermektedir?

  ankara 3. sulh ve ceza halimliğinin hangi gerekçe ile bu siteyi erişime engellediği açıklanmalıdır.

  https://eksiup.com/f67ebee56757
 • ahahahhahahahah!

  sonunda bunu da yaptılar. kuranmeali.org artık engelli. kuranda ne yazdığını anlamayın kardeşim. anlarsanız dinden çıkarsınız. bu yüzden engelliyorlar.

  bu site özellikle karşılaştırmalı meal açısından çok değerli idi. 41 adet türkçe meali birbiri ile karşılaştırarak okuyabilirdiniz. ama şimdi bunu yapmanız istenmiyor.

  neyse şimdilik vpn sağ olsun.
 • bugün aldığım en ilginç haber. gerçi saat daha sabah 9.

  biz (bkz: gerçek islam bu değil) diyenlerle tartışırken bu siteyi kullanarak gerçek islamın ne olduğunu gösteriyorduk. müslümanlardan çok ateistler kullanıyordu bu siteyi.

  adamlar hakkaten bize darbe vuracak bir engelleme yapmışlar. tebrik etmek düşer bize.

  bir de sitenin bir kopyasını başka adreste açmak lazım. bilgiyi saklamak imkansız sonuçta.
 • kuran'a vpn ile giriyoruz, nasıl bir döneme denk geldik arkadaş*.
  vpn ile girebilmekten ötürü bir şeye benzetirdim şimdi ama müslüman arkadaşlar bundan mağduriyet çıkarır konuyu saptırı diye benzetmiyorum.
  kuran'ın nesinden rahatsız oldular acaba?
  kelime kelime türkçesinin verilmesinden mi?
  tam da şu güzelim entry'im de o siteye link vermiştim.
  #85341258
  lan yoksa hedef ben miyim?**
 • çok ilginç bir olay. kuran'ın anlaşılmasını sağlayan bir siteydi.

  wikipedia'nın yasaklanmasına benzettim bu hareketi.**
 • hakikaten tuhaf. bu siteden defaatle yararlandım ve yararlanmak istiyorum ancak erişime kapatılmış. kapatılma sebebinin ne olabileceğine dair aklıma gelen şeyler o kadar absürd ki. örneğin bir ateist bakın ateist diyorum zaten kafasında kurana dair ön yargıyla siteye giriyor ve istediğini alıp çıkıyor ya da müslüman aynı şekilde siteye girip istediğini alıp çıkıyor bunu engellesen ne olur engellemesen ne olur. kaldı ki kuran mealinden bahsediyoruz. tarih boyunca en çok baskısı yapılan kutsal kitaplardan bahsediyoruz, akademide atıf yaparken değinmene bile gerek olmayan bir temel kaynaktan bahsediyoruz. bu yasağın olması ne ifade edecek, bir tıkla istenilen meali rica etsen zaten kurumlar kendileri ücretsiz evine gönderiyorlar.

  öte yandan sitenin dengi bir site mutlaka olmalı. arapça bilmeyenler için kelime kelime ne anlama geldiği müthiş faydalı oluyordu. şahsen daha da nüfuz edebiliyordum. site karşılaştırmalı meal açısından eşsizdi ama bu kadar fazla meale gerek olduğunu zaten düşünmüyorum. çünkü istediğini arayan kişi bir şekilde ilgili türkçe kısmından her ne bulmak istiyorsa zaten buluyor. kelimelerin arapça karşılıklarına başka bir arapça sözlükte bakma gereği bile duymuyorlar. o bakımdan bir miktar isabetli bile olmuş diyebilirim.
 • sebebini gerçekten merak ettiğim için "up"lamak istediğim engelleme.
 • ilk gördüğümde site çöktü sanmıştım, kapatıldığını yeni öğrendim. kaç gündür kuranımı okuyamıyorum tatil evim iblis, şeytan, cin min, haşere doldu. bilsem oyalanmaz alırdım bi' kuran.

  sitede paylaşılan meallerin telif sahiplerinden birisinin şikayeti siteyi kapattırmaya yeter. tabii bunu yapan; amacı hak dinin gönül soğanlarını pembeleştiren mesajını insanlara ulaştırmak değli de para kazanmak olan utanmaz kimmiş merak ettim. henüz sitede mahkeme kararı çıkmıyor.

  beni en çok bunu yapanın diyanet olması yaralar.
 • yerli ve milli ayetler sadece diyanetin sitesinde yayınlanacaktır.